Sectional 3 Round 1 Tue, Oct 21
| HomeTeam | | | AwayTeam | | | |
#4 | Adams-Friendship | 25, 18, 24, 25, 13 | #5 | Lodi | 23, 25, 26, 16, 15 | | |
#3 | Big Foot | 25, 25, 25 | #6 | Turner | 23, 16, 21 | | |
#2 | Delavan-Darien | 21, 25, 20, 25, 9 | #7 | Whitewater | 25, 20, 25, 21, 15 | | |
#1 | Edgerton | 25, 25, 25 | #8 | Monroe | 10, 8, 20 | | |
#3 | Edgewood | 25, 25, 25 | #6 | Dodgeville | 19, 11, 22 | | |
#4 | Evansville | 25, 25, 25 | #5 | Clinton | 20, 19, 20 | | |
#2 | Jefferson | 25, 25, 25 | #7 | Marshall | 6, 11, 6 | | |
#4 | Luther Prep | 25, 25, 25 | #5 | Lake Mills | 16, 20, 21 | | |
#3 | McFarland | 25, 25, 25 | #6 | Columbus | 16, 17, 15 | | |
#2 | Platteville | 25, 25, 25 | #7 | Mount Horeb | 19, 12, 12 | | |
#3 | Portage | 25, 25, 25 | #6 | Reedsburg | 18, 15, 18 | | |
#4 | Prairie du Chien | 25, 25, 25 | #5 | Richland Center | 20, 7, 18 | | |
#1 | Sauk Prairie | 20, 25, 25, 25 | #8 | Viroqua | 25, 13, 8, 10 | | |
#2 | Wisconsin Dells | 25, 25, 25 | #7 | Mauston | 17, 12, 15 | | |
| | | | | | | |
Round 2 Thu, Oct 23
| | | | | | | |
#3 | Big Foot | 16, 26, 22, 25, 15 | #7 | Whitewater | 25, 24, 25, 15, 13 | | |
#1 | Edgerton | 25, 26, 25 | #4 | Evansville | 23, 24, 17 | | |
#2 | Jefferson | 25, 25, 21, 25 | #3 | McFarland | 22, 17, 25, 16 | | |
#1 | Lakeside Lutheran | 25, 25, 25 | #4 | Luther Prep | 9, 21, 14 | | |
#2 | Platteville | 24, 28, 25, 25 | #3 | Edgewood | 26, 26, 11, 16 | | |
#1 | River Valley | 25, 25, 25 | #4 | Prairie du Chien | 14, 17, 17 | | |
#1 | Sauk Prairie | 25, 25, 20, 25 | #5 | Lodi | 20, 21, 25, 18 | | |
#2 | Wisconsin Dells | 25, 25, 25 | #3 | Portage | 12, 19, 18 | | |
| | | | | | | |
Round 3 Sat, Oct 25
| | | | | | | |
#1 | Edgerton | 25, 25, 25 | #3 | Big Foot | 14, 23, 16 | | |
#1 | Lakeside Lutheran | 25, 25, 26 | #2 | Jefferson | 13, 14, 24 | | |
#1 | River Valley | 25, 21, 21, 25, 12 | #2 | Platteville | 15, 25, 25, 20, 15 | | |
#1 | Sauk Prairie | 23, 25, 14, 12 | #2 | Wisconsin Dells | 25, 23, 25, 25 | | |
| | | | | | | |
Round 4 Thu, Oct 30
| | | | | | | |
#1 | Edgerton | 10, 21, 13 | #1 | Lakeside Lutheran | 25, 25, 25 | | |
#2 | Wisconsin Dells | 16, 22, 12 | #2 | Platteville | 25, 25, 25 | | |
| | | | | | | |
Round 5 Sat, Nov 1
| | | | | | | |
#1 | Lakeside Lutheran | 20, 22, 25, 15 | #2 | Platteville | 25, 25, 20, 25 | | |
| | | | | | | |
|
Sectional 4 Round 1 Tue, Oct 21
