Wisconsin Interscholastic Athletic Association
Tournament: 2021  Girls  Soccer  - Division 3 Level: Sectional
  PDF Version

Sectional 1
HomeTeamAwayTeam
       
Round 2     Thu, Jun 10
#3Amherst/Iola-Scandinavia1#6Medford1(4-3)
#1Ashland21#8Antigo0 
#3Barron/Cumberland10#6Amery0 
#4Hayward6#5Baldwin-Woodville0 
#2Lakeland9#7Waupaca0 
#4Mosinee10#5New London0 
#1Rice Lake10#8Osceola0 
#2Somerset9#7Altoona/Fall Creek2 
       
Round 3     Sat, Jun 12
#1Ashland5#4Mosinee0 
#2Lakeland3#3Amherst/Iola-Scandinavia0 
#1Rice Lake4#4Hayward0 
#2Somerset2#3Barron/Cumberland4 
       
Round 4     Thu, Jun 17
#1Ashland4#2Lakeland0 
#1Rice Lake2#3Barron/Cumberland1 
       
Round 5     Sat, Jun 19
#1Ashland3#1Rice Lake2 
       
Sectional 2
Round 1     Tue, Jun 8
HomeTeamAwayTeam
#8Ripon6#9Berlin0 
       
Round 2     Thu, Jun 10
#2Denmark9#7Little Chute0 
#3Fox Valley Lutheran7#6Waupun6 
#4Luxemburg-Casco3#5Shawano1 
#1Plymouth7#8Ripon0 
#3Seymour9#6Marinette0 
#4Winneconne2#5Sheboygan Falls1 
#2Xavier8#7North Fond du Lac/Oakfield0 
       
Round 3     Sat, Jun 12
#2Denmark4#3Seymour0 
#1Freedom3#4Luxemburg-Casco0 
#1Plymouth7#4Winneconne0 
#2Xavier1#3Fox Valley Lutheran0 
       
Round 4     Thu, Jun 17
#1Freedom3#2Denmark0 
#1Plymouth3#2Xavier0 
       
Round 5     Sat, Jun 19
#1Freedom0#1Plymouth10 
       

Sectional 3
HomeTeamAwayTeam
       
Round 2     Thu, Jun 10
#1Belleville/New Glarus9#8Jefferson0 
#4Dodgeville/Mineral Point1#5Edgerton2 
#2Edgewood10#7Arcadia/Independence0 
#3Evansville5#6Monroe0 
#4Melrose-Mindoro/G-E-T2#5Wautoma/Wild Rose1 
#2Platteville/Lancaster2#7Cambridge/Deerfield0 
#3West Salem10#6Mauston0 
       
Round 3     Sat, Jun 12
#1Belleville/New Glarus7#5Edgerton1 
#2Edgewood4#3West Salem0 
#1McFarland10#4Melrose-Mindoro/G-E-T0 
#2Platteville/Lancaster1#3Evansville2 
       
Round 4     Thu, Jun 17
#1Belleville/New Glarus3#3Evansville0 
#1McFarland2#2Edgewood0 
       
Round 5     Sat, Jun 19
#1McFarland4#1Belleville/New Glarus0 
       
Sectional 4
HomeTeamAwayTeam
       
Round 2     Thu, Jun 10
#3Catholic Memorial10#6Pius XI Catholic0 
#3Delavan-Darien3#6Big Foot/Williams Bay11
#4Grafton2#5Kettle Moraine Lutheran1 
#2Kewaskum #7Brown DeerForfeit 
#4St. Thomas More2#5Martin Luther1 
       
Round 3     Sat, Jun 12
#2East Troy4#3Delavan-Darien2(4-2)
#2Kewaskum3#3Catholic Memorial2 
#1New Berlin Eisenhower10#4St. Thomas More0 
#1Shorewood3#4Grafton0 
       
Round 4     Thu, Jun 17
#1New Berlin Eisenhower8#2East Troy0 
#1Shorewood0#2Kewaskum1 
       
Round 5     Sat, Jun 19
#1New Berlin Eisenhower3#2Kewaskum0