Sectional 1 Round 1 Tue, Oct 20
| HomeTeam | | | AwayTeam | | | |
#1 | Altoona | 25, 25, 25 | #8 | St. Croix Central | 14, 9, 14 | | |
#4 | Antigo | 16, 20, 25, 18 | #5 | Tomahawk | 25, 25, 23, 25 | | |
#4 | Ashland | 20, 24, 21 | #5 | Hayward | 25, 26, 25 | | |
#3 | Barron | 25, 25, 25 | #6 | Amery | 12, 12, 21 | | |
#2 | Black River Falls | 25, 25, 25 | #7 | Gale-Ettrick-Trempealeau | 18, 8, 9 | | |
#4 | Bloomer | 25, 25, 16, 26 | #5 | Baldwin-Woodville | 19, 21, 25, 24 | | |
#2 | Medford | 25, 25, 25 | #7 | Rhinelander | 18, 8, 20 | | |
#1 | Merrill | 25, 25, 25 | #8 | Lakeland | 14, 7, 13 | | |
#3 | Mosinee | 19, 25, 25, 19, 10 | #6 | Northland Pines | 25, 18, 22, 25, 15 | | |
#2 | Northwestern | 25, 25, 25 | #7 | Spooner | 18, 6, 6 | | |
#3 | Onalaska | 25, 25, 25 | #6 | Nekoosa | 15, 16, 11 | | |
#3 | Osceola | 26, 25, 25 | #6 | Ellsworth | 24, 20, 20 | | |
#2 | Prescott | 25, 25, 17, 25 | #7 | Somerset | 21, 19, 25, 16 | | |
#4 | Sparta | 25, 25, 23, 25 | #5 | La Crosse Logan | 22, 11, 25, 17 | | |
| | | | | | | |
Round 2 Thu, Oct 22
| | | | | | | |
#1 | Altoona | 28, 25, 25 | #4 | Bloomer | 26, 18, 13 | | |
#2 | Black River Falls | 25, 23, 25, 16, 15 | #3 | Onalaska | 22, 25, 22, 25, 10 | | |
#2 | Medford | 25, 25, 25 | #6 | Northland Pines | 11, 23, 20 | | |
#1 | Merrill | 21, 25, 25, 25 | #5 | Tomahawk | 25, 17, 17, 17 | | |
#2 | Northwestern | 25, 25, 12, 19, 13 | #3 | Barron | 18, 18, 25, 25, 15 | | |
#2 | Prescott | 25, 25, 25, 25 | #3 | Osceola | 27, 17, 18, 19 | | |
#1 | Rice Lake | 20, 25, 23, 26, 11 | #5 | Hayward | 25, 22, 25, 24, 15 | | |
#1 | West Salem | 21, 25, 25, 21, 15 | #4 | Sparta | 25, 14, 11, 25, 5 | | |
| | | | | | | |
Round 3 Sat, Oct 24
| | | | | | | |
#1 | Altoona | 22, 25, 27, 22, 15 | #2 | Prescott | 25, 22, 25, 25, 12 | | |
#3 | Barron | 18, 22, 25, 25, 3 | #5 | Hayward | 25, 25, 20, 22, 15 | | |
#1 | Merrill | 25, 25, 25 | #2 | Medford | 12, 11, 7 | | |
#1 | West Salem | 25, 25, 25 | #2 | Black River Falls | 19, 21, 18 | | |
| | | | | | | |
Round 4 Thu, Oct 29
| | | | | | | |
#1 | Altoona | 25, 25, 25 | #5 | Hayward | 12, 12, 14 | | |
#1 | West Salem | 25, 14, 20, 22 | #1 | Merrill | 20, 25, 25, 25 | | |
| | | | | | | |
Round 5 Sat, Oct 31
| | | | | | | |
#1 | Altoona | 22, 25, 25, 25 | #1 | Merrill | 25, 23, 21, 16 | | |
| | | | | | | |
|
