Wisconsin Interscholastic Athletic Association
Tournament: 2019  Boys  Baseball  - Division 4 Level: Sectional
  PDF Version

Sectional 1
Round 1     Thu, May 23
HomeTeamAwayTeam
#3Bruce6#6Prentice5(8)
#2Eau Claire Immanuel Lutheran12#7Plum City / Elmwood2(5)
#2Flambeau6#7Owen-Withee5 
#4Gilman3#5Thorp8 
#2Hurley18#7Bayfield0 
#3Mellen15#6South Shore0(5)
#3Pepin / Alma7#6Clear Lake0 
#4Prairie Farm5#5McDonell Catholic6(9)
#4Shell Lake16#5Birchwood0(5)
#3Solon Springs17#6Siren5(6)
#4Washburn3#5Drummond7 
       
Round 2     Tue, May 28
#1Butternut / Mercer7#5Drummond4 
#2Eau Claire Immanuel Lutheran7#3Pepin / Alma3 
#2Flambeau10#3Bruce0(6)
#2Hurley8#3Mellen4 
#2Northwood6#3Solon Springs2 
#1Rib Lake0#5Thorp9 
#1Spring Valley3#5McDonell Catholic2 
#1Webster11#4Shell Lake0(5)
       
Round 3     Wed, May 29
#1Butternut / Mercer12#2Hurley11 
#2Flambeau4#5Thorp10 
#1Spring Valley8#2Eau Claire Immanuel Lutheran2 
#1Webster18#2Northwood0(5)
       
Round 4     Tue, Jun 4
#1Spring Valley6#5Thorp7 
#1Webster13#1Butternut / Mercer1(6)
       
Round 5     Tue, Jun 4
#1Webster14#5Thorp0 
       
Sectional 2
Round 1     Thu, May 23
HomeTeamAwayTeam
#4Bowler6#5Sevastopol10 
#4Columbus Catholic12#5Port Edwards2(5)
#3Edgar14#6Tigerton4(5)
#3Gibraltar / Washington Island #6GreshamForfeit 
#2Green Bay N.E.W. Luth/Providence28#7St. Thomas Aquinas / Lena4(5)
#3Laona/Wabeno7#6Florence2 
#2Loyal11#7Granton1(5)
#4Marion1#5Newman Catholic8 
#4Niagara5#5Elcho3 
#3Pittsville7#6Assumption1 
#2Rosholt13#7Northland Lutheran / WI Valley Lutheran0(5)
#2Three Lakes/Phelps11#7Pembine/Goodman1(6)
#1Wausaukee12#8White Lake1(5)
       
Round 2     Tue, May 28
#1Athens8#5Newman Catholic1 
#1Crivitz5#5Sevastopol2 
#2Green Bay N.E.W. Luth/Providence0#3Gibraltar / Washington Island10(6)
#1Greenwood2#4Columbus Catholic1 
#2Loyal6#3Pittsville2 
#2Rosholt3#3Edgar6 
#2Three Lakes/Phelps4#3Laona/Wabeno5 
#1Wausaukee0#4Niagara6 
       
Round 3     Wed, May 29
#1Athens15#3Edgar7 
#1Crivitz3#3Gibraltar / Washington Island11 
#1Greenwood14#2Loyal11 
#3Laona/Wabeno0#4Niagara12(6)
       
Round 4     Tue, Jun 4
#3Gibraltar / Washington Island9#4Niagara2 
#1Greenwood4#1Athens6 
       
Round 5     Tue, Jun 4
#1Athens5#3Gibraltar / Washington Island3 
       

Sectional 3
Round 1     Thu, May 23
HomeTeamAwayTeam
#3Bangor13#6Lincoln0(5)
#3Brookwood2#6Royall6 
#2Cashton10#7Wonewoc-Center0(5)
#2Independence / Gilmanton10#7Eleva-Strum0(5)
#4Iowa-Grant8#5River Ridge4 
#2Ithaca18#7La Farge/Youth Initiative2(5)
#3Kickapoo15#6North Crawford5(5)
#4Melrose-Mindoro11#5Blair-Taylor3 
#4Riverdale8#5Seneca0 
#4Weston6#5New Lisbon5 
       
Round 2     Tue, May 28
#1Augusta1#4Melrose-Mindoro0 
#1Belmont13#4Iowa-Grant3(5)
#2Cashton4#6Royall1 
#1De Soto4#4Riverdale0 
#2Highland2#3Wauzeka-Steuben1(8)
#1Hillsboro13#4Weston5 
#2Independence / Gilmanton1#3Bangor10 
#2Ithaca2#3Kickapoo0 
       
Round 3     Wed, May 29
#1Augusta4#3Bangor14(6)
#1Belmont10#2Highland5 
#1De Soto4#2Ithaca0 
#1Hillsboro10#2Cashton5 
       
Round 4     Tue, Jun 4
#1De Soto2#1Belmont6 
#1Hillsboro0#3Bangor10(5)
       
Round 5     Tue, Jun 4
#1Belmont14#3Bangor1(5)
       
Sectional 4
Round 1     Thu, May 23
HomeTeamAwayTeam
#2Almond-Bancroft11#7Tri-County0(5)
#3Barneveld10#6Monticello / Albany2 
#3Cambria-Friesland5#6Rio10 
#4Catholic Central9#5Heritage Christian6 
#2Deerfield30#7Faith Christian0 
#4Fall River15#5Randolph5 
#2Oakfield10#7Sheboygan Lutheran0(5)
#3Pecatonica5#6Darlington1 
#4Reedsville1#5Manitowoc Lutheran4 
#2Shullsburg/Benton10#7Black Hawk0(6)
#4Southwestern6#5Argyle5 
#3Wild Rose4#6Elkhart Lake-Glenbeulah3 
       
Round 2     Tue, May 28
#2Almond-Bancroft3#3Wild Rose2 
#2Deerfield6#3Barneveld4 
#1Green Lake / Princeton2#5Manitowoc Lutheran1 
#1Johnson Creek7#4Catholic Central2 
#1Living Word Lutheran1#4Fall River0 
#1Mineral Point10#4Southwestern0(5)
#2Oakfield17#6Rio0(5)
#2Shullsburg/Benton1#3Pecatonica5 
       
Round 3     Wed, May 29
#1Green Lake / Princeton4#2Almond-Bancroft14(5)
#1Johnson Creek1#2Deerfield2 
#1Living Word Lutheran8#2Oakfield5 
#1Mineral Point11#3Pecatonica2 
       
Round 4     Tue, Jun 4
#1Living Word Lutheran13#2Almond-Bancroft0(5)
#1Mineral Point6#2Deerfield1 
       
Round 5     Tue, Jun 4
#1Living Word Lutheran1#1Mineral Point2