Wisconsin Interscholastic Athletic Association
Tournament: 2021  Girls  Volleyball  - Division 2 Level: All
  PDF Version

Sectional 1
Round 1     Sat, Apr 10
HomeTeamAwayTeam
#1Chequamegon25, 19, 25, 25#4Winter8, 25, 14, 14 
#1Chequamegon25, 19, 25, 25#4Winter8, 25, 14, 14 
#2Drummond25, 25, 26#3Lac Courte Oreilles23, 19, 24 
#1Gresham Community25, 25, 25#4Elcho10, 7, 14 
#1Gresham Community25, 25, 25#4Elcho10, 7, 14 
#1Kewaunee22, 13, 19#4Algoma25, 25, 25 
#1Kewaunee22, 13, 19#4Algoma25, 25, 25 
#2Oneida Nation25, 25, 18, 25#3Menominee Indian21, 19, 25, 16 
#2South Shore25, 25, 25#3Bayfield13, 14, 17 
#2Tigerton19, 25, 25, 25#3Bowler25, 16, 23, 13 
       
Round 2     Sat, Apr 10
#1Chequamegon25, 25, 25#2Drummond18, 13, 20 
#1Chequamegon25, 25, 25#2Drummond18, 13, 20 
#1Gresham Community17, 25, 25, 25#2Tigerton25, 17, 16, 20 
#1Gresham Community17, 25, 25, 25#2Tigerton25, 17, 16, 20 
#2Oneida Nation10, 25, 17, 18#4Algoma25, 21, 25, 25 
#2Oneida Nation10, 25, 17, 18#4Algoma25, 21, 25, 25 
#1Washburn25, 25, 25#2South Shore20, 21, 17 
#1Washburn25, 25, 25#2South Shore20, 21, 17 
       
       
Sectional 2
Round 1     Sat, Apr 10
HomeTeamAwayTeam
#2Horicon25, 25, 23, 25#3Wayland Academy18, 17, 25, 14 
#2Lomira25, 25, 25#3Cristo Rey Jesuit18, 11, 14 
#1Mayville21, 25, 26, 19, 18#4Oakfield25, 17, 24, 25, 16 
#1Mayville21, 25, 26, 19, 18#4Oakfield25, 17, 24, 25, 16 
#3Mayville21, 25, 26, 19, 18#4Oakfield25, 17, 24, 25, 16 
#3Mayville21, 25, 26, 19, 18#4Oakfield25, 17, 24, 25, 16 
#1Sevastopol25, 25, 25#4Southern Door13, 13, 22 
#1Sevastopol25, 25, 25#4Southern Door13, 13, 22 
#2Sevastopol25, 25, 25#4Southern Door13, 13, 22 
#2Sevastopol25, 25, 25#4Southern Door13, 13, 22 
#2Sturgeon Bay25, 25, 25#3Gibraltar18, 13, 20 
#2Winnebago Lutheran Academy25, 25, 25#3North Fond du Lac13, 12, 23 
       
Round 2     Sat, Apr 10
#1Campbellsport25, 25, 25#2Lomira14, 20, 19 
#1Campbellsport25, 25, 25#2Lomira14, 20, 19 
#4Campbellsport25, 25, 25#2Lomira14, 20, 19 
#4Campbellsport25, 25, 25#2Lomira14, 20, 19 
#1Mayville23, 26, 25, 25#2Horicon25, 24, 23, 21 
#1Mayville23, 26, 25, 25#2Horicon25, 24, 23, 21 
#3Mayville23, 26, 25, 25#2Horicon25, 24, 23, 21 
#3Mayville23, 26, 25, 25#2Horicon25, 24, 23, 21 
#1Sevastopol25, 25, 25#2Sturgeon Bay19, 17, 17 
#1Sevastopol25, 25, 25#2Sturgeon Bay19, 17, 17 
#2Sevastopol25, 25, 25#2Sturgeon Bay19, 17, 17 
#2Sevastopol25, 25, 25#2Sturgeon Bay19, 17, 17 
#1St. Mary's Springs25, 25, 25#2Winnebago Lutheran Academy17, 13, 21 
#1St. Mary's Springs25, 25, 25#2Winnebago Lutheran Academy17, 13, 21 
#1St. Mary's Springs25, 25, 25#2Winnebago Lutheran Academy17, 13, 21 
#1St. Mary's Springs25, 25, 25#2Winnebago Lutheran Academy17, 13, 21 
       
       

