Wisconsin Interscholastic Athletic Association
Tournament: 2020  Boys  Soccer  - Division 2 Level: Sectional
  PDF Version

Sectional 1
Round 1     Tue, Oct 20
HomeTeamAwayTeam
#4Antigo3#5Hayward2()
#3Lakeland10#6Ashland0 
#4Osceola0#5Amery6 
#2Somerset4#7Baldwin-Woodville1 
#3Unity/Saint Croix Falls #6Spooner/Shell LakeForfeit 
       
Round 2     Sat, Oct 24
#2Medford6#3Lakeland0 
#1Rhinelander3#4Antigo0 
#1Rice Lake3#5Amery0 
#2Somerset0#3Unity/Saint Croix Falls2 
       
Round 3     Thu, Oct 29
#1Rhinelander0#2Medford1(6-5)
#1Rice Lake0#3Unity/Saint Croix Falls0(3-1)
       
Round 4     Sat, Oct 31
#1Rice Lake0#2Medford0(6-5)
       
Sectional 2
Round 1     Tue, Oct 20
HomeTeamAwayTeam
#4Black River Falls/Melrose-Mindoro4#5Adams-Friendship3 
#2Dodgeville/Mineral Point6#7Reedsburg Area1 
#3Edgewood0#6Wisconsin Dells1 
#4Platteville/Lancaster2#5Portage3 
#1Sauk Prairie6#8Mauston0 
#3West Salem4#6Berlin1 
       
Round 2     Sat, Oct 24
#2Dodgeville/Mineral Point5#6Wisconsin Dells3()
#1Mosinee10#4Black River Falls/Melrose-Mindoro0 
#1Sauk Prairie5#5Portage0 
#2Wautoma/Wild Rose1#3West Salem4 
       
Round 3     Thu, Oct 29
#1Mosinee1#3West Salem4 
#1Sauk Prairie3#2Dodgeville/Mineral Point1 
       
Round 4     Sat, Oct 31
#1Sauk Prairie3#3West Salem0 
       

Sectional 3
Round 1     Tue, Oct 20
HomeTeamAwayTeam
#4Fox Valley Lutheran4#5Xavier2 
#2Freedom6#7Shawano0 
#4New Holstein/Elkhart Lake-Glenbeulah1#5Marinette2 
#3Plymouth10#6Denmark0 
#1Seymour10#8New London1 
#3Waupaca7#6Winneconne3 
       
Round 2     Sat, Oct 24
#2Freedom0#3Waupaca1 
#2Luxemburg-Casco0#3Plymouth0(6-5)
#1Roncalli/Two Rivers6#5Marinette1 
#1Seymour3#4Fox Valley Lutheran1 
       
Round 3     Thu, Oct 29
#1Roncalli/Two Rivers1#3Plymouth1(3-1)
#1Seymour7#3Waupaca1 
       
Round 4     Sat, Oct 31
#1Roncalli/Two Rivers3#1Seymour1 
       
Sectional 4
Round 1     Tue, Oct 20
HomeTeamAwayTeam
#4Catholic Memorial3#5East Troy/Palmyra-Eagle2 
#2Delavan-Darien2#7Martin Luther0 
#3Grafton5#6Wisconsin Lutheran0 
#4Kewaskum1#5Pius XI Catholic5 
#2Port Washington5#7Sheboygan Falls0 
#3Saint Thomas More1#6New Berlin West1(4-3)
       
Round 2     Sat, Oct 24
#2Delavan-Darien4#3Saint Thomas More1 
#1Kettle Moraine Lutheran0#5Pius XI Catholic0(4-3)
#1New Berlin Eisenhower4#4Catholic Memorial2 
#2Port Washington1#3Grafton2 
       
Round 3     Thu, Oct 29
#1Kettle Moraine Lutheran0#3Grafton2 
#1New Berlin Eisenhower2#2Delavan-Darien3()
       
Round 4     Sat, Oct 31
#2Delavan-Darien1#3Grafton0