WIAA 2020 Boys Soccer Tournament - Division 2
[Last Updated: 10-31-2020 - 9:00PM]

The state tournament is seeded after sectionals are complete. Brackets are shown in sectional order. Click the links below to view other brackets.
Division 1
Sectional Brackets
1 & 2
| 3 & 4
Division 2
Sectional Brackets
1 & 2
| 3 & 4
Division 3
Sectional Brackets
1 & 2
| 3 & 4

    Sectional #3
Sectional #4
Regionals Sectionals Sectionals Regionals
Tues., Oct 20 Sat., Oct 24 Thurs., Oct 29 Sat., Oct 31 Sat., Oct 31 Thurs., Oct 29 Sat., Oct 24 Tues., Oct 20

 
 

                 
#1 Roncalli/Two Rivers   #1 Kettle Moraine Lutheran

               
    #1 Roncalli/Two Rivers
    #1 Kettle Moraine Lutheran
   
@Roncalli/Two Rivers @Kettle Moraine Lutheran
#5 Marinette 3:00 PM 6-1 0-0 (4-3) 1:00 PM #5 Pius XI Catholic
#5 Marinette #5 Pius XI Catholic
4:00 PM
@ New Holstein
            @Kewaskum
7:00 PM
#4 New Holstein/Elkhart Lake-Glenbeulah   2-1   @Roncalli/Two Rivers         5-1   #4 Kewaskum

#1 Roncalli/Two Rivers

#3 Grafton
@Kettle Moraine Lutheran
#3 Plymouth
4:00 PM 1-1 (3-1) 2-0 4:00 PM
#3 Grafton
#3 Plymouth #3 Grafton

@Plymouth
                  @Grafton
7:00 PM
#6 Denmark   10-0   #3 Plymouth
          #3 Grafton
  5-0   #6 Wisconsin Lutheran
@Luxemburg-Casco @Port Washington
7:00 PM 0-0 (6-5) 2-1 4:00 PM #7 Sheboygan Falls
#2 Luxemburg-Casco #2 Port Washington

                  @Port Washington
7:00 PM
    Sectional Champion
  Sectional Champion
  5-0   #2 Port Washington
#1 Roncalli/Two Rivers
#2 Delavan-Darien
#1 Seymour
3-1 1-0
#1 Seymour @Seymour @Kewaskum
#1 New Berlin Eisenhower
4:00 PM
@Seymour
      7:00 PM    
#8 New London   10-1   #1 Seymour
          #1 New Berlin Eisenhower
   
@Seymour @New Berlin Eisenhower
#5 Xavier 1:00 PM 3-1 4-2 1:00 PM #5 East Troy/Palmyra-Eagle
#4 Fox Valley Lutheran #4 Catholic Memorial
4:00 PM
@Fox Valley Lutheran
                  @ Waukesha South Host: Catholic Memorial
7:00 PM
#4 Fox Valley Lutheran   4-2   @Seymour   #1 Seymour
  #2 Delavan-Darien
      3-2   #4 Catholic Memorial
@New Berlin Eisenhower
#3 Waupaca
6:00PM 7-1 3-2 4:00 PM
#3 Saint Thomas More
#3 Waupaca   #3 Saint Thomas More
7:00 PM
@Waupaca
       
        @Saint Thomas More
4:00 PM
#6 Winneconne   7-3   #3 Waupaca
    #2 Delavan-Darien
  1-1 (4-3)   #6 New Berlin West
         
@Freedom @ Badger High School Host: Delavan-Darien
#7 Shawano 1:00 PM 1-0 4-1 1:00 PM #7 Martin Luther
#2 Freedom #2 Delavan-Darien
4:00 PM
@Freedom
            @Delavan-Darien
#2 Freedom   6-0             2-0   #2 Delavan-Darien