Sectional 1 Round 1 Tue, Mar 1
| HomeTeam | | | AwayTeam | | | |
#7 | Holmen | 63 | #10 | La Crosse Logan | 49 | | |
#8 | Lakeland | 50 | #9 | Wausau East | 76 | | |
#6 | Menomonie | 56 | #11 | Sparta | 42 | | |
#7 | Merrill | 78 | #10 | Ashland | 54 | | |
#8 | New Richmond | 63 | #9 | Hayward | 48 | | |
#6 | Rhinelander | 74 | #11 | Antigo | 39 | | |
| | | | | | | |
Round 2 Fri, Mar 4
| | | | | | | |
#1 | Fox Valley Lutheran | 83 | #9 | Wausau East | 55 | | |
#1 | La Crosse Central | 87 | #8 | New Richmond | 61 | | |
#4 | Medford | 60 | #5 | New London | 49 | | |
#2 | Mosinee | 60 | #7 | Merrill | 64 | | |
#3 | Onalaska | 58 | #6 | Menomonie | 43 | | |
#4 | Rice Lake | 74 | #5 | Tomah | 77 | | |
#2 | River Falls | 77 | #7 | Holmen | 45 | | |
#3 | Shawano | 56 | #6 | Rhinelander | 61 | 1OT | |
| | | | | | | |
Round 3 Sat, Mar 5
| | | | | | | |
#1 | Fox Valley Lutheran | 66 | #4 | Medford | 68 | | |
#1 | La Crosse Central | 70 | #5 | Tomah | 44 | | |
#6 | Rhinelander | 72 | #7 | Merrill | 64 | | |
#2 | River Falls | 60 | #3 | Onalaska | 68 | | |
| | | | | | | |
Round 4 Thu, Mar 10
| | | | | | | |
#1 | La Crosse Central | 66 | #3 | Onalaska | 45 | | |
#4 | Medford | 56 | #6 | Rhinelander | 29 | | |
| | | | | | | |
Round 5 Sat, Mar 12
| | | | | | | |
#1 | La Crosse Central | 56 | #4 | Medford | 47 | | |
| | | | | | | |
|
Sectional 2 Round 1 Tue, Mar 1
| HomeTeam | | | AwayTeam | | | |
#6 | Grafton | 98 | #11 | Milwaukee Madison | 59 | | |
#6 | Luxemburg-Casco | 58 | #11 | Marinette | 48 | | |
#7 | Menasha | 72 | #10 | Green Bay Southwest | 76 | | |
#8 | Port Washington | 62 | #9 | West Bend West | 67 | | |
#8 | Pulaski | 68 | #9 | Green Bay West | 36 | | |
#7 | Slinger | 56 | #10 | Milwaukee Vincent | 42 | | |
| | | | | | | |
Round 2 Fri, Mar 4
| | | | | | | |
#2 | Ashwaubenon | 79 | #10 | Green Bay Southwest | 53 | | |
#2 | Beaver Dam | 56 | #7 | Slinger | 53 | | |
#4 | Cedarburg | 61 | #5 | West Bend East | 59 | | |
#1 | Nicolet | 59 | #9 | West Bend West | 54 | | |
#1 | Notre Dame | 60 | #8 | Pulaski | 50 | | |
#4 | Oshkosh North | 56 | #5 | Seymour | 48 | | |
#3 | Plymouth | 63 | #6 | Grafton | 68 | | |
#3 | West De Pere | 86 | #6 | Luxemburg-Casco | 75 | | |
| | | | | | | |
Round 3 Sat, Mar 5
| | | | | | | |
#2 | Ashwaubenon | 71 | #3 | West De Pere | 43 | | |
#2 | Beaver Dam | 77 | #6 | Grafton | 64 | | |
#1 | Nicolet | 52 | #4 | Cedarburg | 46 | | |
#1 | Notre Dame | 62 | #4 | Oshkosh North | 68 | | |
| | | | | | | |
Round 4 Thu, Mar 10
| | | | | | | |
#2 | Ashwaubenon | 68 | #4 | Oshkosh North | 58 | | |
#1 | Nicolet | 59 | #2 | Beaver Dam | 42 | | |
| | | | | | | |
Round 5 Sat, Mar 12
| | | | | | | |
#1 | Nicolet | 71 | #2 | Ashwaubenon | 92 | | |
| | | | | | | |
|