Wisconsin Interscholastic Athletic Association
Tournament: 2019  Girls  Soccer  - Division 3 Level: Sectional
  PDF Version

Sectional 1
HomeTeamAwayTeam
       
Round 2     Thu, May 30
#4Amherst / Iola-Scandinavia0#5Mosinee11
#2Ashland6#7Osceola0 
#4Hayward3#5Barron/Cumberland1 
#1Lakeland7#8Spooner / Shell Lake0 
#2Medford7#7Waupaca0 
#3New London3#6Clintonville1 
#1Rice Lake10#8Altoona/Fall Creek0 
#3Somerset2#6Baldwin-Woodville1 
       
Round 3     Sat, Jun 1
#2Ashland3#3Somerset0 
#1Lakeland4#5Mosinee1 
#2Medford2#3New London1 
#1Rice Lake2#4Hayward0 
       
Round 4     Thu, Jun 6
#1Lakeland0#2Medford2 
#1Rice Lake2#2Ashland2(4-3)
       
Round 5     Sat, Jun 8
#2Medford0#2Ashland5 
       
Sectional 2
HomeTeamAwayTeam
       
Round 2     Thu, May 30
#7Fox Valley Lutheran2#10Luxemburg-Casco1 
#8Freedom1#9Waupun1(5-3)
#6Kewaskum2#11Seymour1 
#1Notre Dame12#16Little Chute0 
#5Sheboygan Falls8#12Ripon0 
#2Winneconne10#15Berlin0 
#4Wrightstown7#13Wautoma/Wild Rose0 
#3Xavier10#14Marinette0 
       
Round 3     Sat, Jun 1
#1Notre Dame5#9Waupun1 
#2Winneconne6#7Fox Valley Lutheran0 
#4Wrightstown1#5Sheboygan Falls0 
#3Xavier10#6Kewaskum1 
       
Round 4     Thu, Jun 6
#1Notre Dame1#4Wrightstown0 
#2Winneconne0#3Xavier1 
       
Round 5     Sat, Jun 8
#1Notre Dame2#3Xavier1 
       

Sectional 3
HomeTeamAwayTeam
       
Round 2     Thu, May 30
#3Belleville / New Glarus1#14Cambridge / Deerfield0 
#1Edgewood14#16Arcadia/Independence0 
#5Evansville7#12Melrose-Mindoro / Gale-Ettrick-Trempealeau0 
#8Lodi7#9Edgerton2 
#2McFarland10#15Monroe0 
#4Mount Horeb9#13Adams-Friendship0 
#6Platteville/Lancaster1#11Mauston0 
#7West Salem6#10Dodgeville/Mineral Point0 
       
Round 3     Sat, Jun 1
#3Belleville / New Glarus1#6Platteville/Lancaster0 
#1Edgewood8#8Lodi1 
#2McFarland6#7West Salem1 
#4Mount Horeb2#5Evansville0 
       
Round 4     Thu, Jun 6
#1Edgewood4#4Mount Horeb0 
#2McFarland0#3Belleville / New Glarus0(4 - 3)
       
Round 5     Sat, Jun 8
#1Edgewood1#3Belleville / New Glarus0 
       
Sectional 4
Round 1     Tue, May 28
HomeTeamAwayTeam
#16Martin Luther7#17Milwaukee Languages0 
       
Round 2     Thu, May 30
#5Big Foot / Williams Bay4#12Delavan-Darien0 
#1Catholic Memorial11#16Martin Luther0 
#7East Troy0#10Whitewater2 
#3Grafton11#14St. Anthony0 
#2New Berlin West10#15Veritas/Tenor0 
#6Port Washington2#11Wisconsin Lutheran0 
#4Shorewood6#13Jefferson0 
#8St. Thomas More1#9Brown Deer4 
       
Round 3     Sat, Jun 1
#1Catholic Memorial10#9Brown Deer0 
#3Grafton1#6Port Washington0 
#2New Berlin West6#10Whitewater0 
#4Shorewood1#5Big Foot / Williams Bay2 
       
Round 4     Thu, Jun 6
#1Catholic Memorial3#5Big Foot / Williams Bay0 
#2New Berlin West0#3Grafton2 
       
Round 5     Sat, Jun 8
#1Catholic Memorial2#3Grafton1