Wisconsin Interscholastic Athletic Association
Tournament: 2017  Girls  Softball  - Division 4 Level: Sectional
  PDF Version

Sectional 1
Round 1     Tue, May 23
HomeTeamAwayTeam
#8Boyceville9#9Chetek-Weyerhaeuser1 
#8Cadott24#9Spring Valley14(6)
#7Fall Creek15#10Edgar0(3)
#7Glenwood City15#10Cornell/Lake Holcombe0(4)
       
Round 2     Wed, May 24
#3Athens12#6Colfax2(5)
#2Clayton/Turtle Lake15#7Glenwood City4(5)
#4Flambeau7#5Chequamegon3 
#3Grantsburg8#6Shell Lake3 
#2Marathon10#7Fall Creek0(6)
#1Phillips8#8Boyceville0 
#1Spencer2#8Cadott1(8)
#4Thorp10#5Regis2 
       
Round 3     Fri, May 26
#2Clayton/Turtle Lake1#3Grantsburg7 
#2Marathon5#3Athens0 
#1Phillips16#4Flambeau6(6)
#1Spencer6#4Thorp7 
       
Round 4     Tue, May 30
#2Marathon11#4Thorp1(6)
#1Phillips8#3Grantsburg7(8)
       
Round 5     Thu, Jun 1
#1Phillips6#2Marathon5 
       
Sectional 4
Round 1     Tue, May 23
HomeTeamAwayTeam
#7New Glarus3#10Benton/Shullsburg6 
#8Pardeeville16#9Kenosha Christian Life6(6)
#8River Ridge/Cassville4#9Darlington7 
       
Round 2     Wed, May 24
#4Boscobel6#5Fennimore0 
#3Deerfield2#6Lake Country Lutheran1 
#1Iowa-Grant10#9Darlington0(5)
#1Juda/Albany15#8Pardeeville2(4)
#3Mineral Point5#6Cuba City4 
#2Parkview10#7Dodgeland0(5)
#4Racine Lutheran5#5Cambridge2 
#2Wisconsin Heights10#10Benton/Shullsburg3 
       
Round 3     Fri, May 26
#1Iowa-Grant2#4Boscobel1 
#1Juda/Albany10#4Racine Lutheran0(5)
#2Parkview9#3Deerfield0 
#2Wisconsin Heights11#3Mineral Point7 
       
Round 4     Tue, May 30
#1Iowa-Grant13#2Wisconsin Heights3(5)
#1Juda/Albany2#2Parkview0 
       
Round 5     Thu, Jun 1
#1Juda/Albany6#1Iowa-Grant1 
       

Sectional 2
Round 1     Tue, May 23
HomeTeamAwayTeam
#8Crandon8#9Crivitz6 
#8Gibraltar/Washington Island15#9Stockbridge/Hilbert5(5)
#7Laona/Wabeno Area16#10Menominee Indian1(3)
#7St. Mary's Spring13#10Sheboygan Area Lutheran2(5)
       
Round 2     Wed, May 24
#3Algoma5#6St. Mary Catholic1 
#2Coleman10#7Laona/Wabeno Area0(6)
#4Iola-Scandinavia1#5Phelps/Three Lakes0(8)
#1Lourdes Acad.10#8Gibraltar/Washington Island0(5)
#2Mishicot13#7St. Mary's Spring1 
#4Reedsville3#5Manitowoc Lutheran9 
#3Rosholt0#6Manawa15 
#1Shiocton11#8Crandon1(5)
       
Round 3     Fri, May 26
#2Coleman7#6Manawa2 
#1Lourdes Acad.12#5Manitowoc Lutheran10 
#2Mishicot0#3Algoma6 
#1Shiocton3#4Iola-Scandinavia2(9)
       
Round 4     Tue, May 30
#1Lourdes Acad.5#3Algoma3 
#1Shiocton5#2Coleman1 
       
Round 5     Thu, Jun 1
#1Shiocton6#1Lourdes Acad.4 
       
Sectional 3
Round 1     Tue, May 23
HomeTeamAwayTeam
#7Montello16#10Pittsville1(4)
#8Princeton/Green Lake17#9Wayland Acad.2(3)
#8Whitehall7#9Melrose-Mindoro10(8)
       
Round 2     Wed, May 24
#4Brookwood1#5Mondovi7 
#1Cochrane-Fountain City8#9Melrose-Mindoro0 
#1Horicon15#8Princeton/Green Lake0(3)
#3Independence/Gilmanton19#6Osseo-Fairchild11 
#2Luther18#7Eleva-Strum0(3)
#3Markesan1#6Auburndale7 
#2Pacelli10#7Montello0(6)
#4Tri-County4#5Necedah3(8)
       
Round 3     Fri, May 26
#1Cochrane-Fountain City11#5Mondovi2 
#1Horicon10#4Tri-County0(5)
#2Luther4#3Independence/Gilmanton2 
#2Pacelli11#6Auburndale3 
       
Round 4     Tue, May 30
#1Cochrane-Fountain City3#2Luther0 
#1Horicon0#2Pacelli3 
       
Round 5     Thu, Jun 1
#1Cochrane-Fountain City6#2Pacelli8