WIAA: Tournament Game List
Wisconsin Interscholastic Athletic Association
Tournament: 2018  Girls  Softball  - Division 2 Level: Sectional
  PDF Version

Sectional 1
Round 1     Tue, May 22
HomeTeamAwayTeam
#8Colby / Abbotsford1#9Clintonville11(6)
#7Hayward9#10Ashland5 
#7Osceola6#10Sparta2 
#8Somerset0#9Black River Falls7 
       
Round 2     Wed, May 23
#2Baldwin-Woodville7#7Osceola1 
#1Ellsworth9#9Black River Falls1 
#4Medford3#5Antigo / White Lake5 
#2Merrill10#7Hayward0(6)
#1Mosinee12#9Clintonville0(5)
#4Onalaska4#5West Salem0 
#3Rhinelander9#6Lakeland4 
#3Rice Lake16#6La Crosse Logan0(4)
       
Round 3     Fri, May 25
#2Baldwin-Woodville4#3Rice Lake2 
#1Ellsworth7#4Onalaska6(8)
#2Merrill10#3Rhinelander3 
#1Mosinee9#5Antigo / White Lake0 
       
Round 4     Tue, May 29
#1Ellsworth2#2Baldwin-Woodville12(6)
#1Mosinee5#2Merrill1 
       
Round 5     Thu, May 31
#1Mosinee2#2Baldwin-Woodville1 
       
Sectional 2
Round 1     Tue, May 22
HomeTeamAwayTeam
#8Berlin8#9Ripon2 
#7Oconto Falls15#10Green Bay West0(3)
#8Two Rivers1#9Notre Dame13(5)
#7Xavier15#10Wrightstown10 
       
Round 2     Wed, May 23
#4Denmark10#5Marinette0(5)
#3Fox Valley Lutheran5#6Waupaca3 
#1Freedom13#8Berlin1(5)
#4Little Chute3#5New London6 
#3Luxemburg-Casco4#6Shawano5 
#1Seymour12#9Notre Dame2(6)
#2West De Pere2#7Oconto Falls1 
#2Winneconne20#7Xavier0 
       
Round 3     Fri, May 25
#1Freedom7#5New London1 
#1Seymour8#4Denmark9(9)
#2West De Pere11#6Shawano0(5)
#2Winneconne7#3Fox Valley Lutheran3 
       
Round 4     Tue, May 29
#1Freedom0#2Winneconne1 
#2West De Pere3#4Denmark4 
       
Round 5     Thu, May 31
#2Winneconne7#4Denmark8 
       

Sectional 3
Round 1     Tue, May 22
HomeTeamAwayTeam
#7Edgewood15#10Adams-Friendship1(5)
#8Jefferson5#9Edgerton9 
#8Reedsburg9#9Lodi8(8)
#7Whitewater5#10Big Foot2 
       
Round 2     Wed, May 23
#3Catholic Memorial3#6East Troy7 
#4Evansville1#5Mauston0 
#1McFarland9#8Reedsburg1 
#2Monroe10#7Whitewater0(6)
#4Pewaukee1#5Delavan-Darien4(12)
#2Portage7#7Edgewood0 
#3Sauk Prairie7#6Mount Horeb1 
#1Turner9#9Edgerton0 
       
Round 3     Fri, May 25
#1McFarland10#4Evansville0(6)
#2Monroe6#6East Troy0 
#2Portage10#3Sauk Prairie0(5)
#1Turner0#5Delavan-Darien1 
       
Round 4     Tue, May 29
#1McFarland1#2Portage3 
#2Monroe2#5Delavan-Darien3 
       
Round 5     Thu, May 31
#2Portage2#5Delavan-Darien1 
       
Sectional 4
Round 1     Tue, May 22
HomeTeamAwayTeam
#8Brown Deer5#9Port Washington6 
#7Pius XI Catholic21#10Saint Anthony0 
#8Saint Thomas More8#9Saint Francis4 
#7Sheboygan Falls13#10Shorewood3(5)
#6Wisconsin Lutheran #11Milwaukee WashingtonForfeit 
       
Round 2     Wed, May 23
#3Cudahy5#6Wisconsin Lutheran0 
#1Kewaskum10#9Port Washington0(6)
#4Milwaukee Lutheran7#5Grafton6(8)
#4New Berlin Eisenhower10#5Martin Luther0(5)
#1New Berlin West11#8Saint Thomas More0(5)
#3Plymouth15#6Milwaukee Languages0(4)
#2Waupun8#7Sheboygan Falls0 
#2Whitnall9#7Pius XI Catholic0 
       
Round 3     Fri, May 25
#1Kewaskum11#4Milwaukee Lutheran0(5)
#1New Berlin West10#4New Berlin Eisenhower0(5)
#2Waupun3#3Plymouth0 
#2Whitnall3#3Cudahy0 
       
Round 4     Tue, May 29
#1Kewaskum2#2Waupun1 
#1New Berlin West4#2Whitnall11 
       
Round 5     Thu, May 31
#1Kewaskum0#2Whitnall2