Wisconsin Interscholastic Athletic Association
Tournament: 2019  Girls  Softball  - Division 4 Level: Sectional
  PDF Version

Sectional 1
Round 1     Thu, May 16
HomeTeamAwayTeam
#7Cadott15#10Spring Valley0 
#8Chetek-Weyerhaeuser12#9Frederic/Luck3 
#8Eleva-Strum14#9Regis4 
#7Phillips10#10Unity0(5)
       
Round 2     Tue, May 21
#3Augusta7#6Boyceville3 
#2Cameron0#7Phillips1 
#4Chequamegon13#5Shell Lake6 
#3Clayton/Turtle Lake6#6Cornell / Lake Holcombe1 
#2Glenwood City5#7Cadott3 
#1Grantsburg6#8Chetek-Weyerhaeuser2 
#4Mondovi9#5Clear Lake3 
#1Thorp12#8Eleva-Strum0(5)
       
Round 3     Thu, May 23
#3Clayton/Turtle Lake #7Phillips  
#2Glenwood City #3Augusta  
#1Grantsburg #4Chequamegon  
#1Thorp #4Mondovi  
       
       
       
Sectional 2
Round 1     Thu, May 16
HomeTeamAwayTeam
#8Gibraltar/Washington Island1#9Sevastopol11 
#8Manawa9#9Three Lakes/Phelps6 
#7Stockbridge/Hilbert5#10Ozaukee1 
       
Round 2     Tue, May 21
#2Algoma5#7Stockbridge/Hilbert0 
#1Coleman5#8Manawa0 
#2Iola-Scandinavia2#7Weyauwega-Fremont1 
#3Laona/Wabeno6#6Crivitz0 
#1Mishicot8#9Sevastopol0 
#3Roncalli5#6Reedsville4 
#4Shiocton1#5Crandon0 
#4St. Mary Catholic9#5Manitowoc Lutheran1 
       
Round 3     Thu, May 23
#2Algoma #3Roncalli  
#1Coleman #4Shiocton  
#2Iola-Scandinavia #3Laona/Wabeno  
#1Mishicot #4St. Mary Catholic  
       
       
       

Sectional 3
Round 1     Thu, May 16
HomeTeamAwayTeam
#7Luther10#10Melrose-Mindoro0(6)
#7Montello8#10Edgar0 
#8Pardeeville15#9Rosholt1 
#8Whitehall6#9Pittsville5 
       
Round 2     Tue, May 21
#4Auburndale8#5Markesan11 
#1Bangor9#8Whitehall1 
#4Cashton9#5Spencer4 
#2Cochrane-Fountain City1#7Luther4 
#2Marathon12#7Montello2(5)
#3Necedah10#6Brookwood9 
#1Pacelli12#8Pardeeville2(5)
#3Princeton / Green Lake6#6Athens4 
       
Round 3     Thu, May 23
#1Bangor #4Cashton  
#2Marathon #3Princeton / Green Lake  
#3Necedah #7Luther  
#1Pacelli #5Markesan  
       
       
       
Sectional 4
Round 1     Thu, May 16
HomeTeamAwayTeam
#8Benton / Shullsburg11#9Darlington1(5)
#7Boscobel12#10New Glarus2(6)
#8Dodgeland4#9Williams Bay8 
#7Waterloo15#10Kenosha Christian Life0(3)
       
Round 2     Tue, May 21
#3Cuba City4#6Fennimore14(6)
#4Deerfield5#5Racine Lutheran6 
#1Horicon18#9Williams Bay0(3)
#2Johnson Creek10#7Waterloo0(5)
#4Juda / Albany2#5Lancaster4 
#2Mineral Point14#7Boscobel2(5)
#3Parkview12#6Cambridge1(5)
#1Wisconsin Heights14#8Benton / Shullsburg0(5)
       
Round 3     Thu, May 23
#1Horicon #5Racine Lutheran  
#2Johnson Creek #3Parkview  
#2Mineral Point #6Fennimore  
#1Wisconsin Heights #5Lancaster