Sectional 1 Round 1 Tue, May 24
| HomeTeam | | | AwayTeam | | | |
#8 | Altoona | 6 | #9 | Somerset | 0 | | |
#8 | Black River Falls | 7 | #9 | Onalaska | 10 | | |
#5 | Bloomer | 13 | #12 | Hayward | 0 | (5) | |
#7 | Ellsworth | 11 | #10 | Amery | 10 | | |
#5 | Gale-Ettrick-Trempealeau | 19 | #12 | Lakeland | 3 | (3) | |
#6 | Medford | 10 | #11 | Sparta | 0 | (5) | |
#4 | Merrill | 15 | #13 | Northland Pines | 0 | (4) | |
#4 | Northwestern / South Shore | 15 | #13 | St. Croix Central | 0 | (4) | |
#6 | Osceola | 14 | #11 | Barron | 3 | | |
#3 | Prescott | 15 | #14 | Ashland | 0 | (4) | |
#7 | Tomahawk | 4 | #10 | West Salem | 3 | | |
| | | | | | | |
Round 2 Wed, May 25
| | | | | | | |
#2 | Baldwin-Woodville | 7 | #7 | Ellsworth | 3 | | |
#2 | La Crosse Logan | 5 | #7 | Tomahawk | 0 | | |
#4 | Merrill | 2 | #5 | Gale-Ettrick-Trempealeau | 0 | | |
#1 | Mosinee | 6 | #9 | Onalaska | 5 | (5) | |
#4 | Northwestern / South Shore | 2 | #5 | Bloomer | 1 | | |
#3 | Prescott | 10 | #6 | Osceola | 0 | (5) | |
#3 | Rhinelander | 8 | #6 | Medford | 5 | (5) | |
#1 | Rice Lake | 12 | #8 | Altoona | 1 | (5) | |
| | | | | | | |
Round 3 Fri, May 27
| | | | | | | |
#2 | Baldwin-Woodville | 10 | #3 | Prescott | 2 | | |
#2 | La Crosse Logan | 7 | #3 | Rhinelander | 4 | | |
#1 | Mosinee | 6 | #4 | Merrill | 11 | | |
#1 | Rice Lake | 2 | #4 | Northwestern / South Shore | 11 | | |
| | | | | | | |
Round 4 Tue, May 31
| | | | | | | |
#2 | Baldwin-Woodville | 2 | #4 | Northwestern / South Shore | 13 | (5) | |
#2 | La Crosse Logan | 2 | #4 | Merrill | 4 | | |
| | | | | | | |
Round 5 Thu, Jun 2
| | | | | | | |
#4 | Northwestern / South Shore | 4 | #4 | Merrill | 3 | | |
| | | | | | | |
|
Sectional 3 Round 1 Tue, May 24
| HomeTeam | | | AwayTeam | | | |
#3 | Columbus | 4 | #14 | Clinton | 0 | | |
#8 | Dodgeville | 5 | #9 | Mount Horeb | 4 | (8) | |
#8 | East Troy | 5 | #9 | Big Foot | 4 | | |
#7 | Edgerton | 7 | #10 | Elkhorn | 6 | (9) | |
#6 | Edgewood | 12 | #11 | Lodi | 9 | | |
#5 | Evansville | 10 | #12 | Watertown Luther Prep | 0 | (5) | |
#6 | Jefferson | 6 | #11 | Lake Mills | 2 | | |
#4 | Monroe | 11 | #13 | Whitewater | 0 | (5) | |
#4 | Platteville | 5 | #13 | Richland Center | 1 | | |
#5 | Portage | 6 | #12 | Mauston | 1 | | |
#7 | Wisconsin Dells | 5 | #10 | Reedsburg | 6 | | |
| | | | | | | |
Round 2 Wed, May 25
| | | | | | | |
#3 | Columbus | 8 | #6 | Jefferson | 1 | | |
#1 | Delavan-Darien | 10 | #8 | East Troy | 0 | (5) | |
#1 | McFarland | 10 | #8 | Dodgeville | 0 | (6) | |
#4 | Monroe | 12 | #5 | Evansville | 2 | (5) | |
#4 | Platteville | 8 | #5 | Portage | 7 | | |
#2 | River Valley | 7 | #10 | Reedsburg | 1 | | |
#3 | Sauk Prairie | 6 | #6 | Edgewood | 2 | | |
#2 | Turner | 9 | #7 | Edgerton | 1 | (5) | |
| | | | | | | |
Round 3 Fri, May 27
| | | | | | | |
#1 | Delavan-Darien | 5 | #4 | Monroe | 1 | | |
#1 | McFarland | 4 | #4 | Platteville | 0 | | |
#2 | River Valley | 8 | #3 | Sauk Prairie | 0 | | |
#2 | Turner | 1 | #3 | Columbus | 2 | | |
| | | | | | | |
Round 4 Tue, May 31
| | | | | | | |
#1 | Delavan-Darien | 4 | #3 | Columbus | 1 | | |
#1 | McFarland | 7 | #2 | River Valley | 1 | | |
| | | | | | | |
Round 5 Thu, Jun 2
| | | | | | | |
#1 | McFarland | 0 | #1 | Delavan-Darien | 9 | | |
| | | | | | | |
|