WIAA 2017 Boys Hockey Tournament
[Last Updated: 02-25-2017 - 3:50PM]

Brackets shown in sectional pairings. Click the 'Sectional Matchup' links below to view other brackets for each Division
Division 1
Sectional Matchups:
1 vs 2
| 3 vs 4
5 vs 6 | 7 vs 8

    Sectional #1
Sectional #2
Regionals Sectionals Sectionals Regionals
Feb. 14 Feb. 16/17 Feb. 21 Feb. 24/25 Feb. 24/25 Feb. 21 Feb. 16/17 Feb 14

 
 

                   
#1 Hudson   #1 Eau Claire Memorial

               
    #1 Hudson
    #1 Eau Claire Memorial
   
@ Hudson Sports & Civic Center @ Hobbs Ice Arena
#9 Grantsburg Co-op 7:00 PM 13-0 6-0 5:00 PM #9 Regis Co-op
#8 Amery Co-op #9 Regis Co-op
7:00 PM
@ Amery Ice Center
            @Simek
7:00 PM
#8 Amery Co-op   7-1   @ Hudson Civic Center         7-2   #8 Medford

#1 Hudson

#1 Eau Claire Memorial
@ Hobbs Ice Arena

7:00 PM 10-0 3-0 7:00 PM
#5 Baldwin-Woodville Co-op #5 Hayward

                 
    #4 Somerset Co-op
          #4 Rice Lake
   
@ Somerset Youth Civic Center @ Rice Lake Hockey Arena
7:00 PM 3-2 (1OT) 6-3 7:00 PM
#4 Somerset Co-op #4 Rice Lake

                 
    Sectional Champion
  Sectional Champion
   
#1 Hudson
#1 Eau Claire Memorial

7-0 4-2
#3 New Richmond @Gornick Arena @Hobbs Ice Arena
#3 Eau Claire North

    Sat, Feb 25 2:00 PM   Sat, Feb 25 11:00 AM    
    #3 New Richmond
          #3 Eau Claire North
   
@ New Richmond Sports Center @ Hobbs Ice Arena
Fri, Feb 17 7:00 PM 2-0 7-2 Fri, Feb 17 6:00 PM #11 Chequamegon/Phillips
#6 River Falls #6 Ashland Co-op

                  @Bay Area Civic Ctr
7:00 PM
    @ Wessman Arena   #2 Superior
  #2 Chippewa Falls
      10-0   #6 Ashland Co-op
@ Chippewa Area Ice Arena
#7 Spooner Co-op
7:00 PM 5-2 4-2 7:00 PM
#7 Marshfield
#7 Spooner Co-op   #7 Marshfield
7:00 PM
@ Barron Ice Arena
                @Marshfield Area Ice Arena
Tue, Feb 14 7:00 PM
#10 Menomonie   4-3   #2 Superior
    #2 Chippewa Falls
  3-2   #10 Black River Falls Co-o
@ Wessman Arena @CHIPPEWA FALLS ICE ARENA
7:00 PM 8-0
4-0 7:00 PM
#2 Superior #2 Chippewa Falls