Wisconsin Interscholastic Athletic Association
Tournament: 2018  Girls  Softball  - Division 4 Level: Sectional
  PDF Version

Sectional 1
Round 1     Tue, May 22
HomeTeamAwayTeam
#7Augusta11#10Spring Valley8 
#8Clear Lake15#9Cadott5(5)
#8Frederic / Luck15#9Unity0(3)
       
Round 2     Wed, May 23
#2Boyceville3#7Augusta5 
#2Chequamegon5#7Shell Lake3 
#3Cornell / Lake Holcombe1#6Clayton / Turtle Lake4(9)
#4Glenwood City4#5Fall Creek2 
#1Grantsburg13#8Frederic / Luck3(5)
#4Phillips9#5Chetek-Weyerhaeuser20(5)
#3Regis12#6Colfax2(5)
#1Thorp15#8Clear Lake0(3)
       
Round 3     Fri, May 25
#2Chequamegon6#6Clayton / Turtle Lake5 
#1Grantsburg10#5Chetek-Weyerhaeuser1 
#3Regis9#7Augusta1 
#1Thorp7#4Glenwood City6 
       
Round 4     Tue, May 29
#1Grantsburg #2Chequamegon  
#1Thorp #3Regis  
       
       
Sectional 2
Round 1     Tue, May 22
HomeTeamAwayTeam
#8Crandon17#9Crivitz7(6)
#7Laona/Wabeno16#10Menominee Indian1 
#7Saint Mary's Springs11#10Gibraltar / Washington Island1(6)
#8Stockbridge / Hilbert2#9Sevastopol10 
       
Round 2     Wed, May 23
#2Algoma10#7Saint Mary's Springs1 
#2Coleman9#7Laona/Wabeno1 
#4Manawa8#5Phelps/Three Lakes1 
#4Manitowoc Lutheran5#5Lourdes Academy/Valley Christian4 
#1Mishicot10#9Sevastopol0 
#3Saint Mary Catholic4#6Reedsville3 
#3Shiocton9#6Iola-Scandinavia4 
#1Weyauwega-Fremont5#8Crandon0 
       
Round 3     Fri, May 25
#2Algoma7#3Saint Mary Catholic3 
#2Coleman4#3Shiocton2 
#1Mishicot4#4Manitowoc Lutheran8 
#1Weyauwega-Fremont12#4Manawa1(5)
       
Round 4     Tue, May 29
#2Algoma #4Manitowoc Lutheran  
#1Weyauwega-Fremont #2Coleman  
       
       

Sectional 3
Round 1     Tue, May 22
HomeTeamAwayTeam
#7Auburndale14#10Edgar16 
#8Eleva-Strum17#9Whitehall14 
#7Melrose-Mindoro18#10Pittsville9 
#8Rosholt16#9Pardeeville1(4)
       
Round 2     Wed, May 23
#4Athens12#5Montello2(5)
#1Cochrane-Fountain City16#8Eleva-Strum0(4)
#2Luther6#7Melrose-Mindoro0 
#2Marathon9#10Edgar3 
#3Markesan10#6Princeton / Green Lake0(6)
#3Necedah9#6Brookwood7 
#1Pacelli10#8Rosholt0(5)
#4Spencer3#5Bangor0 
       
Round 3     Fri, May 25
#1Cochrane-Fountain City2#4Spencer3 
#2Luther5#3Necedah4 
#2Marathon10#3Markesan1 
#1Pacelli10#4Athens0(5 innings)
       
Round 4     Tue, May 29
#2Luther #4Spencer  
#1Pacelli #2Marathon  
       
       
Sectional 4
Round 1     Tue, May 22
HomeTeamAwayTeam
#8Benton / Shullsburg9#9Darlington12 
#8Dodgeland8#9Cambridge18 
#7Fennimore #10New GlarusForfeit 
#7Williams Bay #10Wayland AcademyForfeit 
       
Round 2     Wed, May 23
#3Boscobel6#6Iowa-Grant1 
#4Cuba City10#5Belleville0(5)
#1Horicon15#9Cambridge0(4)
#2Johnson Creek15#7Williams Bay4(5)
#3Juda / Albany11#6Racine Lutheran1(6)
#1Mineral Point7#9Darlington2 
#4Parkview2#5Deerfield3(9)
#2Wisconsin Heights10#7Fennimore0(5)
       
Round 3     Fri, May 25
#1Horicon9#5Deerfield1 
#2Johnson Creek8#3Juda / Albany1 
#1Mineral Point3#4Cuba City0 
#2Wisconsin Heights9#3Boscobel2 
       
Round 4     Tue, May 29
#1Horicon #2Johnson Creek  
#1Mineral Point #2Wisconsin Heights