WIAA: Tournament Game List
Wisconsin Interscholastic Athletic Association
Tournament: 2018  Girls  Soccer  - Division 4 Level: Sectional
  PDF Version

Sectional 1
Round 1     Tue, May 29
HomeTeamAwayTeam
#8Assumption2#9Coulee Christian/Providence0 
       
Round 2     Thu, May 31
#3Amery6#6Three Lakes/Phelps0 
#1Aquinas10#8Assumption0 
#4Baldwin-Woodville5#5Washburn/Bayfield/South Shore0 
#4Green Bay N.E.W Lutheran3#5Omro6 
#3Lourdes/Valley Christian1#6Newman Catholic1((4-2))
#2Northland Pines3#7Altoona1 
#1Regis/McDonell Catholic10#8Phillips0 
#2Saint Mary Catholic11#7Arcadia / Independence0 
       
Round 3     Sat, Jun 2
#1Aquinas7#5Omro2 
#2Northland Pines4#3Amery1 
#1Regis/McDonell Catholic4#4Baldwin-Woodville1 
#2Saint Mary Catholic7#6Newman Catholic0 
       
Round 4     Thu, Jun 7
#1Aquinas3#2Saint Mary Catholic1 
#1Regis/McDonell Catholic1#2Northland Pines0 
       
Round 5     Sat, Jun 9
#1Regis/McDonell Catholic2#1Aquinas1 
       
Sectional 2
Round 1     Tue, May 29
HomeTeamAwayTeam
#16Valders2#17Roncalli0 
       
Round 2     Thu, May 31
#2Cedar Grove-Belgium11#15Kewaunee0 
#5Howards Grove0#12SheboyganLutheran / Sheboygan Christian0(3-3 in 1st 2-1 in 2nd)
#8Kiel1#9Ozaukee2 
#4Kohler10#13Sevastopol/Gibraltar0 
#6New Holstein1#11Sturgeon Bay0 
#1Oostburg11#16Valders0 
#7Saint Mary's Springs4#10Random Lake1 
#3Winnebago Lutheran6#14Elkhart Lake-Glenbeulah0 
       
Round 3     Sat, Jun 2
#2Cedar Grove-Belgium6#7Saint Mary's Springs1 
#4Kohler4#5Howards Grove2 
#1Oostburg9#9Ozaukee0 
#3Winnebago Lutheran4#6New Holstein0 
       
Round 4     Thu, Jun 7
#2Cedar Grove-Belgium4#3Winnebago Lutheran1 
#1Oostburg7#4Kohler0 
       
Round 5     Sat, Jun 9
#1Oostburg0#2Cedar Grove-Belgium1 
       

Sectional 3
HomeTeamAwayTeam
       
Round 2     Thu, May 31
#7Campbellsport3#10Cambridge/Deerfield3(3-2)
#6Central WI Christian4#11Lakeside Lutheran3 
#1Hustisford/Dodgeland10#16Richland Center0 
#5Lake Country Lutheran/University Lake5#12Lake Mills1 
#2Mayville11#15Lomira0 
#8Palmyra-Eagle4#9Columbus31
#4Watertown Luther Prep8#13Prairie du Chien1 
#3Wisconsin Heights/Barneveld10#14River Valley0 
       
Round 3     Sat, Jun 2
#1Hustisford/Dodgeland2#8Palmyra-Eagle1 
#2Mayville4#10Cambridge/Deerfield1 
#4Watertown Luther Prep1#5Lake Country Lutheran/University Lake2 
#3Wisconsin Heights/Barneveld4#6Central WI Christian0 
       
Round 4     Thu, Jun 7
#1Hustisford/Dodgeland2#5Lake Country Lutheran/University Lake3 
#2Mayville1#3Wisconsin Heights/Barneveld2 
       
Round 5     Sat, Jun 9
#3Wisconsin Heights/Barneveld1#5Lake Country Lutheran/University Lake0 
       
Sectional 4
HomeTeamAwayTeam
       
Round 2     Thu, May 31
#5Brookfield Academy12#12Cristo Rey Jesuit0 
#8Heritage Christian10#9Catholic Central2 
#2Kenosha St. Joseph9#15Kenosha Christian Life0 
#6Kettle Moraine Lutheran5#11Living Word Lutheran0 
#1Racine St. Catherine’s #16AudubonForfeit 
#3Shoreland Lutheran10#14Racine Lutheran0 
#4The Prairie School10#13Clinton0 
#7University Schoo2#10Dominican11
       
Round 3     Sat, Jun 2
#2Kenosha St. Joseph6#7University Schoo1 
#1Racine St. Catherine’s11#8Heritage Christian1 
#3Shoreland Lutheran3#6Kettle Moraine Lutheran4 
#4The Prairie School0#5Brookfield Academy1 
       
Round 4     Thu, Jun 7
#2Kenosha St. Joseph3#6Kettle Moraine Lutheran0 
#1Racine St. Catherine’s2#5Brookfield Academy1 
       
Round 5     Sat, Jun 9
#1Racine St. Catherine’s2#2Kenosha St. Joseph3