Wisconsin Interscholastic Athletic Association
Tournament: 2021  Boys  Baseball  - Division 2 Level: Sectional
  PDF Version

Sectional 1
Round 1     Thu, Jun 10
HomeTeamAwayTeam
#4Altoona10#5Merrill11(10)
#4Amery8#5Ellsworth4 
#2Baldwin-Woodville3#7Somerset2 
#4Gale-Ettrick-Trempealeau10#5La Crosse Logan7 
#4Hayward2#5Lakeland5 
#3Mosinee8#6Abbotsford/Colby0 
#3Northwestern16#6Barron15(8)
#3Prescott2#6St. Croix Central1 
#3Sparta4#6Black River Falls1 
       
Round 2     Tue, Jun 15
#2Arcadia4#3Sparta7 
#1Ashland7#5Lakeland0 
#2Baldwin-Woodville8#3Prescott4 
#2Bloomer2#3Mosinee1(10)
#1Medford12#5Merrill9 
#1Osceola3#4Amery1 
#2Rice Lake5#3Northwestern1 
#1West Salem8#4Gale-Ettrick-Trempealeau6 
       
Round 3     Wed, Jun 16
#1Ashland0#2Rice Lake10(5)
#1Medford2#2Bloomer1 
#1Osceola5#2Baldwin-Woodville4 
#1West Salem6#3Sparta9 
       
Round 4     Tue, Jun 22
#1Medford7#3Sparta6(8)
#1Osceola1#2Rice Lake9 
       
Round 5     Tue, Jun 22
#1Medford4#2Rice Lake7 
       
Sectional 2
Round 1     Thu, Jun 10
HomeTeamAwayTeam
#3Antigo16#6Tomahawk2 
#4Clintonville11#5Northland Pines1(5)
#4Freedom5#5Fox Valley Lutheran0 
#3Kiel10#6Wrightstown12 
#4Luxemburg-Casco9#5Sturgeon Bay0 
#3New London4#6Oconto Falls1 
#2Notre Dame8#7Two Rivers1 
#2Seymour4#7Marinette3(8)
#3Waupaca10#6Berlin9 
#4Xavier6#5Ripon3 
       
Round 2     Tue, Jun 15
#1Denmark4#4Luxemburg-Casco2 
#1Little Chute4#4Freedom3 
#2Notre Dame5#6Wrightstown6(13)
#2Rhinelander1#3Antigo0 
#2Seymour4#3New London1 
#1Shawano4#4Clintonville1 
#1Wautoma3#4Xavier5 
#2Winneconne11#3Waupaca1(6)
       
Round 3     Wed, Jun 16
#1Denmark9#6Wrightstown1 
#1Little Chute5#2Seymour11 
#1Shawano4#2Rhinelander5(9)
#2Winneconne3#4Xavier2 
       
Round 4     Tue, Jun 22
#1Denmark11#2Winneconne1(6)
#2Seymour1#2Rhinelander6 
       
Round 5     Tue, Jun 22
#1Denmark3#2Rhinelander1 
       

Sectional 3
Round 1     Thu, Jun 10
HomeTeamAwayTeam
#4Big Foot6#5Lake Mills1 
#2East Troy9#7Whitewater4 
#3Edgewood1#6Platteville0 
#3Evansville4#6Clinton6 
#3Lakeside Lutheran3#6Delavan-Darien2 
#3Mauston4#6Portage11 
#4Monroe2#5Brodhead/Juda1(8)
#2Mount Horeb19#7Richland Center1(5)
#4River Valley2#5McFarland1 
#4Wisconsin Dells2#5Lodi3 
       
Round 2     Tue, Jun 15
#1Adams-Friendship1#5Lodi12 
#2Columbus11#6Portage0 
#1Dodgeville7#4River Valley8 
#2East Troy2#3Lakeside Lutheran4 
#2Edgerton12#6Clinton2(6)
#1Jefferson13#4Big Foot3 
#2Mount Horeb4#3Edgewood2 
#1Turner1#4Monroe0(8)
       
Round 3     Wed, Jun 16
#2Columbus3#5Lodi8 
#1Jefferson10#3Lakeside Lutheran2 
#2Mount Horeb14#4River Valley5 
#1Turner8#2Edgerton5 
       
Round 4     Tue, Jun 22
#1Jefferson2#1Turner0 
#2Mount Horeb5#5Lodi3 
       
Round 5     Tue, Jun 22
#1Jefferson12#2Mount Horeb9 
       
Sectional 4
Round 1     Thu, Jun 10
HomeTeamAwayTeam
#4Campbellsport7#5North Fond du Lac1 
#4Catholic Memorial11#5New Berlin West1 
#2Kewaskum12#7Sheboygan Falls0(5)
#3Martin Luther6#6Cudahy1 
#3Pius XI Catholic6#6New Berlin Eisenhower5 
#3Plymouth10#6Mayville0(5 innings )
#4Port Washington11#5Grafton1(6)
#4Saint Francis2#5Racine St. Catherine’s12 
#2University School of Milwaukee8#7Milwaukee Lutheran1 
#3Watertown Luther Prep10#6St. John's NW Acad./Chesterton/Univ. Lake0 
       
Round 2     Tue, Jun 15
#2Kettle Moraine Lutheran2#3Watertown Luther Prep0 
#2Kewaskum6#3Plymouth5 
#1Lake Country Lutheran9#4Port Washington2 
#2Racine Luth/ThePrairieSch0#3Martin Luther10(5)
#1St. Thomas More7#5Racine St. Catherine’s5 
#2University School of Milwaukee2#3Pius XI Catholic4 
#1Waupun1#4Campbellsport6 
#1Wisconsin Lutheran1#4Catholic Memorial3 
       
Round 3     Wed, Jun 16
#2Kewaskum6#4Campbellsport5 
#1Lake Country Lutheran10#2Kettle Moraine Lutheran1 
#3Pius XI Catholic0#4Catholic Memorial9 
#1St. Thomas More8#3Martin Luther3 
       
Round 4     Tue, Jun 22
#1Lake Country Lutheran13#2Kewaskum1 
#1St. Thomas More0#4Catholic Memorial10 
       
Round 5     Tue, Jun 22
#1Lake Country Lutheran1#4Catholic Memorial2