Sectional 3 Round 1 Tue, Oct 22
| HomeTeam | | | AwayTeam | | | |
#6 | Belleville | 25, 25, 25 | #11 | Lancaster | 13, 18, 20 | | |
#4 | Cuba City | 25, 25, 25 | #13 | Williams Bay | 8, 18, 15 | | |
#5 | Darlington | 25, 27, 25 | #12 | Fennimore | 17, 25, 15 | | |
#8 | Deerfield | 20, 25, 25, 21, 4 | #9 | New Glarus | 25, 18, 17, 25, 15 | | |
#4 | Johnson Creek | 25, 25, 25 | #13 | Palmyra-Eagle | 20, 8, 17 | | |
#2 | Laconia | 25, 25, 25 | #15 | Omro | 11, 12, 14 | | |
#6 | Lomira | 25, 25, 17, 25 | #11 | Dodgeland | 22, 15, 25, 19 | | |
#5 | Markesan | 25, 25, 25 | #12 | Westfield Area | 19, 16, 21 | | |
#3 | Marshall | 25, 25, 25 | #14 | Pardeeville | 15, 14, 13 | | |
#7 | Mineral Point | 22, 25, 25, 25 | #10 | Parkview | 25, 14, 17, 14 | | |
#8 | Montello | 25, 14, 25, 24, 15 | #9 | Princeton/Green Lake | 21, 25, 16, 26, 6 | | |
#7 | Poynette | 25, 25, 25 | #10 | Horicon | 21, 23, 21 | | |
#3 | River Ridge | 25, 25, 25 | #14 | Boscobel | 16, 10, 15 | | |
#2 | Wisconsin Heights | 25, 25, 25 | #15 | Cambridge | 19, 15, 19 | | |
| | | | | | | |
Round 2 Thu, Oct 24
| | | | | | | |
#1 | Brodhead | 25, 25, 25 | #9 | New Glarus | 18, 22, 8 | | |
#4 | Cuba City | 25, 26, 25 | #5 | Darlington | 18, 24, 18 | | |
#4 | Johnson Creek | 25, 25, 25 | #5 | Markesan | 14, 19, 23 | | |
#2 | Laconia | 25, 25, 27 | #7 | Poynette | 14, 19, 25 | | |
#3 | Marshall | 22, 25, 25, 25 | #6 | Lomira | 25, 21, 7, 15 | | |
#3 | River Ridge | 25, 24, 25, 11, 15 | #6 | Belleville | 23, 26, 14, 25, 5 | | |
#1 | Waterloo | 25, 25, 25 | #8 | Montello | 21, 12, 3 | | |
#2 | Wisconsin Heights | 16, 25, 25, 25 | #7 | Mineral Point | 25, 15, 13, 14 | | |
| | | | | | | |
Round 3 Sat, Oct 26
| | | | | | | |
#1 | Brodhead | 25, 19, 25, 20, 15 | #4 | Cuba City | 20, 25, 16, 25, 4 | | |
#2 | Laconia | 25, 25, 25 | #3 | Marshall | 20, 20, 22 | | |
#1 | Waterloo | 25, 25, 25 | #4 | Johnson Creek | 17, 12, 13 | | |
#2 | Wisconsin Heights | 25, 19, 22, 23 | #3 | River Ridge | 19, 25, 25, 25 | | |
| | | | | | | |
Round 4 Thu, Oct 31
| | | | | | | |
#1 | Brodhead | 21, 25, 20, 25, 13 | #3 | River Ridge | 25, 20, 25, 21, 15 | | |
#1 | Waterloo | 25, 25, 25 | #2 | Laconia | 12, 23, 17 | | |
| | | | | | | |
Round 5 Sat, Nov 2
| | | | | | | |
#1 | Waterloo | 25, 17, 25, 25 | #3 | River Ridge | 19, 25, 14, 15 | | |
| | | | | | | |
|
Sectional 4 Round 1 Tue, Oct 22
| HomeTeam | | | AwayTeam | | | |
#8 | Algoma | 25, 25, 21, 25 | #9 | Brillion | 14, 22, 25, 20 | | |
