WIAA: Tournament Game List
Wisconsin Interscholastic Athletic Association
Tournament: 2018  Boys  Baseball  - Division 3 Level: Sectional
  PDF Version

Sectional 1
Round 1     Thu, May 24
HomeTeamAwayTeam
#4Cameron0#5Ladysmith5 
#3Chetek-Weyerhaeuser17#6Cornell / Lake Holcombe3(5)
#2Cumberland12#7Clayton / Turtle Lake1(5)
#3Elk Mound10#6Glenwood City0(5)
#3Fall Creek8#6Cadott1 
#4Luck / Frederic1#5Saint Croix Falls0 
#4Spring Valley13#5Colfax3(5)
#4Stanley-Boyd11#5Augusta1(5)
#3Unity8#6Grantsburg6 
       
Round 2     Tue, May 29
#2Boyceville12#3Elk Mound14(8)
#2Chequamegon6#3Chetek-Weyerhaeuser5 
#2Cumberland11#3Unity1(6)
#1Durand0#4Stanley-Boyd4 
#2Mondovi1#3Fall Creek0 
#1Phillips8#5Ladysmith3 
#1Regis6#4Spring Valley0 
#1Webster10#4Luck / Frederic0(5)
       
Round 3     Wed, May 30
#2Mondovi6#4Stanley-Boyd5 
#1Phillips0#2Chequamegon9 
#1Regis1#3Elk Mound10 
#1Webster13#2Cumberland5 
       
Round 4     Tue, Jun 5
#2Mondovi1#3Elk Mound6 
#1Webster11#2Chequamegon1(5)
       
Round 5     Tue, Jun 5
#1Webster2#3Elk Mound1 
       
Sectional 4
Round 1     Thu, May 24
HomeTeamAwayTeam
#3Gibraltar/Washington Island10#6Algoma0(5)
#4Kenosha St. Joseph12#5Kenosha Christian Life0(5)
#3Lake Country Lutheran12#6Shoreland Lutheran6 
#4Lourdes/Valley Christian3#5Horicon6 
#3Markesan11#6Poynette1(6)
#4Montello4#5Pardeeville3 
#4Roncalli6#5Southern Door0 
#3Saint Mary's Springs4#6Manitowoc Lutheran3 
       
Round 2     Tue, May 29
#1Brookfield Academy9#4Kenosha St. Joseph14 
#2Kewaunee1#3Gibraltar/Washington Island13(6)
#1Laconia10#4Montello0(5)
#2Living Word Lutheran4#3Saint Mary's Springs3 
#1Mishicot4#4Roncalli3 
#2Palmyra-Eagle7#3Lake Country Lutheran9 
#2Westfield4#3Markesan1 
#1Winnebago Lutheran10#5Horicon5 
       
Round 3     Wed, May 30
#1Laconia1#2Westfield0 
#3Lake Country Lutheran4#4Kenosha St. Joseph10 
#1Mishicot5#3Gibraltar/Washington Island11 
#1Winnebago Lutheran10#2Living Word Lutheran12 
       
Round 4     Tue, Jun 5
#1Laconia3#3Gibraltar/Washington Island1 
#2Living Word Lutheran4#4Kenosha St. Joseph8 
       
Round 5     Tue, Jun 5
#1Laconia1#4Kenosha St. Joseph13(5)
       

Sectional 2
Round 1     Thu, May 24
HomeTeamAwayTeam
#3Brillion12#6Menominee Indian0(6)
#2Coleman8#7Gillett/Suring0 
#4Crandon9#5Oconto15 
#4Neillsville4#5Spencer2 
#3Pacelli9#6Manawa4 
#3Phelps/Three Lakes12#6Laona/Wabeno4 
#4Reedsville7#5Shiocton6 
#3Stratford10#6Colby0(5)
#4Wittenberg-Birnamwood2#5Weyauwega-Fremont0 
       
Round 2     Tue, May 29
#1Amherst3#4Wittenberg-Birnamwood2(8)
#2Auburndale0#3Stratford2 
#2Bonduel14#3Brillion12 
#2Coleman3#3Phelps/Three Lakes1 
#1Crivitz0#5Oconto7 
#2Iola-Scandinavia3#3Pacelli5 
#1Marathon3#4Neillsville2(8)
#1Saint Mary Catholic2#4Reedsville1 
       
Round 3     Wed, May 30
#1Amherst4#3Pacelli6 
#2Coleman7#5Oconto4 
#1Marathon3#3Stratford2(8)
#1Saint Mary Catholic3#2Bonduel2 
       
Round 4     Tue, Jun 5
#1Marathon6#3Pacelli3 
#1Saint Mary Catholic7#2Coleman2 
       
Round 5     Tue, Jun 5
#1Marathon2#1Saint Mary Catholic6 
       
Sectional 3
Round 1     Thu, May 24
HomeTeamAwayTeam
#4Cochrane-Fountain City1#5Luther4 
#4Darlington5#5Cuba City4 
#4Lancaster13#5Brookwood0(5)
#3Marshall4#6Waterloo2 
#3Melrose-Mindoro5#6Whitehall4 
#3Necedah12#6Boscobel5 
#4New Glarus2#5Cambridge1(8)
#3Parkview12#6Monticello/Albany0(5)
       
Round 2     Tue, May 29
#2Aquinas2#3Melrose-Mindoro1 
#2Belleville7#3Marshall12 
#2Fennimore9#3Necedah0 
#2Mineral Point6#3Parkview3 
#1Osseo-Fairchild2#5Luther0 
#1Prairie du Chien8#4Lancaster4 
#1Shullsburg/Benton5#4Darlington2 
#1Wisconsin Heights4#4New Glarus3 
       
Round 3     Wed, May 30
#1Osseo-Fairchild3#2Aquinas1 
#1Prairie du Chien9#2Fennimore1 
#1Shullsburg/Benton4#2Mineral Point5(9)
#1Wisconsin Heights3#3Marshall1 
       
Round 4     Tue, Jun 5
#1Prairie du Chien6#1Osseo-Fairchild2 
#1Wisconsin Heights3#2Mineral Point4 
       
Round 5     Tue, Jun 5
#1Prairie du Chien2#2Mineral Point8