Wisconsin Interscholastic Athletic Association
Tournament: 2019  Boys  Hockey  - Division 1 Level: Sectional
  PDF Version

Sectional 1
Round 1     
HomeTeamAwayTeam
#8Menomonie5#9Barron Co-op6 
#7Somerset Co-op6#10Grantsburg Co-op2 
       
Round 2     
#3Baldwin-Woodville Co-op5#6Amery Co-op2 
#2Hudson9#7Somerset Co-op0 
#4New Richmond7#5River Falls6 
#1Superior7#9Barron Co-op0 
       
Round 3     
#2Hudson7#3Baldwin-Woodville Co-op1 
#1Superior5#4New Richmond0 
       
Round 4     
#1Superior #2Hudson  
       
Sectional 2
Round 1     
HomeTeamAwayTeam
#8Altoona Co-op4#9Medford3 
#7Rice Lake10#10Chequamegon Co-op0 
       
Round 2     
#4Chippewa Falls3#5Marshfield1 
#2Eau Claire Memorial7#7Rice Lake1 
#1Eau Claire North11#8Altoona Co-op0 
#3Hayward4#6Ashland Co-op0 
       
Round 3     
#2Eau Claire Memorial3#3Hayward5 
#1Eau Claire North3#4Chippewa Falls0 
       
Round 4     
#1Eau Claire North #3Hayward  
       

Sectional 3
Round 1     
HomeTeamAwayTeam
#7Lakeland/Mercer9#10Pacelli Co-op2 
#6Rhinelander/Three Lakes5#11Merrill/Wausau East1 
#8Tomahawk5#9Mosinee3 
       
Round 2     
#4D.C. Everest3#5Wisconsin Rapids Lincoln2 
#2Northland Pines5#7Lakeland/Mercer1 
#3Stevens Point7#6Rhinelander/Three Lakes1 
#1Wausau West6#8Tomahawk0 
       
Round 3     
#2Northland Pines2#3Stevens Point4 
#1Wausau West9#4D.C. Everest0 
       
Round 4     
#1Wausau West #3Stevens Point  
       
Sectional 4
Round 1     
HomeTeamAwayTeam
#7Baraboo/Portage7#10Viroqua Co-op0 
#8Black River Falls Co-op2#9DeForest Co-op8 
       
Round 2     
#1Onalaska Co-op10#9DeForest Co-op0 
#2Reedsburg Area Co-op2#7Baraboo/Portage1 
#4Sauk Prairie Co-op6#5Aquinas Co-op51OT
#3Tomah/Sparta6#6West Salem/Bangor5 
       
Round 3     
#1Onalaska Co-op8#4Sauk Prairie Co-op1 
#2Reedsburg Area Co-op3#3Tomah/Sparta1 
       
Round 4     
#1Onalaska Co-op #2Reedsburg Area Co-op  
       

Sectional 5
Round 1     
HomeTeamAwayTeam
#7Ashwaubenon Co-op6#10Oshkosh North Co-op2 
#8Xavier Co-op3#9Appleton North Co-op0 
       
Round 2     
#3Bay Port6#6Antigo3 
#1Neenah Co-op5#8Xavier Co-op0 
#2Notre Dame6#7Ashwaubenon Co-op0 
#4Waupaca3#5De Pere/West De Pere5 
       
Round 3     
#1Neenah Co-op5#5De Pere/West De Pere0 
#2Notre Dame4#3Bay Port3 
       
Round 4     
#1Neenah Co-op #2Notre Dame  
       
Sectional 6
Round 1     
HomeTeamAwayTeam
#6Madison Memorial10#11Madison La Follette/Madison East1 
#8McFarland3#9Oregon2 
#7Waunakee9#10Monona Grove1 
       
Round 2     
#4Edgewood1#5Middleton3 
#3Madison West6#6Madison Memorial2 
#2Sun Prairie9#7Waunakee4 
#1Verona7#8McFarland2 
       
Round 3     
#2Sun Prairie4#3Madison West3 
#1Verona5#5Middleton0 
       
Round 4     
#1Verona #2Sun Prairie  
       

Sectional 7
Round 1     
HomeTeamAwayTeam
#6Beloit Memorial Co-op3#11Kenosha Bradford Co-op2 
#8Monroe Co-op1#9Greendale Co-op2 
#7Stoughton1#10Milton/Fort Atkinson2 
       
Round 2     
#4Janesville Craig/Parker4#5Whitefish Bay Co-op0 
#3Kettle Moraine Co-op5#6Beloit Memorial Co-op0 
#2Marquette10#10Milton/Fort Atkinson0 
#1Waukesha North Co-op9#9Greendale Co-op0 
       
Round 3     
#2Marquette3#3Kettle Moraine Co-op21OT
#1Waukesha North Co-op7#4Janesville Craig/Parker0 
       
Round 4     
#1Waukesha North Co-op #2Marquette  
       
Sectional 8
Round 1     
HomeTeamAwayTeam
#6Brookfield East Co-op5#11Cedarburg2 
#7Fond du Lac4#10Beaver Dam Co-op3 
#8Sheboygan South Co-op1#9Waupun2 
       
Round 2     
#2Arrowhead3#7Fond du Lac0 
#4Homestead3#5West Bend West Co-op41OT
#3St. Mary's Springs Co-op5#6Brookfield East Co-op4 
#1University School of Milwaukee8#9Waupun1 
       
Round 3     
#2Arrowhead1#3St. Mary's Springs Co-op2 
#1University School of Milwaukee10#5West Bend West Co-op1 
       
Round 4     
#1University School of Milwaukee #3St. Mary's Springs Co-op