Sectional 1 Round 1 Tue, Mar 3
| HomeTeam | | | AwayTeam | | | |
#7 | Baldwin-Woodville | 62 | #10 | Barron | 42 | | |
#5 | Black River Falls | 47 | #12 | Arcadia | 37 | | |
#6 | Bloomer | 62 | #11 | Spooner | 27 | | |
#7 | Elk Mound | 61 | #10 | Adams-Friendship | 54 | | |
#6 | Gale-Ettrick-Trempealeau | 88 | #11 | Nekoosa | 46 | | |
#8 | Hayward | 60 | #9 | Ellsworth | 53 | | |
#5 | Northwestern | 81 | #12 | Osceola | 34 | | |
#4 | Somerset | 74 | #13 | Amery | 47 | | |
#8 | Viroqua | 50 | #9 | Westby | 59 | | |
| | | | | | | |
Round 2 Fri, Mar 6
| | | | | | | |
#2 | Altoona | 56 | #7 | Elk Mound | 45 | | |
#3 | Mauston | 70 | #6 | Gale-Ettrick-Trempealeau | 66 | | |
#1 | Prescott | 81 | #8 | Hayward | 61 | | |
#4 | Somerset | 58 | #5 | Northwestern | 44 | | |
#2 | St. Croix Central | 69 | #7 | Baldwin-Woodville | 50 | | |
#3 | St. Croix Falls | 64 | #6 | Bloomer | 66 | | |
#4 | West Salem | 54 | #5 | Black River Falls | 56 | | |
#1 | Wisconsin Dells | 68 | #9 | Westby | 29 | | |
| | | | | | | |
Round 3 Sat, Mar 7
| | | | | | | |
#2 | Altoona | 68 | #3 | Mauston | 44 | | |
#1 | Prescott | 70 | #4 | Somerset | 65 | | |
#2 | St. Croix Central | 55 | #6 | Bloomer | 41 | | |
#1 | Wisconsin Dells | 66 | #5 | Black River Falls | 50 | | |
| | | | | | | |
Round 4 Thu, Mar 12
| | | | | | | |
#1 | Prescott | 63 | #2 | St. Croix Central | 41 | | |
#1 | Wisconsin Dells | 69 | #2 | Altoona | 42 | | |
| | | | | | | |
Round 5 Sat, Mar 14
| | | | | | | |
#1 | Wisconsin Dells | | #1 | Prescott | | | |
| | | | | | | |
|
Sectional 2 Round 1 Tue, Mar 3
| HomeTeam | | | AwayTeam | | | |
#7 | Campbellsport | 72 | #10 | Valders | 85 | | |
#8 | Denmark | 82 | #9 | Two Rivers | 69 | | |
#5 | Kiel | 88 | #12 | North Fond du Lac | 64 | | |
#5 | Northland Pines | 91 | #12 | Tomahawk | 48 | | |
#7 | Oconto Falls | 68 | #10 | Brillion | 57 | | |
#6 | Peshtigo | 54 | #11 | Amherst | 35 | | |
#6 | Sturgeon Bay | 69 | #11 | New Holstein | 61 | | |
#8 | Wittenberg-Birnamwood | 64 | #9 | Little Chute | 53 | | |
| | | | | | | |
Round 2 Fri, Mar 6
| | | | | | | |
#3 | Chilton | 76 | #6 | Sturgeon Bay | 54 | | |
#4 | Clintonville | 55 | #5 | Northland Pines | 58 | | |
#2 | Freedom | 63 | #7 | Oconto Falls | 58 | | |
#4 | Kewaunee | 59 | #5 | Kiel | 75 | | |
#2 | Oostburg | 78 | #10 | Valders | 53 | | |
#1 | Sheboygan Falls | 75 | #8 | Denmark | 46 | | |
#1 | Wrightstown | 70 | #8 | Wittenberg-Birnamwood | 39 | | |
#3 | Xavier | 97 | #6 | Peshtigo | 56 | | |
| | | | | | | |
Round 3 Sat, Mar 7
| | | | | | | |
#2 | Freedom | 57 | #3 | Xavier | 65 | | |
#2 | Oostburg | 61 | #3 | Chilton | 58 | | |
#1 | Sheboygan Falls | 67 | #5 | Kiel | 53 | | |
#1 | Wrightstown | 89 | #5 | Northland Pines | 60 | | |
| | | | | | | |
Round 4 Thu, Mar 12
| | | | | | | |
#1 | Sheboygan Falls | 71 | #2 | Oostburg | 40 | | |
#1 | Wrightstown | 78 | #3 | Xavier | 66 | | |
| | | | | | | |
Round 5 Sat, Mar 14
| | | | | | | |
#1 | Wrightstown | | #1 | Sheboygan Falls | | | |
| | | | | | | |
|