| HomeTeam | | | AwayTeam | | | |
#4 | Brown Deer | 25, 22, 25, 25 | #5 | University School | 15, 25, 13, 22 | | |
#2 | Campbellsport | 25, 25, 25 | #7 | Kewaskum | 14, 12, 12 | | |
#1 | Catholic Memorial | 25, 25, 25 | #8 | Messmer | 4, 9, 6 | | |
#4 | Chilton | 25, 24, 23, 25, 15 | #5 | Kiel | 16, 26, 25, 15, 11 | | |
#4 | Cudahy | 18, 22, 17 | #5 | Elkhorn | 25, 25, 25 | | |
#2 | Grafton | 25, 25, 25 | #7 | Milwaukee Morse-Marshall | 2, 7, 10 | | |
#3 | Milwaukee Lutheran | 25, 25, 25 | #6 | Milwaukee Languages | 15, 12, 19 | | |
#2 | New Berlin Eisenhower | 25, 25, 25 | #7 | Veritas/Tenor | 6, 5, 11 | | |
#3 | Plymouth | 25, 25, 25 | #6 | Mayville | 20, 13, 19 | | |
#3 | Shorewood | 25, 25, 16, 25 | #6 | New Berlin West | 14, 16, 25, 19 | | |
#3 | St. Thomas More | 25, 25, 25 | #6 | St. Francis | 17, 10, 10 | | |
#2 | Whitnall | 25, 25, 25 | #7 | St. Anthony | 11, 8, 6 | | |
#4 | Wisconsin Lutheran | 25, 25, 25 | #5 | Pewaukee | 18, 19, 20 | | |
| | | | | | | |
Round 2 Thu, Oct 23
| | | | | | | |
#2 | Campbellsport | 16, 16, 25, 25, 16 | #3 | Plymouth | 25, 25, 17, 20, 14 | | |
#1 | Catholic Memorial | 19, 25, 25, 26 | #4 | Wisconsin Lutheran | 25, 14, 20, 24 | | |
#1 | East Troy | 25, 25, 25 | #5 | Elkhorn | 7, 12, 19 | | |
#2 | Grafton | 25, 25, 25 | #3 | Milwaukee Lutheran | 19, 14, 13 | | |
#1 | Kettle Moraine Luth. | 25, 25, 25 | #4 | Brown Deer | 9, 11, 16 | | |
#2 | New Berlin Eisenhower | 21, 25, 25, 25 | #3 | Shorewood | 25, 23, 21, 22 | | |
#1 | Sheboygan Falls | 25, 25, 25 | #4 | Chilton | 16, 12, 22 | | |
#2 | Whitnall | 25, 25, 25 | #3 | St. Thomas More | 18, 17, 19 | | |
| | | | | | | |
Round 3 Sat, Oct 25
| | | | | | | |
#1 | Catholic Memorial | 25, 25, 25 | #2 | New Berlin Eisenhower | 18, 12, 18 | | |
#1 | East Troy | 21, 25, 25, 25 | #2 | Whitnall | 25, 17, 20, 20 | | |
#1 | Kettle Moraine Luth. | 25, 21, 25, 25 | #2 | Grafton | 15, 25, 20, 18 | | |
#1 | Sheboygan Falls | 25, 12, 25, 25 | #2 | Campbellsport | 23, 25, 23, 20 | | |
| | | | | | | |
Round 4 Thu, Oct 30
| | | | | | | |
#1 | Catholic Memorial | 18, 25, 25, 25 | #1 | East Troy | 25, 19, 21, 19 | | |
#1 | Sheboygan Falls | 16, 23, 25, 20 | #1 | Kettle Moraine Luth. | 25, 25, 22, 25 | | |
| | | | | | | |
Round 5 Sat, Nov 1
| | | | | | | |
#1 | Catholic Memorial | 25, 25, 25 | #1 | Kettle Moraine Luth. | 23, 23, 23 | | |
| | | | | | | |
|