WIAA 2014 Boys Baseball Tournament - Division 1
[Last Updated: 08-02-2016 - 11:55AM]

Brackets shown in sectional pairings. Click the 'Sectional Matchup' links below to view other brackets for each Division
Division 1
Sectional Matchups:
1 vs 6
| 2 vs 5
3 vs 8 | 4 vs 7
Division 2
Sectional Matchups:
1 vs 3
| 2 vs 4
Division 3
Sectional Matchups:
1 vs 3
| 2 vs 4
Division 4
Sectional Matchups:
1 vs 3
| 2 vs 4

    SECTIONAL #1
SECTIONAL #6
REGIONALS SECTIONALS SECTIONALS REGIONALS
Tue, Jun 3 Thu, Jun 5 Tue, Jun 10 Tue, Jun 10 Tue, Jun 10 Tue, Jun 10 Thu, Jun 5 Tue, Jun 3

 
 

                   
#1 Stevens Point   #1 Sun Prairie

               
    #1 Stevens Point
    #1 Sun Prairie
   
@Stevens Point-Bukolt Park @Sun Prairie
#9 Wisconsin Rapids Lincoln 5:00 PM 3-0 2-1 4:30 PM #9 Fond du Lac
#8 Menomonie #8 Beaver Dam
5:00 PM
@Menomonie-Waukanda Park
            @Beaver Dam High School
4:30 PM
#8 Menomonie   7-2   @ Chippewa Falls         5-4   #8 Beaver Dam

#1 Stevens Point

#1 Sun Prairie
@ Sun Prairie
#5 Hudson
11:00 AM 2-0 10-0 (5) 10:00 AM
#5 Sheboygan South
#5 Hudson #5 Sheboygan South
4:30 PM
@Hudson
                  @Wildwood Park
4:30 PM
#12 Superior   12-3   #4 Chippewa Falls
          #4 Watertown
  9-1   #12 Madison East
@Chippewa Falls-Casper Park @Washington Park
5:00 PM 8-7 4-0 5:00 PM
#4 Chippewa Falls #4 Watertown

                 
    Sectional Champion
  Sectional Champion
   
#1 Stevens Point
#1 Sun Prairie

7-1 2-1
#3 River Falls @ Chippewa Falls @ Sun Prairie
#3 Oconomowoc

    4:00 PM   4:00 PM    
    #3 River Falls
          #6 Madison La Follette
   
@River Falls @Oconomowoc
#11 Rice Lake 5:00 PM 5-3 4-3 4:30 PM #11 Sheboygan North
#6 Marshfield #6 Madison La Follette
5:00 PM
@Hackman Field-Marshfield
                  @Warner Park
4:30 PM
#6 Marshfield   6-5   @ Chippewa Falls   #3 River Falls
  #2 Oshkosh North
      11-1 (6)   #6 Madison La Follette
@ Sun Prairie
#7 Eau Claire Memorial
1:30 PM 3-2 5-4 1:00 PM
#7 Oshkosh West
#7 Eau Claire Memorial   #10 Manitowoc Lincoln
2:00 PM
@Eau Claire-Carson Park
                @Peppler Field
4:30 PM
#10 New Richmond   11-3   #7 Eau Claire Memorial
    #2 Oshkosh North
  6-2   #10 Manitowoc Lincoln
@Eau Claire North @Oshkosh North
2:00 PM 12-4
12-1 (5) 4:30 PM
#2 Eau Claire North #2 Oshkosh North