Wisconsin Interscholastic Athletic Association
Tournament: 2019  Girls  Soccer  - Division 1 Level: Sectional
  PDF Version

Sectional 1
Round 1     Sat, May 25
HomeTeamAwayTeam
#16Superior4#17Chippewa Falls1 
       
Round 2     Tue, May 28
#5Appleton East3#12Neenah1 
#6Appleton North2#11Wisconsin Rapids Lincoln0 
#8Appleton West3#9Green Bay Preble0 
#2Bay Port10#15Wausau West0 
#3D.C. Everest5#14Eau Claire North1 
#7De Pere4#10Eau Claire Memorial1 
#4Hudson5#13Stevens Point1 
#1Kimberly10#16Superior0 
       
Round 3     Sat, Jun 1
#2Bay Port2#7De Pere0 
#3D.C. Everest2#6Appleton North3 
#4Hudson0#5Appleton East11
#1Kimberly5#8Appleton West2 
       
Round 4     Thu, Jun 6
#2Bay Port4#6Appleton North1 
#1Kimberly2#5Appleton East1 
       
Round 5     Sat, Jun 8
#1Kimberly0#2Bay Port1 
       
Sectional 2
HomeTeamAwayTeam
       
Round 2     Tue, May 28
#1Arrowhead10#16Milwaukee Riverside/Golda Meir0 
#3Brookfield Central10#14Carmen South/Carmen SE/Carmen NW/Milwaukee Arts/Milwaukee Juneau/Milwaukee Pulaski0 
#2Divine Savior Holy Angels10#15Manitowoc Lincoln0 
#8Fond du Lac1#9Hamilton4 
#5Germantown8#12Homestead0 
#6Hartford Union4#11Sheboygan South1 
#7Menomonee Falls1#10Oshkosh West21
#4Sheboygan North10#13Milwaukee King0 
       
Round 3     Sat, Jun 1
#1Arrowhead5#9Hamilton0 
#3Brookfield Central3#6Hartford Union0 
#2Divine Savior Holy Angels8#10Oshkosh West0 
#4Sheboygan North4#5Germantown2 
       
Round 4     Thu, Jun 6
#1Arrowhead4#4Sheboygan North1 
#2Divine Savior Holy Angels3#3Brookfield Central0 
       
Round 5     Sat, Jun 8
#1Arrowhead1#2Divine Savior Holy Angels1(5-4)
       

Sectional 3
HomeTeamAwayTeam
       
Round 2     Tue, May 28
#7Janesville Craig1#10Madison West21
#5Kettle Moraine7#12Madison East0 
#2Middleton5#15Beloit Memorial/Turner0 
#4Mukwonago2#13Badger1 
#6Oconomowoc3#11Verona1 
#3Sun Prairie5#14Madison La Follette0 
#8Watertown1#9Madison Memorial1(3-2)
#1Waunakee10#16Janesville Parker0 
       
Round 3     Sat, Jun 1
#2Middleton2#10Madison West0 
#4Mukwonago0#5Kettle Moraine1 
#3Sun Prairie2#6Oconomowoc1 
#1Waunakee4#8Watertown1 
       
Round 4     Thu, Jun 6
#2Middleton2#3Sun Prairie0 
#1Waunakee2#5Kettle Moraine1 
       
Round 5     Sat, Jun 8
#1Waunakee3#2Middleton2 
       
Sectional 4
HomeTeamAwayTeam
       
Round 2     Tue, May 28
#2Franklin12#15Milwaukee South0 
#3Kenosha Bradford / Kenosha Reuther #14Milwaukee HamiltonForfeit 
#5Kenosha Indian Trail2#12Racine Case0 
#4Kenosha Tremper10#13Cudahy/St Francis0 
#7Oak Creek7#10Milwaukee Reagan1 
#8Racine Horlick6#9Racine Park6(3-1)
#6Waukesha South10#11West Allis Hale0 
       
Round 3     Sat, Jun 1
#2Franklin3#7Oak Creek0 
#3Kenosha Bradford / Kenosha Reuther2#6Waukesha South1 
#4Kenosha Tremper1#5Kenosha Indian Trail0 
#1Muskego10#9Racine Park0 
       
Round 4     Thu, Jun 6
#2Franklin1#3Kenosha Bradford / Kenosha Reuther3 
#1Muskego3#4Kenosha Tremper0 
       
Round 5     Sat, Jun 8
#1Muskego4#3Kenosha Bradford / Kenosha Reuther0