WIAA 2020 Boys Soccer Tournament - Division 1
[Last Updated: 10-31-2020 - 3:10PM]

The state tournament is seeded after sectionals are complete. Brackets are shown in sectional order. Click the links below to view other brackets.
Division 1
Sectional Brackets
1 & 2
| 3 & 4
Division 2
Sectional Brackets
1 & 2
| 3 & 4
Division 3
Sectional Brackets
1 & 2
| 3 & 4

    Sectional #1
Sectional #2
Regionals Sectionals Sectional Regionals
Tues., Oct. 20 Sat., Oct 24 Thurs., Oct 29 Sat., Oct 31 Sat., Oct 31 Thurs., Oct 29 Sat., Oct 24 Tues., Oct 20

 
 

                 
#1 Hudson   #1 Slinger

               
    #1 Hudson
    #1 Slinger
   
@Hudson @Slinger
#5 Chippewa Falls 1:00 PM 2-0 2-1 1:00 PM #5 West De Pere
#4 Onalaska #5 West De Pere
Thu, Oct 22 5:00 PM
@Onalaska
            @West Bend East
5:00 PM
#4 Onalaska   4-1   @Hudson         5-2   #4 West Bend East

#1 Hudson

#2 Hortonville
@Slinger
#3 New Richmond
7:00 PM 1-0 4-1 4:00 PM
#3 West Bend West
#3 New Richmond #3 West Bend West
Thu, Oct 22 4:00 PM
@New Richmond
                  @West Bend West
7:30 PM
#6 Menomonie   Forfeit   #3 New Richmond
          #2 Hortonville
  Forfeit   #6 Kaukauna
@River Falls @Hortonville
1:00 PM 0-0 (3-1) 4-0 1:00 PM
#2 River Falls #2 Hortonville

                 
    Sectional Champion
  Sectional Champion
   
#1 Hudson
#2 Arrowhead

1-0 1-0
#1 Wausau West @Hudson @ Muskego
#1 Oconomowoc

    1:00 PM   1:00 PM    
    #1 Wausau West
          #4 Pewaukee
   
@Wausau West @Oconomowoc
#5 D.C. Everest 1:00 PM 4-0 1-1 (3-1) 7:00 PM #5 Hartford Union
#4 Marshfield #4 Pewaukee
2:00 PM
@Marshfield
                  @Pewaukee
7:00 PM
#4 Marshfield   2-0   @Wausau West   #1 Wausau West
  #2 Arrowhead
      3-0   #4 Pewaukee
@Arrowhead
#3 Baraboo
4:00 PM 4-3 4-3 7:00 PM
#3 Hamilton
#3 Baraboo   #3 Hamilton
7:00 PM
@Baraboo
       
        @Hamilton
7:00 PM
#6 Wausau East   Forfeit   #3 Baraboo
    #2 Arrowhead
  1-0   #6 Watertown
         
@Wisconsin Rapids Lincoln @Arrowhead
#7 Tomah 1:00 PM 2-1 2-1 (OT) 7:00 PM #7 Waukesha North
#2 Wisconsin Rapids Lincoln #2 Arrowhead
6:00 PM
@Washington Soccer Complex
            @Arrowhead
4:00 PM
#2 Wisconsin Rapids Lincoln   8-0             8-0   #2 Arrowhead