WIAA 2021 Boys Soccer Tournament - Division 2
[Last Updated: 10-19-2021 - 10:30PM]

The state tournament is seeded after sectionals are complete. Brackets are shown in sectional order. Click the links below to view other brackets.
Division 1
Sectional Brackets
1 & 2
| 3 & 4
Division 2
Sectional Brackets
1 & 2
| 3 & 4
Division 3
Sectional Brackets
1 & 2
| 3 & 4
Division 4
Sectional Brackets
1 & 2
| 3 & 4

    Sectional #1
Sectional #2
Regionals Sectionals Sectionals Regionals
Tue, Oct 19 Sat, Oct 23 Thu, Oct 28 Sat, Oct 30 Sat, Oct 30 Thu, Oct 28 Sat, Oct 23 Tue, Oct 19
#1 New Richmond
 
 

                 
#8 Sparta   #1 Whitefish Bay
7:00PM
@New Richmond
               
#8 Sparta   1-1 (5-4)  
   
   
@La Crosse Central @Whitefish Bay
#5 Tomah 7:00PM #9 Watertown
#4 La Crosse Central #8 Port Washington
7:00 PM
@West Salem
            @Thomas Jefferson Middle School-Portwashington
7:00PM
#4 La Crosse Central   1-0           0-0 (4-3)   #8 Port Washington




#3 River Falls

#5 Slinger
#3 River Falls #5 Slinger
7:00PM
@River Falls
                  @Slinger
7:00PM
#6 Holmen   6-2  
         
  3-0   #12 North Fond du Lac Co-op
@Onalaska @Wauwatosa West
#7 Menomonie #13 West Bend East
#2 Onalaska #4 Wauwatosa West
7:00PM
@Onalaska
                  @Wauwatosa West
4:00 PM
#2 Onalaska   7-0   Sectional Champion
  Sectional Champion
  6-0   #4 Wauwatosa West


#1 Pulaski

#3 Nicolet
#1 Pulaski Pulaski Whitefish Bay
#3 Nicolet
7:00PM
@Pulaski
    1:00 PM   7:00 PM     @Pat Jones (Uihlein Soccer Park)
7:00 PM
#8 Merrill   10-0  
         
  10-0   #14 Milwaukee Lutheran
@Pulaski @Nicolet
#5 West De Pere #11 Beaver Dam
#4 Wausau East #6 Oshkosh North
7:00 PM
@Merrill
                  @Oshkosh North
7:15PM
#4 Wausau East   3-1    
 
      2-0   #6 Oshkosh North
#3 Green Bay Southwest

#7 Menasha
#3 Green Bay Southwest   #7 Menasha
7:00PM
@Green Bay Southwest
       
        @Calder Field - Menasha
7:00PM
#6 Ashwaubenon   3-1  
   
  4-1   #10 West Bend West
         
@Kaukauna @Cedarburg
#7 Green Bay West #15 Milwaukee Vincent
#2 Kaukauna #2 Cedarburg
7:00PM
@Kaukauna
            @Cedarburg
7:00PM
#2 Kaukauna   3-0             Forfeit   #2 Cedarburg