Wisconsin Interscholastic Athletic Association
Tournament: 2017  Boys  Basketball  - Division 4 Level: Sectional
  PDF Version

Sectional 1
Round 1     Tue, Feb 28
HomeTeamAwayTeam
#6Cadott54#11Fall Creek57 
#6Chetek-Weyerhaeuser66#11Abbotsford44 
#8Cumberland72#9Ladysmith65 
#8Glenwood City86#9Colfax69 
#4Grantsburg77#13Athens49 
#5Mondovi63#12Osseo-Fairchild67 
#7Plum City/Elmwood78#10Boyceville61 
#5St. Croix Falls57#12Colby43 
#7Washburn79#10Chequamegon71 
       
Round 2     Fri, Mar 3
#2Cameron78#7Washburn40 
#4Durand51#12Osseo-Fairchild38 
#4Grantsburg39#5St. Croix Falls46 
#1Phillips73#8Cumberland58 
#3Regis85#11Fall Creek44 
#2Spring Valley82#7Plum City/Elmwood56 
#1Stanley-Boyd61#8Glenwood City41 
#3Unity87#6Chetek-Weyerhaeuser65 
       
Round 3     Sat, Mar 4
#2Cameron66#3Unity38 
#1Phillips77#5St. Croix Falls61 
#2Spring Valley53#3Regis71 
#1Stanley-Boyd56#4Durand46 
       
Round 4     Thu, Mar 9
#1Phillips35#2Cameron53 
#1Stanley-Boyd56#3Regis46 
       
Round 5     Sat, Mar 11
#1Stanley-Boyd27#2Cameron41 
       
Sectional 3
Round 1     Tue, Feb 28
HomeTeamAwayTeam
#8Aquinas66#9COULEE CHRISTIAN SCHOOL40 
#7Belleville71#10Cuba City56 
#5Brookwood81#12Whitehall76 
#8Cambridge67#9Lancaster54 
#6Iowa-Grant61#11Parkview36 
#6Luther83#11Montello34 
#7Melrose-Mindoro66#10Boscobel54 
#5Wisconsin Heights69#12Waterloo50 
       
Round 2     Fri, Mar 3
#1Cochrane-Fountain City76#8Aquinas69 
#1Darlington87#8Cambridge63 
#3Deerfield57#6Iowa-Grant46 
#4Fennimore80#5Brookwood58 
#4Mineral Point65#5Wisconsin Heights60 
#3Necedah41#6Luther52 
#2New Glarus69#7Belleville46 
#2Pardeeville72#7Melrose-Mindoro63 
       
Round 3     Sat, Mar 4
#1Cochrane-Fountain City54#4Fennimore35 
#1Darlington53#4Mineral Point38 
#2New Glarus88#3Deerfield73 
#2Pardeeville64#6Luther63 
       
Round 4     Thu, Mar 9
#1Cochrane-Fountain City64#2Pardeeville58 
#1Darlington73#2New Glarus59 
       
Round 5     Sat, Mar 11
#1Cochrane-Fountain City55#1Darlington67 
       

Sectional 2
Round 1     Tue, Feb 28
HomeTeamAwayTeam
#6Auburndale84#11Crandon50 
#7Gibraltar63#10Reedsville56 
#8Manitowoc Lutheran81#9Weyauwega-Fremont66 
#5Neillsville81#12Coleman63 
#6Pacelli69#11Manawa43 
#5St. Mary Catholic49#12Mishicot39 
#7Stratford57#10Spencer31 
#4Wabeno/Laona66#13Bonduel53 
#8Wittenberg-Birnamwood70#9Menominee Indian62 
       
Round 2     Fri, Mar 3
#2Algoma59#7Gibraltar58 
#3Crivitz63#6Auburndale661OT
#2Edgar42#7Stratford49 
#4Iola-Scandinavia30#5St. Mary Catholic60 
#1Marathon70#8Wittenberg-Birnamwood52 
#3Roncalli64#6Pacelli43 
#1Shiocton82#8Manitowoc Lutheran75 
#4Wabeno/Laona63#5Neillsville77 
       
Round 3     Sat, Mar 4
#2Algoma55#3Roncalli69 
#6Auburndale63#7Stratford721OT
#1Marathon57#5Neillsville58 
#1Shiocton61#5St. Mary Catholic47 
       
Round 4     Thu, Mar 9
#5Neillsville48#7Stratford63 
#1Shiocton62#3Roncalli70 
       
Round 5     Sat, Mar 11
#3Roncalli50#7Stratford32 
       
Sectional 4
Round 1     Tue, Feb 28
HomeTeamAwayTeam
#4Howards Grove65#13Princeton/Green Lake30 
#6Kohler69#11Dodgeland47 
#8Lake Country Lutheran73#9Golda Meir63 
#7Lourdes Acad.59#10Horicon57 
#5Markesan63#12Wayland Acad.56 
#7Milwaukee Collegiate Acad.47#10Shoreland Lutheran50 
#6Racine Lutheran85#11Kenosha Christian Life48 
#8Winnebago Lutheran69#9Random Lake55 
       
Round 2     Fri, Mar 3
#1Destiny60#8Lake Country Lutheran46 
#4Howards Grove47#5Markesan30 
#4Kenosha St. Joseph67#5Hope Christian54 
#1Laconia64#8Winnebago Lutheran54 
#3Ozaukee65#6Kohler52 
#2St. Mary's Spring61#7Lourdes Acad.64 
#2The Prairie School65#10Shoreland Lutheran46 
#3Young Coggs Prep65#6Racine Lutheran47 
       
Round 3     Sat, Mar 4
#1Destiny82#4Kenosha St. Joseph80 
#1Laconia43#4Howards Grove56 
#3Ozaukee43#7Lourdes Acad.34 
#2The Prairie School80#3Young Coggs Prep62 
       
Round 4     Thu, Mar 9
#1Destiny92#2The Prairie School74 
#3Ozaukee40#4Howards Grove65 
       
Round 5     Sat, Mar 11
#1Destiny70#4Howards Grove58