Sectional 1 Round 1 Thu, Jun 10
| HomeTeam | | | AwayTeam | | | |
#4 | Birchwood/Winter | 1 | #5 | Flambeau | 7 | | |
#4 | Blair-Taylor | 5 | #5 | Eleva-Strum | 4 | | |
#3 | Bruce | 11 | #6 | Siren | 6 | | |
#3 | Clear Lake | 9 | #6 | Augusta | 8 | | |
#2 | Eau Claire Immanuel Lutheran | 10 | #7 | Glenwood City | 0 | (4.5) | |
#4 | McDonell Catholic | 12 | #5 | Prairie Farm | 1 | (5) | |
#4 | Mellen | 9 | #5 | Drummond | 4 | | |
#3 | Pepin/Alma | 13 | #6 | Plum City/Elmwood | 9 | | |
#3 | Washburn | 21 | #6 | South Shore | 1 | | |
| | | | | | | |
Round 2 Tue, Jun 15
| | | | | | | |
#1 | Boyceville | 4 | #4 | McDonell Catholic | 2 | | |
#2 | Cochrane-Fountain City | 9 | #3 | Pepin/Alma | 6 | | |
#2 | Eau Claire Immanuel Lutheran | 5 | #3 | Clear Lake | 4 | (8) | |
#2 | Hurley | 3 | #3 | Washburn | 6 | | |
#1 | Independence/Gilmanton | 7 | #4 | Blair-Taylor | 4 | | |
#2 | Shell Lake | 1 | #3 | Bruce | 8 | | |
#1 | Solon Springs/Northwood | 11 | #4 | Mellen | 0 | (5) | |
#1 | Webster | 14 | #5 | Flambeau | 3 | (5) | |
| | | | | | | |
Round 3 Wed, Jun 16
| | | | | | | |
#1 | Boyceville | 6 | #2 | Eau Claire Immanuel Lutheran | 0 | | |
#1 | Independence/Gilmanton | 3 | #2 | Cochrane-Fountain City | 0 | | |
#1 | Solon Springs/Northwood | 14 | #3 | Washburn | 4 | (5) | |
#1 | Webster | 12 | #3 | Bruce | 2 | (5) | |
| | | | | | | |
Round 4 Tue, Jun 22
| | | | | | | |
#1 | Independence/Gilmanton | 3 | #1 | Boyceville | 17 | | |
#1 | Webster | 10 | #1 | Solon Springs/Northwood | 7 | | |
| | | | | | | |
Round 5 Tue, Jun 22
| | | | | | | |
#1 | Webster | 0 | #1 | Boyceville | 14 | (5 innings) | |
| | | | | | | |
|
Sectional 2 Round 1 Thu, Jun 10
| HomeTeam | | | AwayTeam | | | |
#3 | Athens | 13 | #6 | Northland Luth/Wis Val Luth | 3 | (5) | |
#4 | Gresham | 8 | #5 | Elcho | 5 | | |
#3 | Laona/Wabeno | 8 | #6 | Niagara | 0 | | |
#4 | Newman Catholic | 10 | #5 | Butternut/Mercer | 0 | (5) | |
#4 | Owen-Withee | 8 | #5 | Loyal | 6 | | |
#3 | Pittsville | 17 | #6 | Alma Center Lincoln | 0 | (5) | |
#2 | Rib Lake | 18 | #7 | Prentice | 0 | (5) | |
#3 | Tigerton | 11 | #6 | White Lake | 8 | | |
#4 | Wausaukee | 7 | #5 | Florence | 6 | (8) | |
| | | | | | | |
Round 2 Tue, Jun 15
| | | | | | | |
#2 | Bowler | 5 | #3 | Tigerton | 2 | | |
#2 | Columbus Catholic | 7 | #3 | Pittsville | 5 | | |
#1 | Edgar | 8 | #4 | Newman Catholic | 4 | | |
#1 | Greenwood | 12 | #4 | Owen-Withee | 2 | (5) | |
#2 | Pembine/Goodman | 7 | #3 | Laona/Wabeno | 6 | | |
#2 | Rib Lake | 5 | #3 | Athens | 2 | | |
#1 | St. Thomas Aquinas/Lena | 11 | #4 | Wausaukee | 10 | | |
#1 | Three Lakes/Phelps | 14 | #4 | Gresham | 1 | (5) | |
| | | | | | | |
Round 3 Wed, Jun 16
| | | | | | | |
#1 | Edgar | 10 | #2 | Rib Lake | 0 | (6) | |
#1 | Greenwood | 6 | #2 | Columbus Catholic | 0 | | |
#1 | St. Thomas Aquinas/Lena | 2 | #2 | Pembine/Goodman | 1 | | |
#1 | Three Lakes/Phelps | 3 | #2 | Bowler | 1 | | |
| | | | | | | |
Round 4 Tue, Jun 22
| | | | | | | |
#1 | Edgar | 2 | #1 | Three Lakes/Phelps | 1 | | |
#1 | St. Thomas Aquinas/Lena | 1 | #1 | Greenwood | 15 | | |
| | | | | | | |
Round 5 Tue, Jun 22
|