WIAA 2021 Boys Basketball Tournament - Division 4
[Last Updated: 02-20-2021 - 10:18PM]

The state tournament is seeded after sectionals are complete. Brackets are shown in sectional order. Click the links below to view other brackets.
Division 1
Sectional Brackets
1 & 2
| 3 & 4
Division 2
Sectional Brackets
1 & 2
| 3 & 4
Division 3
Sectional Brackets
1 & 2
| 3 & 4
Division 4
Sectional Brackets
1 & 2
| 3 & 4
Division 5
Sectional Brackets
1 & 2
| 3 & 4

    Sectional #1
Sectional #2
       
Tue, Feb 16
7:00 PM
  Fri, Feb 19
7:00 PM
  Sat, Feb 20
7:00 PM
                  Sat, Feb 20
7:00 PM
  Fri, Feb 19
7:00 PM
  Tue, Feb 16
7:00 PM
    #1 Clear Lake

 


Division 4

Regional Champions will be reseeded on February 21. Sectional brackets will be posted following that time.

#1 Coleman  

  #1 Clear Lake  
#1 Coleman
 

   
#5 Shell Lake     @Clear Lake                 @Coleman   #5 Crandon
                 
  75-50  
#1 Clear Lake
   
#1 Coleman
  73-26    

@Glenwood City
  #4 Glenwood City #5 Crandon  
@Gillett

#4 Glenwood City
  61-42 @Clear Lake @Coleman 53-44   #4 Gillett
#3 Webster                  
                 
#3 Webster 65-43 62-49 #3 Wabeno/Laona  

@Webster
  #3 Webster   #2 Crivitz  

#6 Boyceville
  64-37  
    @Grantsburg             @Crivitz  
             
  Forfeit             73-57    

  #2 Grantsburg     #2 Crivitz  

   
                     
                       
#1 Hurley         #1 Lourdes Acad.  

 
#1 Hurley

#1 Lourdes Acad.
 

   
#5 Chetek-Weyerhaeuser   @Hurley                       @Lourdes Acad.   #5 Hilbert
                       
  75-44   #1 Hurley           #1 Lourdes Acad.   109-59    
6:30 PM
@Washburn
  #4 Washburn #4 Manawa  
@Manawa

#4 Washburn
  50-46 @Hurley   @Lourdes Acad. 80-72   #4 Manawa
                       
#3 Flambeau 63-54   85-56 #3 Reedsville  

  #2 Phillips #2 Shiocton  

   
  @Phillips @Shiocton  
                   
  86-54                   75-69    

  #2 Phillips                       #2 Shiocton  

                         
     
                   
                                 
#1 Fall Creek
#1 Fall Creek
    #1 Roncalli  

     
#1 Roncalli
 

       
#5 Augusta   @Fall Creek                       @Roncalli   #5 Sevastopol
                       
  64-43  
#1 Fall Creek
         
#2 Manitowoc Lutheran
  72-43    

@Colfax
  #4 Colfax #4 Mishicot  
@Mishicot

#4 Colfax
  75-54 @Fall Creek @Roncalli 84-34   #4 Mishicot
#3 Regis                       #3 Gibraltar
                       
#3 Regis 52-47   56-54 #3 Gibraltar  

@Regis
  #2 Spring Valley #2 Manitowoc Lutheran  
@Gibraltar

#6 Cadott
  70-31 70-46   #6 Algoma
  @Spring Valley                   @Manitowoc Lutheran  
                   
  65-49                   57-48    

  #2 Spring Valley     #2 Manitowoc Lutheran  

   
                     
                       
#1 Edgar
#1 Edgar
        #1 Sheboygan Lutheran  

 
#1 Sheboygan Lutheran
 

       
#5 Spencer   @Edgar                       @Sheboygan Lutheran   #5 Oakfield
                       
  76-44               #1 Sheboygan Lutheran   87-52    

@Abbotsford
  #4 Abbotsford
#4 Pardeeville  
@Pardeeville

#4 Abbotsford
  65-55 @Edgar @Sheboygan Lutheran 60-39   #4 Pardeeville
#3 Marathon       #1 Edgar             #3 Kohler
                 
#3 Marathon 50-38 65-53 #3 Kohler  

@Marathon
  #3 Marathon #3 Kohler  
@Kohler

#6 Thorp
  81-30 69-57   #6 Princeton/Green Lake
  @Athens             @Ozaukee  
             
  75-64             52-40    

  #2 Athens #2 Ozaukee