Wisconsin Interscholastic Athletic Association
Tournament: 2019  Girls  Soccer  - Division 2 Level: Sectional
  PDF Version

Sectional 1
Round 1     Tue, May 28
HomeTeamAwayTeam
#4Holmen0#5La Crosse Central1 
#2Marshfield10#7Antigo0 
#4Merrill3#5Hortonville0 
#3New Richmond2#6Menomonie0 
#2Onalaska7#7Sparta0 
#1River Falls19#8La Crosse Logan0 
#3Wausau East5#6Shawano2 
       
Round 2     Sat, Jun 1
#2Marshfield3#3Wausau East0 
#2Onalaska1#3New Richmond1(5-4)
#1Rhinelander4#4Merrill0 
#1River Falls6#5La Crosse Central2 
       
Round 3     Thu, Jun 6
#1Rhinelander0#2Marshfield4 
#1River Falls1#2Onalaska1(4-2)
       
Round 4     Sat, Jun 8
#2Marshfield2#2Onalaska1 
       
Sectional 2
Round 1     Tue, May 28
HomeTeamAwayTeam
#3Brookfield East11#14Green Bay East1 
#1Cedarburg13#16Milwaukee Lutheran0 
#2Green Bay Southwest6#15West Bend West1 
#5Oshkosh North7#12Ashwaubenon0 
#7Plymouth7#10Kaukauna0 
#6Pulaski8#11Menasha0 
#8Slinger6#9North Fond du Lac/Laconia/Oakfield0 
#4West De Pere5#13West Bend East0 
       
Round 2     Sat, Jun 1
#3Brookfield East2#6Pulaski1 
#1Cedarburg3#8Slinger2 
#2Green Bay Southwest1#7Plymouth2 
#4West De Pere5#5Oshkosh North1 
       
Round 3     Thu, Jun 6
#3Brookfield East6#7Plymouth1 
#1Cedarburg8#4West De Pere1 
       
Round 4     Sat, Jun 8
#1Cedarburg0#3Brookfield East1 
       

Sectional 3
Round 1     Tue, May 28
HomeTeamAwayTeam
#5Burlington2#12Baraboo0 
#4DeForest7#13Tomah0 
#8Fort Atkinson3#9Westosha Central0 
#6Milton9#11Portage / Poynette2 
#3Monona Grove11#14Beaver Dam0 
#1Oregon10#16Stoughton0 
#7Reedsburg2#10Elkhorn1 
#2Sauk Prairie8#15Wilmot Union0 
       
Round 2     Sat, Jun 1
#4DeForest1#5Burlington1(6-5)
#3Monona Grove6#6Milton0 
#1Oregon8#8Fort Atkinson0 
#2Sauk Prairie3#7Reedsburg0 
       
Round 3     Thu, Jun 6
#1Oregon5#4DeForest2 
#2Sauk Prairie7#3Monona Grove4 
       
Round 4     Sat, Jun 8
#1Oregon1#2Sauk Prairie0 
       
Sectional 4
Round 1     Tue, May 28
HomeTeamAwayTeam
#4New Berlin Eisenhower5#13Greenfield0 
#5Nicolet6#12Waukesha North1 
#6Pewaukee5#11Whitnall0 
#3Union Grove9#14South Milwaukee0 
#2Waukesha West10#15Pius XI Catholic0 
#8Wauwatosa East5#9Waterford1 
#7Wauwatosa West2#10Greendale1 
#1Whitefish Bay14#16West Allis Central0 
       
Round 2     Sat, Jun 1
#4New Berlin Eisenhower0#5Nicolet0(5-4)
#3Union Grove1#6Pewaukee21
#2Waukesha West3#7Wauwatosa West1 
#1Whitefish Bay2#8Wauwatosa East1 
       
Round 3     Thu, Jun 6
#2Waukesha West3#6Pewaukee0 
#1Whitefish Bay3#4New Berlin Eisenhower0 
       
Round 4     Sat, Jun 8
#1Whitefish Bay4#2Waukesha West0