Sectional 3 Round 1 Tue, Oct 17
| HomeTeam | | | AwayTeam | | | |
#2 | East Troy | 25, 25, 25 | #15 | Clinton | 8, 11, 9 | | |
#3 | Edgerton | 25, 25, 25 | #14 | Turner | 12, 16, 6 | | |
#5 | Edgewood | 25, 25, 25 | #12 | Columbus | 10, 14, 13 | | |
#8 | Jefferson | 16, 17, 29, 17 | #9 | Big Foot | 25, 25, 27, 25 | | |
#4 | Lake Mills | 25, 25, 25 | #13 | Delavan-Darien | 20, 20, 17 | | |
#2 | Lodi | 25, 25, 25 | #7 | Portage | 20, 15, 21 | | |
#6 | McFarland | 26, 25, 25 | #11 | Evansville | 24, 20, 21 | | |
#2 | Platteville | 25, 25, 25 | #7 | Dodgeville | 10, 15, 14 | | |
#3 | Richland Center | 25, 25, 25 | #6 | Monroe | 16, 19, 5 | | |
#4 | River Valley | 25, 22, 25, 17, 15 | #5 | Sauk Prairie | 21, 25, 18, 25, 12 | | |
#7 | Watertown Luther Prep | 25, 25, 25 | #10 | Whitewater | 19, 8, 14 | | |
#4 | Wautoma | 27, 25, 12, 25 | #5 | Mauston | 25, 21, 25, 21 | | |
#3 | Wisconsin Dells | 18, 25, 25, 25 | #6 | Adams-Friendship | 25, 18, 13, 11 | | |
| | | | | | | |
Round 2 Thu, Oct 19
| | | | | | | |
#2 | East Troy | 25, 27, 25 | #7 | Watertown Luther Prep | 12, 25, 15 | | |
#3 | Edgerton | 21, 25, 25, 25 | #6 | McFarland | 25, 15, 14, 19 | | |
#4 | Lake Mills | 21, 20, 25, 25, 15 | #5 | Edgewood | 25, 25, 23, 18, 10 | | |
#1 | Lakeside Lutheran | 25, 22, 25, 25 | #9 | Big Foot | 17, 25, 22, 18 | | |
#2 | Lodi | 25, 24, 25, 25, 15 | #3 | Wisconsin Dells | 15, 26, 12, 27, 11 | | |
#1 | Mount Horeb | 23, 25, 25, 25 | #4 | River Valley | 25, 15, 22, 18 | | |
#2 | Platteville | 19, 19, 25, 25, 15 | #3 | Richland Center | 25, 25, 20, 20, 9 | | |
#1 | Reedsburg | 25, 25, 25 | #4 | Wautoma | 11, 21, 14 | | |
| | | | | | | |
Round 3 Sat, Oct 21
| | | | | | | |
#2 | East Troy | 25, 25, 25 | #3 | Edgerton | 12, 10, 23 | | |
#1 | Lakeside Lutheran | 25, 25, 25 | #4 | Lake Mills | 23, 13, 19 | | |
#1 | Mount Horeb | 29, 23, 18, 25, 15 | #2 | Platteville | 27, 25, 25, 21, 9 | | |
#1 | Reedsburg | 25, 26, 25 | #2 | Lodi | 18, 24, 22 | | |
| | | | | | | |
Round 4 Thu, Oct 26
| | | | | | | |
#1 | Lakeside Lutheran | 31, 19, 23, 34, 15 | #2 | East Troy | 29, 25, 25, 32, 13 | | |
#1 | Reedsburg | 12, 9, 18 | #1 | Mount Horeb | 25, 25, 25 | | |
| | | | | | | |
Round 5 Sat, Oct 28
| | | | | | | |
#1 | Mount Horeb | 17, 17, 11 | #1 | Lakeside Lutheran | 25, 25, 25 | | |
| | | | | | | |
|
Sectional 4 Round 1 Tue, Oct 17
| HomeTeam | | | AwayTeam | | | |
