WIAA 2020 Boys Soccer Tournament - Division 2
[Last Updated: 10-31-2020 - 8:20PM]

The state tournament is seeded after sectionals are complete. Brackets are shown in sectional order. Click the links below to view other brackets.
Division 1
Sectional Brackets
1 & 2
| 3 & 4
Division 2
Sectional Brackets
1 & 2
| 3 & 4
Division 3
Sectional Brackets
1 & 2
| 3 & 4

    Sectional #1
Sectional #2
Regionals Sectionals Sectional Regionals
Tues., Oct 20 Sat., Oct 24 Thurs., Oct 29 Sat., Oct 31 Sat., Oct 31 Thurs., Oct 29 Sat., Oct 24 Tues., Oct 20

 
 

                 
#1 Rice Lake   #1 Mosinee

               
    #1 Rice Lake
    #1 Mosinee
   
@ Rice Lake @Mosinee
#5 Amery 7:00 PM 3-0 10-0 1:00 PM #5 Adams-Friendship
#5 Amery #4 Black River Falls/Melrose-Mindoro
Fri, Oct 23 7:00 PM
@Osceola
            @Black River Falls/Melrose-Mindoro
#4 Osceola   6-0   @Rice Lake         4-3   #4 Black River Falls/Melrose-Mindoro

#1 Rice Lake

#3 West Salem
@Mosinee
#3 Unity/Saint Croix Falls
7:00 PM 0-0 (3-1) 4-1 4:00 PM
#3 West Salem
#3 Unity/Saint Croix Falls #3 West Salem
Wed, Oct 21 4:00 PM
@Unity/Saint Croix Falls
                  @West Salem
4:30 PM
#6 Spooner/Shell Lake   Forfeit   #3 Unity/Saint Croix Falls
          #3 West Salem
  4-1   #6 Berlin
@Somerset @Wautoma/Wild Rose
#7 Baldwin-Woodville 2-0 4-1 1:00 PM
#2 Somerset #2 Wautoma/Wild Rose
Wed, Oct 21 4:00 PM
@Somerset
                 
#2 Somerset   4-1   Sectional Champion
  Sectional Champion
   
#2 Medford
#1 Sauk Prairie

0-0 (6-5) 3-0
#1 Sauk Prairie
#1 Rhinelander @Medford @ Sauk Prairie
#1 Sauk Prairie

      4:00 PM     @Sauk Prairie
4:00 PM
    #1 Rhinelander
          #1 Sauk Prairie
  6-0   #8 Mauston
@Rhinelander @Sauk Prairie
#5 Hayward 7:00 PM 3-0 5-0 1:00 PM #5 Portage
#4 Antigo #5 Portage
4:00 PM
@Antigo
                  @Platteville H.S.
4:00 PM
#4 Antigo   3-2   @Rhinelander   #2 Medford
  #1 Sauk Prairie
      3-2   #4 Platteville/Lancaster
@Sauk Prairie
#3 Lakeland
7:00 PM 1-0 (6-5) 3-1 4:00 PM
#3 Edgewood
#3 Lakeland   #6 Wisconsin Dells
5:00 PM
@Lakeland
       
        @ Woodside Sport Complex in WI Dells - Host: Edgewood
3:30 PM
#6 Ashland   10-0   #2 Medford
    #2 Dodgeville/Mineral Point
  1-0   #6 Wisconsin Dells
         
@Medford @Dodgeville/Mineral Point
5:00 PM 6-0 5-3 6:00PM #7 Reedsburg Area
#2 Medford #2 Dodgeville/Mineral Point

            @DODGEVILLE, HARRIS PARK
7:00 PM
              6-1   #2 Dodgeville/Mineral Point