Wisconsin Interscholastic Athletic Association
Tournament: 2021  Girls  Volleyball  - Division 1 Level: All
  PDF Version

Sectional 1
Round 1     Sat, Apr 10
HomeTeamAwayTeam
#2Eau Claire Memorial28, 25, 25#3Eau Claire North26, 16, 18 
#2Eau Claire Memorial28, 25, 25#3Eau Claire North26, 16, 18 
#1Holmen25, 25, 25#4La Crosse Logan7, 14, 12 
#1Holmen25, 25, 25#4La Crosse Logan7, 14, 12 
#2Sparta25, 11, 21, 25, 13#3La Crosse Central22, 25, 25, 17, 15 
#1Stevens Point25, 25, 25#4Superior17, 20, 22 
#1Sun Prairie25, 25, 25#4Ripon12, 15, 18 
#1Sun Prairie25, 25, 25#4Ripon12, 15, 18 
#2Waunakee25, 25, 24, 15, 15#3Middleton17, 16, 26, 25, 8 
#2Waupun15, 22, 11#3Beaver Dam25, 25, 25 
       
Round 2     Sat, Apr 10
#1DeForest25, 25, 25, 28#2Waunakee12, 27, 11, 26 
#1DeForest25, 25, 25, 28#2Waunakee12, 27, 11, 26 
#1Holmen25, 25, 25#3La Crosse Central12, 15, 5 
#1Holmen25, 25, 25#3La Crosse Central12, 15, 5 
#1Stevens Point25, 23, 21#2Eau Claire Memorial27, 25, 25 
#1Stevens Point25, 23, 21#2Eau Claire Memorial27, 25, 25 
#1Sun Prairie25, 25, 25#3Beaver Dam10, 16, 9 
#1Sun Prairie25, 25, 25#3Beaver Dam10, 16, 9 
       
       
Sectional 2
Round 1     Sat, Apr 10
HomeTeamAwayTeam
#2Appleton East25, 25, 25#3Appleton West13, 18, 16 
#1Appleton North25, 25, 25#4Clintonville7, 7, 7 
#1Appleton North25, 25, 25#4Clintonville7, 7, 7 
#2Green Bay West18, 25, 20, 17#3Green Bay East25, 18, 25, 25 
#2Kimberly25, 25, 25#3Ashwaubenon10, 16, 17 
#2Kimberly25, 25, 25#3Ashwaubenon10, 16, 17 
#2Notre Dame25, 23, 25, 25#3Bay Port11, 25, 20, 12 
#2Notre Dame25, 23, 25, 25#3Bay Port11, 25, 20, 12 
#1Pulaski25, 25, 25#4Green Bay Southwest9, 22, 20 
       
Round 2     Sat, Apr 10
#1Appleton North25, 25, 25#2Appleton East20, 15, 11 
#1Appleton North25, 25, 25#2Appleton East20, 15, 11 
#1De Pere20, 13, 25, 11#2Kimberly25, 25, 17, 25 
#1De Pere20, 13, 25, 11#2Kimberly25, 25, 17, 25 
#1Green Bay Preble25, 25, 25#3Green Bay East13, 11, 13 
#1Green Bay Preble25, 25, 25#3Green Bay East13, 11, 13 
#1Pulaski22, 18, 9#2Notre Dame25, 25, 25 
#1Pulaski22, 18, 9#2Notre Dame25, 25, 25 
       
       

Sectional 3
Round 1     Sat, Apr 10
HomeTeamAwayTeam
#2Evansville23, 25, 14, 8#3Milton25, 18, 25, 25 
#1Janesville Craig25, 25, 25#4Turner11, 8, 17 
#1Janesville Craig25, 25, 25#4Turner11, 8, 17 
#2Janesville Parker25, 25, 25#3Beloit Memorial16, 18, 19 
#2Monona Grove23, 23, 25, 25, 15#3Stoughton25, 25, 18, 17, 13 
#2Oregon23, 25, 25, 16, 15#3Monroe25, 21, 19, 25, 12 
       
Round 2     Sat, Apr 10
#1Edgerton25, 25, 25#3Milton21, 17, 18 
#1Edgerton25, 25, 25#3Milton21, 17, 18 
#1Janesville Craig25, 25, 25#2Janesville Parker10, 12, 21 
#1Janesville Craig25, 25, 25#2Janesville Parker10, 12, 21 
#1McFarland25, 25, 25#2Monona Grove23, 16, 19 
#1McFarland25, 25, 25#2Monona Grove23, 16, 19 
#1Mount Horeb25, 25, 25#2Oregon21, 15, 16 
#1Mount Horeb25, 25, 25#2Oregon21, 15, 16 
       
       
Sectional 4
Round 1     Sat, Apr 10
HomeTeamAwayTeam
#2Fort Atkinson25, 25, 25#3Big Foot16, 14, 11 
#1Manitowoc Lincoln25, 25, 25#4Sheboygan South7, 19, 17 
#1Manitowoc Lincoln25, 25, 25#4Sheboygan South7, 19, 17 
#2Neenah25, 25, 25#3Oshkosh North7, 12, 17 
#2Racine Park17, 16, 22#3Racine Horlick25, 25, 25 
#2Sheboygan North22, 25, 25, 26#3Fond du Lac25, 17, 15, 24 
#1Whitewater25, 25, 25#4Jefferson8, 8, 17 
#1Whitewater25, 25, 25#4Jefferson8, 8, 17 
       
Round 2     Sat, Apr 10
#1Manitowoc Lincoln25, 25, 25#2Sheboygan North11, 12, 15 
#1Manitowoc Lincoln25, 25, 25#2Sheboygan North11, 12, 15 
#1Oshkosh West20, 25, 21, 25, 15#2Neenah25, 23, 25, 23, 8 
#1Oshkosh West20, 25, 21, 25, 15#2Neenah25, 23, 25, 23, 8 
#1Racine Case21, 25, 20, 25, 15#3Racine Horlick25, 20, 25, 23, 9 
#1Whitewater25, 21, 28, 25#2Fort Atkinson22, 25, 26, 23 
#1Whitewater25, 21, 28, 25#2Fort Atkinson22, 25, 26, 23