Wisconsin Interscholastic Athletic Association
Tournament: 2018  Boys  Hockey  - Division 1 Level: Sectional
  PDF Version

Sectional 1
Round 1     
HomeTeamAwayTeam
#7River Falls12#10Grantsburg Co-op2 
#8Somerset Co-op9#9Barron Co-op2 
       
Round 2     
#4Baldwin-Woodville Co-op3#5Amery Co-op2 
#1Hudson9#8Somerset Co-op0 
#3New Richmond8#6Menomonie1 
#2Superior6#7River Falls1 
       
Round 3     
#1Hudson #4Baldwin-Woodville Co-op  
#2Superior #3New Richmond  
       
       
Sectional 3
Round 1     
HomeTeamAwayTeam
#6Lakeland/Mercer5#11Merrill/Wausau East1 
#7Rhinelander / Three Lakes5#10Mosinee Co-op41OT
#8Tomahawk7#9Pacelli Co-op3 
       
Round 2     
#4D.C. Everest2#5Wisconsin Rapids Lincoln1 
#2Northland Pines10#7Rhinelander / Three Lakes0 
#3Stevens Point7#6Lakeland/Mercer2 
#1Wausau West8#8Tomahawk0 
       
Round 3     
#2Northland Pines #3Stevens Point  
#1Wausau West #4D.C. Everest  
       
       

Sectional 2
Round 1     
HomeTeamAwayTeam
#8Altoona Co-op4#9Black River Falls Co-op3 
#6Hayward9#11Medford0 
#7Rice Lake13#10Chequamegon Co-op2 
       
Round 2     
#4Ashland Co-op4#5Marshfield5 
#3Chippewa Falls3#6Hayward0 
#1Eau Claire Memorial9#8Altoona Co-op1 
#2Eau Claire North4#7Rice Lake3 
       
Round 3     
#1Eau Claire Memorial #5Marshfield  
#2Eau Claire North #3Chippewa Falls  
       
       
Sectional 4
Round 1     
HomeTeamAwayTeam
#6Baraboo Co-op6#11Sparta2 
#8DeForest Co-op5#9Tomah41OT
#7Sauk Prairie Co-op8#10Viroqua Co-op0 
       
Round 2     
#4Aquinas Co-op4#5La Crosse Central/La Crosse Logan1 
#1Onalaska7#8DeForest Co-op1 
#3Reedsburg Area Co-op5#6Baraboo Co-op2 
#2West Salem/Bangor4#7Sauk Prairie Co-op0 
       
Round 3     
#1Onalaska #4Aquinas Co-op  
#2West Salem/Bangor #3Reedsburg Area Co-op  
       
       

Sectional 5
Round 1     
HomeTeamAwayTeam
#8Appleton North Co-op7#9Waupaca5 
#7Bay Port9#10Oshkosh North Co-op1 
#6De Pere/West De Pere9#11Green Bay East Co-op0 
       
Round 2     
#3Antigo6#6De Pere/West De Pere3 
#1Neenah Co-op6#8Appleton North Co-op0 
#2Notre Dame3#7Bay Port21OT
#4Xavier Co-op2#5Ashwaubenon Co-op11OT
       
Round 3     
#1Neenah Co-op #4Xavier Co-op  
#2Notre Dame #3Antigo  
       
       
Sectional 7
Round 1     
HomeTeamAwayTeam
#7Greendale Co-op3#10Kenosha Bradford Co-op1 
#8Stoughton3#9Monroe Co-op2 
#6Whitefish Bay Co-op7#11Milton/Fort Atkinson2 
       
Round 2     
#4Janesville Craig / Janesville Parker6#5Beloit Memorial Co-op51OT
#3Kettle Moraine Co-op5#6Whitefish Bay Co-op1 
#2Marquette University5#7Greendale Co-op1 
#1Waukesha North Co-op5#8Stoughton0 
       
Round 3     
#2Marquette University #3Kettle Moraine Co-op  
#1Waukesha North Co-op #4Janesville Craig / Janesville Parker  
       
       

Sectional 6
Round 1     
HomeTeamAwayTeam
#8McFarland3#9Monona Grove4 
       
Round 2     
#2Edgewood7#7Waunakee0 
#4Madison West3#5Madison Memorial2 
#3Sun Prairie8#6Middleton3 
#1Verona Area10#9Monona Grove0 
       
Round 3     
#2Edgewood #3Sun Prairie  
#1Verona Area #4Madison West  
       
       
Sectional 8
Round 1     
HomeTeamAwayTeam
#8Cedarburg4#9Brookfield East Co-op31OT
#6Fond du Lac6#11Sheboygan South Co-op3 
#7West Bend West Co-op2#10Beaver Dam Co-op1 
       
Round 2     
#3Arrowhead1#6Fond du Lac4 
#2Saint Mary's Springs Co-op8#7West Bend West Co-op1 
#1University School of Milwaukee5#8Cedarburg0 
#4Waupun6#5Homestead1 
       
Round 3     
#2Saint Mary's Springs Co-op #6Fond du Lac  
#1University School of Milwaukee #4Waupun