#3 | Grafton | 25, 25, 25 | #14 | Milwaukee Lutheran | 8, 9, 10 | | |
#4 | Kewaskum | 25, 25, 25 | #13 | Brown Deer | 15, 8, 16 | | |
#8 | Martin Luther | 21, 25, 26, 23, 15 | #9 | Pius XI Catholic | 25, 23, 24, 25, 13 | | |
#6 | New Berlin Eisenhower | 25, 25, 25 | #11 | Cudahy | 6, 7, 9 | | |
#7 | New Berlin West | 25, 25, 25 | #10 | St. Francis | 7, 18, 8 | | |
#2 | Pewaukee | 25, 25, 25 | #15 | Messmer | 8, 6, 9 | | |
#5 | Plymouth | 25, 25, 26 | #12 | Port Washington | 11, 11, 24 | | |
#3 | Racine St. Catherine’s | 25, 25, 25 | #14 | St. Anthony | 1, 1, 7 | | |
#7 | Sheboygan Falls | 25, 25, 25 | #10 | Campbellsport | 15, 17, 20 | | |
#6 | Shorewood | 25, 25, 25 | #11 | Milwaukee Languages | 15, 10, 21 | | |
#5 | St. Thomas More | 25, 25, 25 | #12 | Veritas/Tenor | 5, 10, 7 | | |
#8 | University School | 25, 25, 25 | #9 | Mayville | 14, 20, 21 | | |
#4 | Whitnall | 25, 25, 25 | #13 | Carmen Northwest | 6, 7, 8 | | |
#2 | Wisconsin Lutheran | 25, 25, 25 | #15 | Audubon | 3, 5, 5 | | |
| | | | | | | |
Round 2 Thu, Oct 19
| | | | | | | |
#1 | Catholic Memorial | 25, 25, 25 | #8 | Martin Luther | 8, 17, 11 | | |
#3 | Grafton | 25, 25, 17, 25 | #6 | Shorewood | 18, 20, 25, 22 | | |
#1 | Kettle Moraine Lutheran | 25, 25, 25 | #8 | University School | 12, 10, 18 | | |
#4 | Kewaskum | 23, 25, 25, 25 | #5 | Plymouth | 25, 23, 22, 15 | | |
#2 | Pewaukee | 25, 25, 22, 25 | #7 | Sheboygan Falls | 19, 12, 25, 13 | | |
#3 | Racine St. Catherine’s | 22, 25, 25, 19, 15 | #6 | New Berlin Eisenhower | 25, 21, 21, 25, 12 | | |
#4 | Whitnall | 25, 25, 25 | #5 | St. Thomas More | 17, 16, 18 | | |
#2 | Wisconsin Lutheran | 25, 25, 25 | #7 | New Berlin West | 23, 21, 13 | | |
| | | | | | | |
Round 3 Sat, Oct 21
| | | | | | | |
#1 | Catholic Memorial | 25, 25, 25 | #4 | Whitnall | 21, 20, 23 | | |
#1 | Kettle Moraine Lutheran | 25, 25, 25 | #4 | Kewaskum | 17, 14, 15 | | |
#2 | Pewaukee | 25, 17, 25, 25, 15 | #3 | Grafton | 20, 25, 18, 27, 8 | | |
#2 | Wisconsin Lutheran | 25, 25, 27 | #3 | Racine St. Catherine’s | 18, 18, 25 | | |
| | | | | | | |
Round 4 Thu, Oct 26
| | | | | | | |
#1 | Catholic Memorial | 25, 25, 20, 25 | #2 | Wisconsin Lutheran | 16, 10, 25, 16 | | |
#1 | Kettle Moraine Lutheran | 15, 21, 25, 25, 15 | #2 | Pewaukee | 25, 25, 23, 23, 17 | | |
| | | | | | | |
Round 5 Sat, Oct 28
| | | | | | | |
#1 | Catholic Memorial | 25, 21, 25, 25 | #2 | Pewaukee | 21, 25, 14, 20 | | |
| | | | | | | |
|