WIAA 2019 Boys Football Tournament - Division 4
[Last Updated: 11-08-2019 - 11:50PM]

Brackets shown in sectional pairings. Click the 'Sectional Matchup' links below to view other brackets for each Division
Division 1
Division 2
Division 3
Division 4
Division 5
Division 6
Division 7

   

Fri, Oct 25 Fri, Nov 1 Fri, Nov 8 Fri, Nov 15 Fri, Nov 15 Fri, Nov 8 Fri, Nov 1 Fri, Oct 25
#1 Freedom
 
 

WIAA State Tournament
UW-Madison - Camp Randall Stadium
November 21 - 7 p.m.


#1 Evansville
                 
#1 Freedom   #1 Evansville

@Freedom
                @Evansville
#8 Northland Pines   35-3   #1 Freedom
    #5 Lakeside Lutheran
  35-14   #8 Big Foot
@Freedom @Evansville
#5 Saint Croix Central 49-43 (1OT)
State Champion
                                                  

14-6 #5 Lakeside Lutheran
#5 Saint Croix Central #5 Lakeside Lutheran

@Osceola
            @Jefferson
#4 Osceola   49-14   @Freedom         42-28   #4 Jefferson

#3 Wrightstown

#2 River Valley
@River Valley
#3 Wrightstown
20-19 28-14
#3 Edgerton
#3 Wrightstown #3 Edgerton

@Wrightstown
                  @Edgerton
#6 Little Chute   20-7   #3 Wrightstown
          #2 River Valley
  45-8   #6 Mauston
@Baldwin-Woodville @River Valley
#7 Black River Falls Sat, Nov 2 2:00 PM 23-6 46-3 #7 Brodhead/Juda
#2 Baldwin-Woodville #2 River Valley

@Baldwin-Woodville
                  @River Valley
#2 Baldwin-Woodville   42-7   State Qualifier
  State Qualifier
  42-0   #2 River Valley


#1 Kiel

#1 Catholic Memorial
#1 Kiel @Appleton East @BIG FOOT HIGH SCHOOL
#1 Catholic Memorial

@Kiel
          @ Catholic Memorial - Schneider Stadium, Carroll U
#8 Campbellsport   42-0   #1 Kiel
          #1 Catholic Memorial
  65-0   #8 Obama SCTE
@Kiel @Catholic Memorial
#5 Xavier 17-0 39-0 #5 East Troy
#4 Denmark #4 Kewaskum

@Denmark
                  @Kewaskum
#4 Denmark   31-21   @Kiel   #1 Kiel
  #1 Catholic Memorial
      23-0   #4 Kewaskum
@Catholic Memorial
#3 Berlin
21-14 47-14
#3 Martin Luther
#3 Berlin   #3 Martin Luther

@Berlin
       
        @Martin Luther
#6 Ripon   34-0   #3 Berlin
    #2 Lake Mills
  31-0   #6 University School of Milwaukee
         
@Berlin @Lake Mills
#7 Winneconne 24-7 54-28 #7 Saint Francis
#7 Winneconne #2 Lake Mills

@Sheboygan Falls
            @Lake Mills
#2 Sheboygan Falls   22-14             56-10   #2 Lake Mills