WIAA: Tournament Game List
Wisconsin Interscholastic Athletic Association
Tournament: 2018  Boys  Baseball  - Division 4 Level: Sectional
  PDF Version

Sectional 1
Round 1     Thu, May 24
HomeTeamAwayTeam
#4Bruce8#5Flambeau9(8)
#3Drummond11#6South Shore1(5)
#4Hurley13#5Mellen15(8)
#4McDonell Catholic9#5Pepin/Alma10 
#3Prairie Farm17#6Plum City/Elmwood14 
#3Shell Lake13#6Birchwood3(6)
#4Siren9#5Winter1 
#3Thorp5#6Prentice0 
#2Washburn18#7Bayfield3(4)
       
Round 2     Tue, May 29
#1Butternut / Mercer5#5Mellen1 
#2Clear Lake9#3Prairie Farm2 
#1Eau Claire Immanuel Lutheran13#5Pepin/Alma4 
#1Gilman13#5Flambeau6 
#1Northwood5#4Siren3 
#2Owen-Withee2#3Thorp8 
#2Solon Springs8#3Shell Lake13(5)
#2Washburn10#3Drummond6 
       
Round 3     Wed, May 30
#1Butternut / Mercer6#2Washburn5 
#1Eau Claire Immanuel Lutheran10#2Clear Lake0(6)
#1Gilman2#3Thorp7 
#1Northwood7#3Shell Lake6(9)
       
Round 4     Tue, Jun 5
#1Butternut / Mercer10#1Northwood2 
#1Eau Claire Immanuel Lutheran1#3Thorp6 
       
Round 5     Tue, Jun 5
#1Butternut / Mercer2#3Thorp12 
       
Sectional 4
Round 1     Thu, May 24
HomeTeamAwayTeam
#2Argyle3#7Black Hawk2 
#4Barneveld6#5Belmont5 
#4Cambria-Friesland3#5Fall River6 
#3Deerfield14#6Faith Christian0(5)
#3Randolph7#6Rio1 
#3Rosholt10#6Marion0(6)
#3Southwestern4#6Iowa-Grant6 
#4Tri-County1#5Tigerton0 
#4Williams Bay10#5Heritage Christian3 
       
Round 2     Tue, May 29
#1Almond-Bancroft11#4Tri-County9 
#2Argyle2#6Iowa-Grant10 
#2Catholic Central10#3Deerfield7 
#1Green Lake / Princeton13#5Fall River2(5)
#1Johnson Creek13#4Williams Bay3(5)
#2Oakfield5#3Randolph2 
#1Pecatonica16#4Barneveld1(5)
#2Wild Rose8#3Rosholt3 
       
Round 3     Wed, May 30
#1Almond-Bancroft3#2Wild Rose2 
#1Green Lake / Princeton4#2Oakfield0 
#1Johnson Creek6#2Catholic Central3 
#1Pecatonica23#6Iowa-Grant4(5)
       
Round 4     Tue, Jun 5
#1Almond-Bancroft8#1Green Lake / Princeton9 
#1Johnson Creek5#1Pecatonica1 
       
Round 5     Tue, Jun 5
#1Green Lake / Princeton6#1Johnson Creek20 
       

Sectional 2
Round 1     Thu, May 24
HomeTeamAwayTeam
#4Abbotsford14#5Rib Lake4 
#2Assumption9#7Granton0 
#3Edgar6#6Newman Catholic1 
#4Greenwood10#5Columbus Catholic2 
#3Gresham Community12#6Saint Thomas Aquinas / Lena1(5)
#3Loyal2#6Port Edwards1 
#3Niagara28#6White Lake0(5)
#4Pembine / GoodmanForfeit#5Florence  
#4Sevastopol0#5Bowler3 
       
Round 2     Tue, May 29
#2Assumption2#3Loyal1 
#1Athens12#4Abbotsford11 
#2Elcho1#3Niagara12(5)
#2Green Bay N.E.W. Lutheran11#3Gresham Community4 
#1Hilbert / Stockbridge9#5Bowler1 
#2Northland Luth. /WI Valley Luth.8#3Edgar3 
#1Pittsville8#4Greenwood3 
#1Wausaukee13#5Florence0(5)
       
Round 3     Wed, May 30
#1Athens10#2Northland Luth. /WI Valley Luth.0(6)
#1Hilbert / Stockbridge5#2Green Bay N.E.W. Lutheran2 
#1Pittsville8#2Assumption5 
#1Wausaukee3#3Niagara1 
       
Round 4     Tue, Jun 5
#1Athens14#1Pittsville1(5)
#1Wausaukee7#1Hilbert / Stockbridge1 
       
Round 5     Tue, Jun 5
#1Athens10#1Wausaukee0(5)
       
Sectional 3
Round 1     Thu, May 24
HomeTeamAwayTeam
#3Cashton7#6Wonewoc-Center1 
#3Eleva-Strum3#6Coulee Christian / Providence0 
#3Kickapoo12#6La Farge/Youth Initiative0(5)
#4Lincoln5#5Blair-Taylor6 
#3Potosi3#6River Ridge5 
#4Seneca19#5North Crawford2(5)
#4Wauzeka-Steuben3#5Cassville2 
#4Weston3#5New Lisbon0 
       
Round 2     Tue, May 29
#2Bangor11#3Eleva-Strum4 
#2De Soto13#3Kickapoo0(5)
#1Highland6#4Wauzeka-Steuben5 
#2Hillsboro4#3Cashton3 
#1Independence / Gilmanton4#5Blair-Taylor3 
#1Ithaca8#4Seneca2 
#2Riverdale5#6River Ridge1 
#1Royall8#4Weston5 
       
Round 3     Wed, May 30
#1Highland5#2Riverdale7 
#1Independence / Gilmanton12#2Bangor2(6)
#1Ithaca6#2De Soto0 
#1Royall4#2Hillsboro3 
       
Round 4     Tue, Jun 5
#1Independence / Gilmanton2#1Royall1(8)
#1Ithaca5#2Riverdale1 
       
Round 5     Tue, Jun 5
#1Independence / Gilmanton4#1Ithaca7