Wisconsin Interscholastic Athletic Association
Tournament: 2019  Girls  Soccer  - Division 4 Level: Sectional
  PDF Version

Sectional 1
Round 1     Thu, May 30
HomeTeamAwayTeam
#4Aquinas9#5Richland Center0 
#3Northland Pines5#6Newman Catholic1 
#3Omro3#6Prairie du Chien0 
#2Regis / McDonell Catholic10#7Phillips0 
#1St. Mary Catholic10#8River Valley0 
#4Washburn/Bayfield/South Shore1#5Amery0 
#2Wisconsin Heights / Barneveld11#7Coulee/Providence (La Crosse)0 
       
Round 2     Sat, Jun 1
#1Assumption2#4Washburn/Bayfield/South Shore0 
#2Regis / McDonell Catholic1#3Northland Pines2 
#1St. Mary Catholic6#4Aquinas0 
#2Wisconsin Heights / Barneveld3#3Omro0 
       
Round 3     Thu, Jun 6
#1Assumption2#3Northland Pines4 
#1St. Mary Catholic5#2Wisconsin Heights / Barneveld1 
       
Round 4     Sat, Jun 8
#1St. Mary Catholic10#3Northland Pines1 
       
Sectional 2
Round 1     Thu, May 30
HomeTeamAwayTeam
#1Cedar Grove-Belgium11#16Valders0 
#6Denmark2#11Elkhart Lake-Glenbeulah1 
#8Howards Grove2#9Sheboygan Lutheran / Sheboygan Christian2(3-1)
#7Kiel2#10Sturgeon Bay1 
#4Kohler8#13Sevastopol/Gibraltar0 
#5New Holstein5#12Green Bay N.E.W Luth/Providence0 
#2Oostburg10#15Roncalli0 
#3Random Lake8#14Kewaunee0 
       
Round 2     Sat, Jun 1
#1Cedar Grove-Belgium2#8Howards Grove0 
#4Kohler2#5New Holstein0 
#2Oostburg2#7Kiel0 
#3Random Lake5#6Denmark1 
       
Round 3     Thu, Jun 6
#1Cedar Grove-Belgium2#4Kohler31
#2Oostburg3#3Random Lake0 
       
Round 4     Sat, Jun 8
#2Oostburg1#4Kohler0 
       

Sectional 3
Round 1     Thu, May 30
HomeTeamAwayTeam
#8Central WI Christian4#9Mayville0 
#6Columbus1#11Ozaukee3 
#4Hustisford/Dodgeland8#13Lourdes/Valley Christian (Oshkosh)0 
#2Kettle Moraine Lutheran10#15Living Word Lutheran0 
#3Lake Mills8#14Lomira0 
#7St. Mary's Springs3#10Campbellsport1 
#5Winnebago Lutheran2#12Lakeside Lutheran1 
       
Round 2     Sat, Jun 1
#4Hustisford/Dodgeland3#5Winnebago Lutheran0 
#2Kettle Moraine Lutheran6#7St. Mary's Springs1 
#1Lake Country Luth./Univ. Lake8#8Central WI Christian0 
#3Lake Mills3#11Ozaukee1 
       
Round 3     Thu, Jun 6
#2Kettle Moraine Lutheran1#3Lake Mills0 
#1Lake Country Luth./Univ. Lake6#4Hustisford/Dodgeland2 
       
Round 4     Sat, Jun 8
#1Lake Country Luth./Univ. Lake0#2Kettle Moraine Lutheran1 
       
Sectional 4
Round 1     Thu, May 30
HomeTeamAwayTeam
#2Brookfield Academy10#15Clinton0 
#6Catholic Central5#11Kenosha Christian Life1 
#3Kenosha St. Joseph Catholic10#14Heritage Christian0 
#9Racine Lutheran0#8Cristo Rey Jesuit5 
#4Racine St. Catherine’s7#13Palmyra-Eagle0 
#5Shoreland Lutheran9#12Dominican0 
#1The Prairie School10#16Salam0 
#7University School of Milwaukee10#10Audubon0 
       
Round 2     Sat, Jun 1
#2Brookfield Academy5#7University School of Milwaukee0 
#3Kenosha St. Joseph Catholic3#6Catholic Central0 
#4Racine St. Catherine’s3#5Shoreland Lutheran41
#1The Prairie School10#8Cristo Rey Jesuit0 
       
Round 3     Thu, Jun 6
#2Brookfield Academy1#3Kenosha St. Joseph Catholic2 
#1The Prairie School7#5Shoreland Lutheran0 
       
Round 4     Sat, Jun 8
#1The Prairie School6#3Kenosha St. Joseph Catholic1