WIAA 2021 Girls Volleyball Tournament - Division 1
[Last Updated: 04-11-2021 - 4:40PM]

The state tournament is seeded after sectionals are complete. Brackets are shown in sectional order. Click the links below to view other brackets.
Division 1
Sectional Brackets
1 & 2
| 3 & 4
Division 2
Sectional Brackets
1 & 2
| 3 & 4

    Sectional 3
Sectional 4
       
Sat, Apr 10 Sat, Apr 10         Sat, Apr 10 Sat, Apr 10

 
 
Regional Champions will be reseeded on Sunday, April 11.  Sectional Brackets will be posted following that time.

#1 Whitewater
                 
#1 McFarland   #1 Whitewater

                @Whitewater
1:00 PM
    #1 McFarland     #1 Whitewater   25-8, 25-8, 25-17   #4 Jefferson
@McFarland @Whitewater
#3 Stoughton 7:00 PM 25-23, 25-16, 25-19 25-22, 21-25, 28-26,
25-23
7:30 PM #3 Big Foot
#2 Monona Grove #2 Fort Atkinson
4:00 PM
@McFarland
            @Whitewater
4:00 PM
#2 Monona Grove   23-25, 23-25, 25-18,
25-17, 15-13
            25-16, 25-14, 25-11   #2 Fort Atkinson


 

       
#1 Mount Horeb #1 Racine Case

                 
    #1 Mount Horeb           #1 Racine Case    
@Mount Horeb @Racine Park
#3 Monroe 4:00 PM 25-21, 25-15, 25-16 21-25, 25-20, 20-25,
25-23, 15-9
Sun, Apr 11 4:00 PM #3 Racine Horlick
#2 Oregon #3 Racine Horlick
1:00 PM
@Mount Horeb
                  @Racine Park
Sun, Apr 11 1:00 PM
#2 Oregon   23-25, 25-21, 25-19,
16-25, 15-12
 
     
      25-17, 25-16, 25-22   #2 Racine Park
           

           
#1 Edgerton      
    #1 Oshkosh West

                     
    #1 Edgerton           #1 Oshkosh West    
@Edgerton @Oshkosh West
#3 Milton 6:30 PM 25-21, 25-17, 25-18 20-25, 25-23, 21-25,
25-23, 15-8
7:30 PM #3 Oshkosh North
#3 Milton #2 Neenah
3:00 PM
@Edgerton
                  @Oshkosh West
4:00 PM
#2 Evansville   25-23, 18-25, 25-14,
25-8
                  25-7, 25-12, 25-17   #2 Neenah
 
#1 Janesville Craig
 
 
#1 Manitowoc Lincoln
#1 Janesville Craig   #1 Manitowoc Lincoln
1:00 PM
@Janesville Craig
                @Manitowoc Lincoln
1:00 PM
#4 Turner   25-11, 25-8, 25-17   #1 Janesville Craig     #1 Manitowoc Lincoln   25-7, 25-19, 25-17   #4 Sheboygan South
         
@Janesville Craig @Manitowoc Lincoln
#3 Beloit Memorial 7:00 PM 25-10, 25-12, 25-21 25-11, 25-12, 25-15 7:00 PM #3 Fond du Lac
#2 Janesville Parker #2 Sheboygan North
4:00 PM
@Janesville Craig
            @Manitowoc Lincoln
4:00 PM
#2 Janesville Parker   25-16, 25-18, 25-19             22-25, 25-17, 25-15,
26-24
  #2 Sheboygan North