#5 | Brookfield Academy | 25, 21, 25, 26 | #12 | The Prairie School | 15, 25, 14, 24 | | |
#1 | Howards Grove | 25, 25, 25 | #16 | Kohler | 11, 7, 11 | | |
#2 | Kenosha St. Joseph Catholic | 25, 25, 25 | #15 | Hope Christian | 1, 3, 2 | | |
#4 | Living Word Lutheran | 25, 25, 25 | #13 | Salam | 2, 4, 11 | | |
#7 | Manitowoc Lutheran | 25, 25, 22, 23, 14 | #10 | Sevastopol | 20, 8, 25, 25, 16 | | |
#6 | New Holstein | 25, 20, 25, 25 | #11 | Reedsville | 22, 25, 19, 14 | | |
#2 | Oostburg | 25, 25, 25 | #15 | Winnebago Lutheran | 13, 12, 16 | | |
#8 | Ozaukee | 25, 20, 25, 25 | #9 | Cedar Grove-Belgium | 18, 25, 23, 15 | | |
#3 | Racine Lutheran | 25, 25, 25 | #14 | Milwaukee Juneau Complex | 10, 0, 2 | | |
#6 | Random Lake | 25, 25, 25 | #11 | Heritage Christian | 19, 15, 14 | | |
#7 | Shoreland Lutheran | 21, 25, 25, 22, 12 | #10 | Kenosha Christian Life | 25, 23, 16, 25, 15 | | |
#4 | Southern Door | 25, 25, 25 | #13 | Roncalli | 15, 14, 14 | | |
#5 | St. Mary's Springs | 25, 25, 25 | #12 | Kewaunee | 13, 19, 11 | | |
#3 | Valders | 25, 25, 25, 25 | #14 | Mishicot | 15, 17, 27, 20 | | |
| | | | | | | |
Round 2 Thu, Oct 24
| | | | | | | |
#1 | Dominican | 25, 25, 28 | #8 | Ozaukee | 6, 13, 26 | | |
#1 | Howards Grove | 25, 25, 25 | #8 | Algoma | 14, 15, 10 | | |
#2 | Kenosha St. Joseph Catholic | 25, 26, 25 | #10 | Kenosha Christian Life | 15, 24, 17 | | |
#4 | Living Word Lutheran | 19, 26, 25, 26 | #5 | Brookfield Academy | 25, 24, 20, 24 | | |
#2 | Oostburg | 25, 25, 25 | #10 | Sevastopol | 14, 9, 10 | | |
#3 | Racine Lutheran | 25, 25, 20, 25 | #6 | Random Lake | 10, 23, 25, 22 | | |
#4 | Southern Door | 18, 25, 19, 27, 15 | #5 | St. Mary's Springs | 25, 20, 25, 25, 10 | | |
#3 | Valders | 25, 25, 25 | #6 | New Holstein | 22, 21, 20 | | |
| | | | | | | |
Round 3 Sat, Oct 26
| | | | | | | |
#1 | Dominican | 25, 25, 25 | #4 | Living Word Lutheran | 15, 19, 19 | | |
#1 | Howards Grove | 25, 25, 25 | #4 | Southern Door | 9, 13, 9 | | |
#2 | Kenosha St. Joseph Catholic | 25, 25, 25 | #3 | Racine Lutheran | 11, 13, 12 | | |
#2 | Oostburg | 25, 25, 25 | #3 | Valders | 11, 17, 18 | | |
| | | | | | | |
Round 4 Thu, Oct 31
| | | | | | | |
#1 | Dominican | 25, 18, 25, 25 | #2 | Kenosha St. Joseph Catholic | 16, 25, 17, 16 | | |
#1 | Howards Grove | 25, 25, 25 | #2 | Oostburg | 11, 7, 18 | | |
| | | | | | | |
Round 5 Sat, Nov 2
| | | | | | | |
#1 | Howards Grove | 25, 25, 25 | #1 | Dominican | 13, 11, 22 | | |
| | | | | | | |
|