WIAA 2020 Boys Hockey Tournament
[Last Updated: 02-17-2020 - 1:40PM]

The state tournament is seeded after sectionals are complete. Brackets are shown in sectional order. Click the links below to view other brackets.
Division 1
Sectional Brackets
1 & 2
| 3 & 4
Division 2
Sectional Brackets
1 & 2
| 3 & 4

    Sectional #3
Sectional #4
Regional Sectional Sectional Regional
Feb. 18 Feb. 20 or 21 Feb. 25 Feb. 28 or 29 Feb. 28 or 29 Feb. 25 Feb. 20 or 21 Feb. 18

 
 

Division 1


                 
#1 Verona Area   #1 Arrowhead

               
   
   
   
@Verona Area @Mullet Ice Center
#9 Madison Memorial Fri, Feb 21 7:00 PM Fri, Feb 21 7:00 PM #9 Janesville Craig/Parker
Tue, Feb 18 7:00 PM
@ Pierce Park 7pm
            @The Ponds of Brookfield
Tue, Feb 18 6:30 PM
#8 Baraboo/Portage               #8 Brookfield East Co-op




#5 Madison West

#5 Homestead
Tue, Feb 18 7:30 PM
@ Madison Ice Arena
                  @Ozaukee Ice
Tue, Feb 18 8:00 PM
#12 DeForest Co-op    
         
    #12 Beloit Memorial Co-op
#13 Madison La Follette/East #13 Kenosha Bradford Co-op
Tue, Feb 18 7:00 PM
@ Sauk Prairie Area Rec Center
                  @Eble Park Ice Arena
Tue, Feb 18 7:15 PM
#4 Sauk Prairie Co-op     Sectional Champion
  Sectional Champion
    #4 Marquette University




#3 Sun Prairie Madison Ice Arena The Ponds of Brookfield
#3 Kettle Moraine Co-op

    6:00 PM Sat, Feb 29   7:00 PM Sat, Feb 29    
   
         
   
@ Sun Prairie Ice Arena @Naga-Waukee Ice
#11 Tomah/Sparta Thu, Feb 20 8:00 PM Fri, Feb 21 7:00 PM #11 Milton/Fort Atkinson
Tue, Feb 18 7:30 PM
@Capitol Ice
                  @Kern Center
Tue, Feb 18 8:00 PM
#6 Middleton      
 
        #6 Whitefish Bay Co-op
#7 Reedsburg Co-op

#7 Waukesha North Co-op
 
Tue, Feb 18 7:00 PM
@Reedsburg Co-op
       
        @Naga-Waukee Ice
Tue, Feb 18 7:00 PM
#10 Monroe Co-op    
   
    #10 New Berlin Eisen Co-op
         
@ LaBahn Arena @Uihlein Ice
Thu, Feb 20 6:00 PM Fri, Feb 21 7:30 PM
#2 Edgewood #2 University School of Milwaukee