WIAA: Tournament Game List
Wisconsin Interscholastic Athletic Association
Tournament: 2018  Girls  Softball  - Division 5 Level: Sectional
  PDF Version

Sectional 1
Round 1     Tue, May 22
HomeTeamAwayTeam
#8Bayfield12#9South Shore6 
#8Bruce11#9Owen-Withee1(5)
#6Loyal7#11Rib Lake10 
#7Prentice16#10Prairie Farm4(5)
       
Round 2     Wed, May 23
#1Drummond12#8Bayfield0(5)
#4Flambeau1#5Eau Claire Immanuel Lutheran11(5)
#3Gilman10#11Rib Lake0(5)
#2Greenwood9#7Prentice6 
#2Hurley11#7Birchwood7 
#1McDonell Catholic15#8Bruce0(3)
#4Northwood18#5Butternut / Mercer3(4)
#3Solon Springs15#6Mellen0(3)
       
Round 3     Fri, May 25
#1Drummond5#4Northwood3 
#2Greenwood8#3Gilman4 
#2Hurley3#3Solon Springs2 
#1McDonell Catholic3#5Eau Claire Immanuel Lutheran2 
       
Round 4     Tue, May 29
#1Drummond7#2Hurley6 
#1McDonell Catholic8#2Greenwood5 
       
Round 5     
#1Drummond1#1McDonell Catholic2 
       
Sectional 2
Round 1     Tue, May 22
HomeTeamAwayTeam
#7Bowler7#10Oneida Nation6 
#8Pembine / Goodman7#9Green Bay N.E.W Lutheran5 
#7Port Edwards12#10Marion6 
#8Wild Rose8#9Tigerton7 
       
Round 2     Wed, May 23
#3Almond-Bancroft10#6Columbus Catholic0(5)
#1Assumption12#8Wild Rose1(5)
#1Florence14#8Pembine / Goodman3(5)
#3Niagara5#6Elcho3 
#4Northland Lutheran / WI Valley Lutheran2#5Newman Catholic6 
#2Saint Thomas Aquinas / Lena10#7Bowler0(6)
#2Tri-County1#7Port Edwards0 
#4Wausaukee9#5Gresham Community1 
       
Round 3     Fri, May 25
#1Assumption12#5Newman Catholic1(5)
#1Florence5#4Wausaukee12 
#2Saint Thomas Aquinas / Lena13#3Niagara5 
#2Tri-County7#3Almond-Bancroft6 
       
Round 4     Tue, May 29
#1Assumption10#2Tri-County0(5)
#2Saint Thomas Aquinas / Lena1#4Wausaukee11 
       
Round 5     
#1Assumption8#4Wausaukee1 
       

Sectional 3
Round 1     Tue, May 22
HomeTeamAwayTeam
#8Kickapoo7#9Hillsboro12 
#7New Lisbon8#10Lincoln3 
#7North Crawford12#10La Farge7 
#8Wonewoc-Center1#9Plum City4 
       
Round 2     Wed, May 23
#1Blair-Taylor10#9Plum City0(6)
#3Cashton13#6Royall4 
#4De Soto8#5Riverdale2 
#4Elmwood3#5Independence / Gilmanton2 
#3Ithaca2#6Weston4 
#2Pepin / Alma9#7New Lisbon4 
#1Seneca15#9Hillsboro0(3)
#2Wauzeka-Steuben12#7North Crawford2 
       
Round 3     Fri, May 25
#1Blair-Taylor2#4Elmwood0 
#2Pepin / Alma10#3Cashton7 
#1Seneca9#4De Soto0 
#2Wauzeka-Steuben17#6Weston7(6)
       
Round 4     Tue, May 29
#1Blair-Taylor10#2Pepin / Alma3 
#1Seneca5#2Wauzeka-Steuben0 
       
Round 5     
#1Seneca1#1Blair-Taylor4 
       
Sectional 4
Round 1     Tue, May 22
HomeTeamAwayTeam
#7Argyle10#10Monticello0(6)
#8Rio10#9Hustisford5 
#8River Ridge5#9Pecatonica3 
#7Sheboygan Lutheran15#10Faith Christian0(3)
       
Round 2     Wed, May 23
#3Barneveld13#6Southwestern7 
#1Belmont11#8River Ridge1(5)
#2Catholic Central9#7Sheboygan Lutheran0 
#4Elkhart Lake-Glenbeulah15#5Cambria-Friesland13 
#2Highland4#7Argyle1 
#1Oakfield15#8Rio0(3)
#4Potosi2#5Black Hawk7 
#3Randolph3#6Fall River1 
       
Round 3     Fri, May 25
#1Belmont3#5Black Hawk1 
#2Catholic Central11#3Randolph1(5)
#2Highland1#3Barneveld0 
#1Oakfield10#4Elkhart Lake-Glenbeulah3 
       
Round 4     Tue, May 29
#1Belmont0#2Highland5 
#1Oakfield5#2Catholic Central4 
       
Round 5     
#1Oakfield10#2Highland1