Wisconsin Interscholastic Athletic Association
Tournament: 2018  Girls  Basketball  - Division 4 Level: Sectional
  PDF Version

Sectional 1
Round 1     Tue, Feb 20
HomeTeamAwayTeam
#4Cameron85#13Spring Valley44 
#8Chetek-Weyerhaeuser41#9Glenwood City31 
#6Cochrane-Fountain City56#11Cadott22 
#6Grantsburg37#11Boyceville50 
#7Ladysmith55#10Webster46 
#8Mondovi49#9Fall Creek52 
#5Osseo-Fairchild78#12Whitehall31 
#7Stanley-Boyd57#10Augusta37 
#5Unity60#12Cumberland38 
       
Round 2     Fri, Feb 23
#4Cameron74#5Unity55 
#3Clear Lake54#11Boyceville30 
#2Colfax64#7Ladysmith26 
#2Durand65#7Stanley-Boyd30 
#3Elk Mound46#6Cochrane-Fountain City44 
#1Melrose-Mindoro84#9Fall Creek21 
#4Regis63#5Osseo-Fairchild47 
#1Saint Croix Falls56#8Chetek-Weyerhaeuser28 
       
Round 3     Sat, Feb 24
#2Colfax48#3Clear Lake34 
#2Durand56#3Elk Mound47 
#1Melrose-Mindoro52#4Regis49 
#1Saint Croix Falls46#4Cameron52 
       
Round 4     Thu, Mar 1
#2Colfax51#4Cameron49 
#1Melrose-Mindoro67#2Durand58 
       
Round 5     Sat, Mar 3
#1Melrose-Mindoro52#2Colfax31 
       
Sectional 2
Round 1     Tue, Feb 20
HomeTeamAwayTeam
#6Abbotsford68#11Spencer36 
#7Athens49#10Thorp45 
#5Auburndale58#12Chequamegon21 
#7Bonduel52#10Coleman32 
#8Manawa49#9Iola-Scandinavia60 
#5Menominee Indian32#12Weyauwega-Fremont36 
#6Oconto64#11Wabeno Area / Laona26 
#8Phillips74#9Edgar78 
       
Round 2     Fri, Feb 23
#2Colby75#7Athens47 
#2Crandon62#7Bonduel38 
#3Crivitz69#6Oconto58 
#1Marathon76#9Edgar25 
#3Neillsville48#6Abbotsford36 
#4Pacelli46#5Auburndale45 
#4Saint Mary Catholic74#12Weyauwega-Fremont61 
#1Shiocton57#9Iola-Scandinavia30 
       
Round 3     Sat, Feb 24
#2Colby40#3Neillsville33 
#2Crandon68#3Crivitz51 
#1Marathon59#4Pacelli27 
#1Shiocton77#4Saint Mary Catholic61 
       
Round 4     Thu, Mar 1
#1Marathon52#2Colby48 
#1Shiocton52#2Crandon55 
       
Round 5     Sat, Mar 3
#1Marathon44#2Crandon50 
       

Sectional 3
Round 1     Tue, Feb 20
HomeTeamAwayTeam
#4Belleville85#13Johnson Creek19 
#6Boscobel51#11Fennimore29 
#5Horicon75#12Montello49 
#8Lancaster57#9Necedah34 
#7New Glarus74#10Dodgeland18 
#6Pardeeville23#11Westfield Area35 
#8Waterloo53#9Parkview43 
#7Wisconsin Heights57#10Luther49 
       
Round 2     Fri, Feb 23
#1Aquinas77#8Lancaster35 
#4Belleville76#5Horicon27 
#2Cambridge60#7New Glarus55 
#4Cuba City59#5Brookwood41 
#2Darlington82#7Wisconsin Heights38 
#3Markesan56#11Westfield Area34 
#3Mineral Point81#6Boscobel40 
#1Saint Mary's Springs65#8Waterloo55 
       
Round 3     Sat, Feb 24
#1Aquinas76#4Cuba City26 
#2Cambridge54#3Markesan45 
#2Darlington57#3Mineral Point53 
#1Saint Mary's Springs47#4Belleville37 
       
Round 4     Thu, Mar 1
#1Aquinas73#2Darlington36 
#1Saint Mary's Springs33#2Cambridge55 
       
Round 5     Sat, Mar 3
#1Aquinas86#2Cambridge33 
       
Sectional 4
Round 1     Tue, Feb 20
HomeTeamAwayTeam
#8Gibraltar35#9Algoma47 
#8Hope Christian #9DestinyForfeit 
#5Howards Grove52#12Reedsville21 
#6Kewaunee63#11Winnebago Lutheran Academy48 
#7Kohler52#10Roncalli54 
#7The Prairie School70#10Kenosha Christian Life15 
       
Round 2     Fri, Feb 23
#4Lake Country Lutheran47#5Williams Bay23 
#1Manitowoc Lutheran54#9Algoma51 
#1Milwaukee Academy of Science101#8Hope Christian52 
#3Mishicot44#6Kewaunee421OT
#4Ozaukee46#5Howards Grove35 
#3Palmyra-Eagle36#6Living Word Lutheran51 
#2Racine Lutheran52#7The Prairie School65 
#2Random Lake40#10Roncalli53 
       
Round 3     Sat, Feb 24
#6Living Word Lutheran35#7The Prairie School42 
#1Manitowoc Lutheran48#4Ozaukee44 
#1Milwaukee Academy of Science76#4Lake Country Lutheran65 
#3Mishicot56#10Roncalli33 
       
Round 4     Thu, Mar 1
#1Manitowoc Lutheran48#3Mishicot46 
#1Milwaukee Academy of Science67#7The Prairie School42 
       
Round 5     Sat, Mar 3
#1Milwaukee Academy of Science57#1Manitowoc Lutheran71