Wisconsin Interscholastic Athletic Association
Tournament: 2018  Girls  Volleyball  - Division 1 Level: Sectional
  PDF Version

Sectional 1
Round 1     Thu, Oct 18
HomeTeamAwayTeam
#6Chippewa Falls #11Marshfield  
#8Eau Claire Memorial #9Wausau East  
#4Eau Claire North #13Wisconsin Rapids Lincoln  
#7Hudson #10D.C. Everest  
#5Superior #12New Richmond  
#3Wausau West #14Menomonie  
       
       
       
       
Sectional 2
Round 1     Thu, Oct 18
HomeTeamAwayTeam
#6Appleton East #11Appleton West  
#3Ashwaubenon #14Green Bay East  
#5Bay Port #12Green Bay Preble  
#4Hortonville #13West De Pere  
#7Kaukauna #10Green Bay Southwest  
#8Pulaski #9De Pere  
       
       
       
       

Sectional 3
Round 1     Thu, Oct 18
HomeTeamAwayTeam
#7Baraboo #10Onalaska  
#6DeForest #11La Crosse Central  
#4Holmen #13Tomah  
#8Madison Memorial #9Reedsburg  
#5Middleton #12Madison East  
#3Verona #14Madison West  
       
       
       
       
Sectional 4
Round 1     Thu, Oct 18
HomeTeamAwayTeam
#5Manitowoc Lincoln #12Hartford  
#3Neenah #14Menasha  
#2Oconomowoc #15Sheboygan South  
#7Sheboygan North #10Beaver Dam  
#4Slinger #13Oshkosh North  
#6West Bend East #11Fond du Lac  
#8West Bend West #9Oshkosh West  
       
       
       
       

Sectional 5
Round 1     Thu, Oct 18
HomeTeamAwayTeam
#4Brookfield Central #13West Allis Central  
#8Brookfield East #9Pewaukee  
#3Cedarburg #14Milwaukee Madison  
#6Germantown #11Homestead  
#5Hamilton #12West Allis Hale  
#7Menomonee Falls #10Wauwatosa West  
       
       
       
       
Sectional 6
Round 1     Thu, Oct 18
HomeTeamAwayTeam
#7Fort Atkinson #10Badger  
#5Janesville Craig #12Elkhorn  
#4Milton #13Madison La Follette  
#8Monona Grove #9Stoughton  
#6Oregon #11Janesville Parker  
#3Union Grove #14Beloit Memorial  
#2Westosha Central #15Wilmot  
       
       
       
       

Sectional 7
Round 1     Thu, Oct 18
HomeTeamAwayTeam
#3Franklin #14Milwaukee Hamilton  
#7Greenfield #10South Milwaukee  
#2Kenosha Bradford / Kenosha Reuther #15Milwaukee Pulaski / Carmen South / Carmen Southeast  
#6Kenosha Indian Trail #11Racine Case  
#8Kenosha Tremper #9Racine Horlick  
#5Muskego #12Milwaukee Reagan  
#4Oak Creek #13Racine Park  
       
       
       
       
Sectional 8
Round 1     Thu, Oct 18
HomeTeamAwayTeam
#4Kettle Moraine #13Milwaukee South  
#4Kettle Moraine #13Milwaukee South  
#6Nicolet #11Milwaukee Riverside/Golda Meir  
#6Nicolet #11Milwaukee Riverside/Golda Meir  
#5Waterford #12Milwaukee Arts  
#5Waterford #12Milwaukee Arts  
#8Waukesha North #9Milwaukee King  
#2Waukesha West #15Milwaukee Washington Co-op  
#3Wauwatosa East #14Milwaukee Bradley Tech  
#3Wauwatosa East #14Milwaukee Bradley Tech  
#7Whitefish Bay #10Waukesha South  
#7Whitefish Bay #10Waukesha South