Sectional 3 Round 1 Tue, Oct 20
| HomeTeam | | | AwayTeam | | | |
#4 | Big Foot | 25, 25, 25 | #5 | Monroe | 11, 16, 17 | | |
#3 | Delavan-Darien | 25, 25, 18, 25 | #6 | Turner | 19, 21, 25, 19 | | |
#1 | East Troy | 25, 25, 25 | #8 | Clinton | 7, 5, 7 | | |
#2 | Edgerton | 25, 25, 25 | #7 | Whitewater | 5, 18, 8 | | |
#2 | Edgewood | 25, 25, 25 | #7 | Columbus | 19, 16, 20 | | |
#4 | Evansville | 15, 25, 25, 25 | #5 | Jefferson | 25, 13, 16, 19 | | |
#3 | Lodi | 25, 25, 18, 22, 18 | #6 | Dodgeville | 22, 22, 25, 25, 20 | | |
#3 | Mauston | 25, 25, 19, 21 | #6 | Portage | 27, 20, 25, 25 | | |
#1 | McFarland | 24, 25, 25, 25 | #8 | Marshall | 26, 21, 13, 15 | | |
#4 | Mount Horeb | 19, 25, 11, 19 | #5 | Richland Center | 25, 23, 25, 25 | | |
#2 | Reedsburg | 25, 25, 25 | #7 | Adams-Friendship | 12, 13, 9 | | |
#2 | River Valley | 25, 25, 25 | #7 | Sauk Prairie | 18, 21, 19 | | |
#4 | Viroqua | 25, 25, 25 | #5 | Westfield | 21, 21, 21 | | |
#3 | Watertown Luther Prep | 25, 23, 25, 25 | #6 | Lake Mills | 11, 25, 18, 9 | | |
| | | | | | | |
Round 2 Thu, Oct 22
| | | | | | | |
#1 | East Troy | 25, 25, 25 | #4 | Big Foot | 15, 13, 14 | | |
#2 | Edgerton | 16, 25, 25, 25 | #3 | Delavan-Darien | 25, 23, 20, 23 | | |
#2 | Edgewood | 25, 25, 25 | #3 | Watertown Luther Prep | 21, 15, 13 | | |
#1 | McFarland | 25, 25, 25 | #4 | Evansville | 22, 22, 19 | | |
#1 | Platteville | 25, 25, 25 | #5 | Richland Center | 23, 14, 17 | | |
#2 | Reedsburg | 25, 25, 25 | #6 | Portage | 14, 11, 19 | | |
#2 | River Valley | 27, 25, 25 | #6 | Dodgeville | 25, 21, 19 | | |
#1 | Wisconsin Dells | 17, 25, 25, 21, 15 | #4 | Viroqua | 25, 14, 16, 25, 10 | | |
| | | | | | | |
Round 3 Sat, Oct 24
| | | | | | | |
#1 | East Troy | 25, 25, 25 | #2 | Edgerton | 15, 19, 12 | | |
#1 | McFarland | 13, 25, 17, 25, 15 | #2 | Edgewood | 25, 23, 25, 19, 17 | | |
#1 | Platteville | 25, 25, 18, 25 | #2 | River Valley | 9, 19, 25, 19 | | |
#1 | Wisconsin Dells | 25, 27, 25 | #2 | Reedsburg | 14, 25, 11 | | |
| | | | | | | |
Round 4 Thu, Oct 29
| | | | | | | |
#1 | East Troy | 24, 25, 25, 25 | #2 | Edgewood | 26, 8, 17, 7 | | |
#1 | Platteville | 25, 25, 24, 25 | #1 | Wisconsin Dells | 22, 14, 26, 18 | | |
| | | | | | | |
Round 5 Sat, Oct 31
| | | | | | | |
#1 | East Troy | 25, 25, 21, 25 | #1 | Platteville | 13, 18, 25, 19 | | |
| | | | | | | |
|