Sectional 3
Round 1     Sat, Apr 10
HomeTeamAwayTeam
#2Belleville #3New GlarusForfeit 
#2Belleville #3New GlarusForfeit 
#4Belleville #3New GlarusForfeit 
#4Belleville #3New GlarusForfeit 
#2Cashton25, 25, 25#3Brookwood4, 15, 18 
#2Cashton25, 25, 25#3Brookwood4, 15, 18 
#3Cashton25, 25, 25#3Brookwood4, 15, 18 
#3Cashton25, 25, 25#3Brookwood4, 15, 18 
#1Cuba City29, 25, 25#4Southwestern27, 15, 19 
#2Kickapoo25, 25, 12, 16#3Fennimore27, 22, 25, 25 
#1Riverdale25, 25, 25#4Seneca21, 20, 18 
#1Riverdale25, 25, 25#4Seneca21, 20, 18 
#2Riverdale25, 25, 25#4Seneca21, 20, 18 
#2Riverdale25, 25, 25#4Seneca21, 20, 18 
#1Royall25, 25, 25#4Necedah7, 9, 9 
#1Royall25, 25, 25#4Necedah7, 9, 9 
#1Royall25, 25, 25#4Necedah7, 9, 9 
#1Royall25, 25, 25#4Necedah7, 9, 9 
#2Wonewoc-Center25, 25, 25#3New Lisbon8, 18, 23 
       
Round 2     Sat, Apr 10
#1Bangor23, 25, 17, 23#2Cashton25, 17, 25, 25 
#1Bangor23, 25, 17, 23#2Cashton25, 17, 25, 25 
#1Bangor23, 25, 17, 23#3Cashton25, 17, 25, 25 
#1Bangor23, 25, 17, 23#3Cashton25, 17, 25, 25 
#1Cuba City25, 25, 20, 22, 9#4Belleville14, 18, 25, 25, 15 
#1Cuba City25, 25, 20, 22, 9#4Belleville14, 18, 25, 25, 15 
#1Cuba City25, 25, 20, 22, 9#2Belleville14, 18, 25, 25, 15 
#1Cuba City25, 25, 20, 22, 9#2Belleville14, 18, 25, 25, 15 
#1Riverdale25, 25, 25#3Fennimore18, 18, 20 
#1Riverdale25, 25, 25#3Fennimore18, 18, 20 
#2Riverdale25, 25, 25#3Fennimore18, 18, 20 
#2Riverdale25, 25, 25#3Fennimore18, 18, 20 
#1Royall25, 25, 18, 25#2Wonewoc-Center17, 22, 25, 12 
#1Royall25, 25, 18, 25#2Wonewoc-Center17, 22, 25, 12 
#1Royall25, 25, 18, 25#2Wonewoc-Center17, 22, 25, 12 
#1Royall25, 25, 18, 25#2Wonewoc-Center17, 22, 25, 12 
       
       
Sectional 4
Round 1     Sat, Apr 10
HomeTeamAwayTeam
#1Abundant Life Christian/Saint Ambrose25, 25, 25#4Madison Country Day12, 11, 15 
#2Deerfield14, 25, 21, 25, 11#3Cambridge25, 15, 25, 21, 15 
#2Parkview25, 23, 25, 25#3Clinton7, 25, 12, 20 
#2Princeton/Green Lake19, 17, 23#3Montello25, 25, 25 
#2Wisconsin Heights21, 25, 21, 23#4Poynette25, 20, 25, 25 
#2Wisconsin Heights21, 25, 21, 23#4Poynette25, 20, 25, 25 
#2Wisconsin Heights21, 25, 21, 23#3Poynette25, 20, 25, 25 
#2Wisconsin Heights21, 25, 21, 23#3Poynette25, 20, 25, 25 
       
Round 2     Sat, Apr 10
#1Abundant Life Christian/Saint Ambrose25, 18, 17, 27, 6#3Poynette17, 25, 25, 25, 15 
#1Abundant Life Christian/Saint Ambrose25, 18, 17, 27, 6#3Poynette17, 25, 25, 25, 15 
#1Abundant Life Christian/Saint Ambrose25, 18, 17, 27, 6#4Poynette17, 25, 25, 25, 15 
#1Abundant Life Christian/Saint Ambrose25, 18, 17, 27, 6#4Poynette17, 25, 25, 25, 15 
#1Brodhead25, 25, 25#2Parkview10, 9, 19 
#1Brodhead25, 25, 25#2Parkview10, 9, 19 
#2Brodhead25, 25, 25#2Parkview10, 9, 19 
#2Brodhead25, 25, 25#2Parkview10, 9, 19 
#1Columbus25, 25, 25#3Cambridge20, 22, 8 
#1Columbus25, 25, 25#3Cambridge20, 22, 8 
#3Columbus25, 25, 25#3Cambridge20, 22, 8 
#3Columbus25, 25, 25#3Cambridge20, 22, 8 
#1Laconia25, 25, 25#3Montello14, 10, 12 
#1Laconia25, 25, 25#3Montello14, 10, 12 
#1Laconia25, 25, 25#3Montello14, 10, 12 
#1Laconia25, 25, 25#3Montello14, 10, 12