Wisconsin Interscholastic Athletic Association
Tournament: 2020  Boys  Soccer  - Division 1 Level: Sectional
  PDF Version

Sectional 1
Round 1     Tue, Oct 20
HomeTeamAwayTeam
#3Baraboo #6Wausau EastForfeit 
#4Marshfield2#5D.C. Everest0()
#3New Richmond #6MenomonieForfeit 
#4Onalaska4#5Chippewa Falls1 
#2Wisconsin Rapids Lincoln8#7Tomah0 
       
Round 2     Sat, Oct 24
#1Hudson2#4Onalaska0 
#2River Falls0#3New Richmond0(3-1)
#1Wausau West4#4Marshfield0 
#2Wisconsin Rapids Lincoln1#3Baraboo2 
       
Round 3     Thu, Oct 29
#1Hudson1#3New Richmond0 
#1Wausau West4#3Baraboo3 
       
Round 4     Sat, Oct 31
#1Wausau West0#1Hudson1 
       
Sectional 2
Round 1     Tue, Oct 20
HomeTeamAwayTeam
#2Arrowhead8#7Waukesha North0 
#3Hamilton1#6Watertown0 
#4Pewaukee3#5Hartford0 
#4West Bend East2#5West De Pere5 
#3West Bend West #6KaukaunaForfeit 
       
Round 2     Sat, Oct 24
#2Arrowhead2#3Hamilton11
#2Hortonville4#3West Bend West0 
#1Oconomowoc1#4Pewaukee1(3-1)
#1Slinger2#5West De Pere1 
       
Round 3     Thu, Oct 29
#2Arrowhead4#4Pewaukee3 
#1Slinger1#2Hortonville4 
       
Round 4     Sat, Oct 31
#2Hortonville0#2Arrowhead1 
       

Sectional 3
Round 1     Tue, Oct 20
HomeTeamAwayTeam
#3Badger3#6Burlington1 
#4Kenosha Bradford/Reuther4#5Union Grove1 
#3Kenosha Indian Trail0#6Franklin3 
#2Kenosha Tremper6#7Oak Creek1 
#2Mukwonago10#7Wilmot0 
#4Waterford0#5Westosha Central1 
       
Round 2     Sat, Oct 24
#1Elkhorn6#5Westosha Central0 
#2Kenosha Tremper6#6Franklin2 
#2Mukwonago1#3Badger1(3-2)
#1Muskego4#4Kenosha Bradford/Reuther2 
       
Round 3     Thu, Oct 29
#1Elkhorn5#3Badger1 
#1Muskego6#2Kenosha Tremper4 
       
Round 4     Sat, Oct 31
#1Elkhorn6#1Muskego0 
       
Sectional 4
Round 1     Tue, Oct 20
HomeTeamAwayTeam
#4Brookfield Central1#5Waukesha West2 
#3Brookfield East3#6Menomonee Falls1 
#2Cedarburg2#7Germantown0 
#2Kettle Moraine3#7Wauwatosa West1 
#4Nicolet1#5Homestead1()
#3Wauwatosa East2#6Waukesha South3 
       
Round 2     Sat, Oct 24
#2Cedarburg1#3Brookfield East2 
#2Kettle Moraine1#6Waukesha South0 
#1Marquette7#5Waukesha West0 
#1Whitefish Bay1#5Homestead0 
       
Round 3     Thu, Oct 29
#1Marquette4#2Kettle Moraine1 
#1Whitefish Bay3#3Brookfield East2 
       
Round 4     Sat, Oct 31
#1Marquette4#1Whitefish Bay31