WIAA: Tournament Game List
Wisconsin Interscholastic Athletic Association
Tournament: 2018  Girls  Soccer  - Division 3 Level: Sectional
  PDF Version

Sectional 1
HomeTeamAwayTeam
       
Round 2     Thu, May 31
#3Amherst/Iola-Scandinavia3#6Wautoma/Wild Rose2 
#1Ashland8#8Spooner/Shell Lake0 
#2Hayward3#7Osceola0 
#4Medford1#5Mosinee0 
#2New London6#7Clintonville0 
#1Rhinelander9#8Waupaca0 
#3Rice Lake4#6Lakeland1 
#4Somerset3#5Barron/Cumberland2 
       
Round 3     Sat, Jun 2
#1Ashland2#4Somerset1 
#2Hayward2#3Rice Lake3 
#2New London5#3Amherst/Iola-Scandinavia1 
#1Rhinelander10#4Medford0 
       
Round 4     Thu, Jun 7
#1Ashland1#3Rice Lake2 
#1Rhinelander10#2New London0 
       
Round 5     Sat, Jun 9
#1Rhinelander1#3Rice Lake2 
       
Sectional 2
Round 1     Tue, May 29
HomeTeamAwayTeam
#16Little Chute5#17Berlin1 
       
Round 2     Thu, May 31
#6Freedom5#11Denmark2 
#1Notre Dame16#16Little Chute0 
#2Plymouth5#15Ripon0 
#8Sheboygan Falls5#9Seymour2 
#7Waupun3#10Marinette0 
#3Winneconne7#14Kewaskum1 
#5Wrightstown5#12Luxemburg-Casco0 
#4Xavier2#13Fox Valley Lutheran0 
       
Round 3     Sat, Jun 2
#1Notre Dame10#8Sheboygan Falls0 
#2Plymouth2#7Waupun0 
#3Winneconne6#6Freedom0 
#4Xavier0#5Wrightstown1 
       
Round 4     Thu, Jun 7
#1Notre Dame6#5Wrightstown2 
#2Plymouth1#3Winneconne0 
       
Round 5     Sat, Jun 9
#1Notre Dame2#2Plymouth1 
       

Sectional 3
HomeTeamAwayTeam
       
Round 2     Thu, May 31
#2Belleville/New Glarus11#15Adams-Friendship0 
#1Edgewood10#16La Crosse Logan0 
#7Evansville3#10Edgerton0 
#4Lodi8#13Jefferson0 
#5McFarland10#12Dodgeville/Mineral Point0 
#8Monroe2#9Platteville/Lancaster1 
#3Mount Horeb10#14Melrose-Mindoro/Gale-Ettrick-Trempealeau0 
#6West Salem4#11Mauston0 
       
Round 3     Sat, Jun 2
#2Belleville/New Glarus5#7Evansville0 
#1Edgewood2#8Monroe0 
#4Lodi2#5McFarland3 
#3Mount Horeb5#6West Salem0 
       
Round 4     Thu, Jun 7
#2Belleville/New Glarus3#3Mount Horeb2 
#1Edgewood1#5McFarland0 
       
Round 5     Sat, Jun 9
#1Edgewood0#2Belleville/New Glarus1 
       
Sectional 4
HomeTeamAwayTeam
       
Round 2     Thu, May 31
#5Big Foot/Williams Bay5#12Martin Luther0 
#1Catholic Memorial11#16Saint Anthony0 
#8Delavan-Darien2#9East Troy1 
#2Grafton12#15Milwaukee Languages0 
#4New Berlin West9#13Veritas/Tenor0 
#6Saint Thomas More10#11Brown Deer1 
#3Shorewood10#14Milwaukee Lutheran0 
#7Whitewater6#10Wisconsin Lutheran1 
       
Round 3     Sat, Jun 2
#1Catholic Memorial10#8Delavan-Darien0 
#2Grafton4#7Whitewater0 
#4New Berlin West4#5Big Foot/Williams Bay2 
#3Shorewood10#6Saint Thomas More0 
       
Round 4     Thu, Jun 7
#1Catholic Memorial2#4New Berlin West0 
#2Grafton4#3Shorewood2 
       
Round 5     Sat, Jun 9
#1Catholic Memorial1#2Grafton0