Wisconsin Interscholastic Athletic Association
Tournament: 2017  Girls  Volleyball  - Division 4 Level: Sectional
  PDF Version

Sectional 1
Round 1     Tue, Oct 17
HomeTeamAwayTeam
#7Birchwood25, 25, 25, 25#10Northwood27, 22, 23, 21 
#8Butternut25, 25, 24, 25#9Bayfield18, 21, 26, 15 
#4Drummond25, 25, 25#13Lac Courte Oreilles15, 14, 15 
#4Eau Claire Immanuel Lutheran25, 25, 25#13Cornell12, 16, 19 
#6Gilman25, 26, 25#11Flambeau7, 24, 14 
#7Lake Holcombe17, 14, 27, 18#10Prairie Farm25, 25, 25, 25 
#3Luck25, 25, 25#14Frederic6, 5, 3 
#2McDonell Central Catholic25, 25, 25#15New Auburn9, 0, 9 
#5Mellen25, 25, 25#12Hurley11, 20, 18 
#8Plum City25, 25, 20, 25#9Bruce16, 17, 25, 19 
#3Shell Lake25, 25, 25#14Winter12, 2, 12 
#6Siren25, 25, 25#11South Shore12, 11, 17 
#5Turtle Lake30, 25, 25#12Elmwood28, 14, 19 
#2Washburn25, 25, 25#15Solon Springs5, 11, 7 
       
Round 2     Thu, Oct 19
#1Clayton #8Plum City  
#4Drummond #5Mellen  
#4Eau Claire Immanuel Lutheran #5Turtle Lake  
#3Luck #6Gilman  
#2McDonell Central Catholic #10Prairie Farm  
#1Mercer #8Butternut  
#3Shell Lake #6Siren  
#2Washburn #7Birchwood  
       
       
       
       
Sectional 2
Round 1     Tue, Oct 17
HomeTeamAwayTeam
#4Assumption25, 25, 25#13Loyal10, 20, 18 
#2Columbus Catholic25, 25, 25#15Wild Rose7, 12, 14 
#4Elcho25, 25, 25#13Saint Thomas Aquinas17, 10, 15 
#1Florence25, 25, 25#16Marion14, 20, 9 
#3Gresham Community25, 25, 25#14Phelps13, 22, 14 
#6Niagara23, 25, 25, 25#11Lena25, 17, 13, 22 
#7Pittsville27, 25, 20, 20, 15#10Owen-Withee25, 14, 25, 25, 13 
#8Port Edwards24, 23, 25, 26, 7#9Greenwood26, 25, 19, 24, 15 
#6Prentice25, 25, 25#11Northland Lutheran14, 14, 12 
#3Rib Lake25, 25, 25#14Almond-Bancroft7, 17, 8 
#7Suring15, 13, 25, 25, 11#10Gillett25, 25, 20, 22, 15 
#2Three Lakes25, 25, 25#15White Lake9, 7, 15 
#8Tigerton25, 14, 13, 15#9Bowler22, 25, 25, 25 
#5Tri-County28, 25, 25#12Wisconsin Valley Lutheran26, 19, 11 
#5Wausaukee25, 25, 25#12Pembine / Goodman13, 14, 13 
       
Round 2     Thu, Oct 19
#4Assumption #5Tri-County  
#2Columbus Catholic #7Pittsville  
#4Elcho #5Wausaukee  
#1Florence #9Bowler  
#3Gresham Community #6Niagara  
#1Newman Catholic #9Greenwood  
#3Rib Lake #6Prentice  
#2Three Lakes #10Gillett  
       
       
       
       

Sectional 3
Round 1     Tue, Oct 17
HomeTeamAwayTeam
#4Alma/Pepin18, 27, 15, 25, 15#13Wonewoc-Center25, 25, 25, 16, 12 
#2Bangor25, 25, 25#15Coulee Christian / Providence Academy3, 1, 3 
#3Benton25, 25, 25#14Belmont18, 12, 9 
#8Cashton25, 25, 25#9La Farge13, 14, 10 
#7Eleva-Strum #10Blair-Taylor  
#8Highland25, 25, 20, 25#9Wauzeka-Steuben14, 21, 25, 20 
#3Hillsboro25, 25, 25#14Weston7, 9, 8 
#5Iowa-Grant25, 25, 25#12Ithaca20, 15, 21 
#7Kickapoo25, 25, 25#10North Crawford7, 22, 20 
#5Lincoln27, 25, 19, 25#12Gilmanton25, 19, 25, 15 
#6New Lisbon20, 25, 25, 25#11Independence25, 16, 14, 15 
#6Potosi25, 25, 25#11Cassville10, 19, 19 
#2River Ridge25, 25, 25#15Shullsburg10, 15, 14 
#1Seneca25, 25, 25#16De Soto8, 12, 14 
#4Southwestern25, 25, 25#13Riverdale19, 15, 14 
       
Round 2     Thu, Oct 19
#4Alma/Pepin #5Lincoln  
#3Benton #6Potosi  
#3Hillsboro #6New Lisbon  
#2River Ridge #7Kickapoo  
#1Royall #8Cashton  
#1Seneca #8Highland  
#4Southwestern #5Iowa-Grant  
       
       
       
       
Sectional 4
Round 1     Tue, Oct 17
HomeTeamAwayTeam
#3Argyle25, 25, 25#14Monticello18, 8, 13 
#5Barneveld25, 25, 27#12Pecatonica16, 20, 25 
#4Black Hawk25, 25, 25#13Faith Christian11, 6, 6 
#7Cambria-Friesland20, 23, 27, 25, 8#10Abundant Life Christian / Saint Ambrose25, 25, 25, 16, 15 
#2Catholic Central25, 25, 25#15Albany3, 13, 10 
#3Central WI Christian25, 25, 25#14Elkhart Lake-Glenbeulah11, 7, 8 
#6Fall River25, 25, 24, 25#11Rio10, 20, 26, 19 
#7Green Bay N.E.W Lutheran21, 24, 25, 28, 15#10Sheboygan Area Lutheran25, 26, 13, 26, 13 
#5Hustisford25, 25, 26#12Oneida Nation16, 18, 24 
#2Lourdes Acad.25, 25, 25#15Salam6, 9, 5 
#4Oakfield26, 25, 25#13Heritage Christian24, 14, 21 
#8Stockbridge25, 25, 25#9Eastbrook Academy8, 17, 23 
#8University Lake13, 22, 9#9Juda25, 25, 25 
#6Valley Christian25, 25, 25#11Sheboygan County Christian14, 19, 22 
       
Round 2     Thu, Oct 19
#3Argyle #6Fall River  
#4Black Hawk #5Barneveld  
#2Catholic Central #10Abundant Life Christian / Saint Ambrose  
#3Central WI Christian #6Valley Christian  
#1Hilbert #8Stockbridge  
#2Lourdes Acad. #7Green Bay N.E.W Lutheran  
#4Oakfield #5Hustisford  
#1Randolph #9Juda