Wisconsin Interscholastic Athletic Association
Tournament: 2018  Boys  Soccer  - Division 4 Level: Sectional
  PDF Version

Sectional 1
Round 1     Tue, Oct 16
HomeTeamAwayTeam
#8Aquinas8#9Tri-County0 
       
Round 2     Thu, Oct 18
#1Amery8#8McDonell Catholic / Regis0 
#2Arcadia4#7Wisconsin Dells1 
#3Barron2#6Cumberland0 
#1Columbus Catholic7#8Aquinas0 
#6Coulee Christian / Providence Academy0#3Nekoosa1 
#2Northland Pines4#7Northland Lutheran1 
#5Pacelli2#4Wisconsin Valley Lutheran5 
#4Washburn/Bayfield/South Shore2#5Three Lakes/Phelps0 
       
Round 3     Sat, Oct 20
#1Amery3#4Washburn/Bayfield/South Shore0 
#2Arcadia5#3Nekoosa0 
#1Columbus Catholic9#4Wisconsin Valley Lutheran1 
#2Northland Pines4#3Barron0 
       
Round 4     Thu, Oct 25
#1Amery4#2Northland Pines1 
#1Columbus Catholic0#2Arcadia0(6-5)
       
Round 5     Sat, Oct 27
#1Amery8#2Arcadia0 
       
Sectional 2
Round 1     Tue, Oct 16
HomeTeamAwayTeam
#15Gibraltar/Sevastopol7#18Denmark0 
#16Gresham/Bowler3#17Algoma0 
#14Saint Mary Catholic3#19Stockbridge0 
       
Round 2     Thu, Oct 18
#2Howards Grove8#15Gibraltar/Sevastopol0 
#1Kohler10#16Gresham/Bowler0 
#5Lourdes Academy / Valley Christian2#12Kiel0 
#3Oostburg7#14Saint Mary Catholic1 
#7Saint Lawrence Seminary6#10Green Bay N.E.W. Luth./Providence Academy0 
#6Sheboygan Christian/Sheboygan Lutheran2#11Kewaunee1 
#4Sturgeon Bay7#13Peshtigo2 
#8Winnebago Lutheran2#9Omro0 
       
Round 3     Sat, Oct 20
#2Howards Grove6#7Saint Lawrence Seminary3 
#1Kohler4#8Winnebago Lutheran0 
#3Oostburg3#6Sheboygan Christian/Sheboygan Lutheran2 
#4Sturgeon Bay7#5Lourdes Academy / Valley Christian2 
       
Round 4     Thu, Oct 25
#2Howards Grove2#3Oostburg0 
#1Kohler2#4Sturgeon Bay2(5-3)
       
Round 5     Sat, Oct 27
#2Howards Grove1#4Sturgeon Bay2 
       

Sectional 3
Round 1     Tue, Oct 16
HomeTeamAwayTeam
#17Dodgeland/Hustisford3#16Madison Country Day/Abundant Life Christian / St. Ambrose4 
#15Prairie du Chien4#18Ozaukee0 
#14River Valley10#19Lomira3 
       
Round 2     Thu, Oct 18
#7Central WI Christian4#10Mayville2 
#1Kettle Moraine Lutheran10#16Madison Country Day/Abundant Life Christian / St. Ambrose0 
#4Lake Country Lutheran7#13Random Lake1 
#6Living Word Lutheran6#11Columbus2 
#8Richland Center1#9Cedar Grove-Belgium1(4-2)
#2Watertown Luther Prep9#15Prairie du Chien0 
#3Wayland Academy8#14River Valley3 
#5Wisconsin Heights / Barneveld2#12Campbellsport0 
       
Round 3     Sat, Oct 20
#1Kettle Moraine Lutheran6#9Cedar Grove-Belgium1 
#4Lake Country Lutheran2#5Wisconsin Heights / Barneveld0 
#2Watertown Luther Prep10#7Central WI Christian0 
#3Wayland Academy5#6Living Word Lutheran3 
       
Round 4     Thu, Oct 25
#1Kettle Moraine Lutheran0#4Lake Country Lutheran0(4-2)
#2Watertown Luther Prep3#3Wayland Academy2 
       
Round 5     Sat, Oct 27
#1Kettle Moraine Lutheran3#2Watertown Luther Prep2 
       
Sectional 4
Round 1     Tue, Oct 16
HomeTeamAwayTeam
#16Heritage Christian2#17Salam3 
#15Kenosha Christian Life3#18Racine Lutheran1 
       
Round 2     Thu, Oct 18
#8Brookfield Academy3#9Lake Mills2 
#6Dominican5#11St. John's NW Military Academy41
#13Faith Christian1#4Cristo Rey Jesuit7 
#7Kenosha St. Joseph Catholic7#10Audubon6(4-3)
#3Racine Saint Catherine’s6#14University Lake School/Trinity Academy0 
#5Shoreland Lutheran5#12Lakeside Lutheran1 
#2The Prairie School10#15Kenosha Christian Life0 
#1University School of Milwaukee7#17Salam1 
       
Round 3     Sat, Oct 20
#3Racine Saint Catherine’s4#6Dominican1 
#5Shoreland Lutheran3#4Cristo Rey Jesuit1 
#2The Prairie School4#7Kenosha St. Joseph Catholic0 
#1University School of Milwaukee3#8Brookfield Academy1 
       
Round 4     Thu, Oct 25
#2The Prairie School2#3Racine Saint Catherine’s2(5-3)
#1University School of Milwaukee4#5Shoreland Lutheran21
       
Round 5     Sat, Oct 27
#1University School of Milwaukee3#3Racine Saint Catherine’s0