- WIAA 2014 Boys Baseball Tournament - Division 4


Division 1
Sectional Matchups:
1 vs 6
| 2 vs 5
3 vs 8 | 4 vs 7
Division 2
Sectional Matchups:
1 vs 3
| 2 vs 4
Division 3
Sectional Matchups:
1 vs 3
| 2 vs 4
Division 4
Sectional Matchups:
1 vs 3
| 2 vs 4

    SECTIONAL #1
SECTIONAL #3
REGIONALS SECTIONALS REGIONALS SECTIONALS
Tue, Jun 3   Wed, Jun 4   Fri, Jun 6   Tue, Jun 10   Tue, Jun 10   Tue, Jun 10   Tue, Jun 10   Fri, Jun 6   Wed, Jun 4   Tue, Jun 3

    #1 Bruce

 


#1 Cochrane-Fountain City  

  #1 Bruce  
#1 Cochrane-Fountain City
 

   
    @Bruce                 @Cochrane-Fountain City   #5 Lincoln
                   
  05:00 PM   27-0 (5)  
#1 Bruce
   
#3 Augusta
  10-0 (5)   05:00 PM  

  #4 New Auburn #4 Blair-Tayler  
@Blair-Tayler

  @Bruce @Cochrane-Fountain City 15-1 (5)   #4 Blair-Tayler
                  #3 Augusta
                   
  #3 Northwood 05:00 PM 13-10 (8) 9-5 #3 Augusta  

  #2 Shell Lake   #3 Augusta  
@Augusta

  12-0 (5)   #6 Eleva-Strum
    @Shell Lake             @INDEPENDENCE / GILMANTON  
               
  05:00 PM   13-4             5-1    

  #2 Shell Lake @ Shell Lake @ Brookwood #2 INDEPENDENCE / GILMANTON  

   
        #1 Bruce
  #1 Bangor
       
                         
  #1 Drummond 11:30 AM 2-1 6-3 10:00 AM #1 Bangor  

 
#1 Drummond

#1 Bangor
 

   
#5 BUTTERNUT / PRENTICE   @Drummond                       @Bangor   #5 Cashton
                         
    5-2   #1 Drummond
          #1 Bangor
  10-0 (6)    

@Solon Springs
  #5 BUTTERNUT / PRENTICE #5 Cashton  
@Royall

#4 Solon Springs
  10-8 @ Grand View   @Bangor 8-2   #4 Royall
#3 Washburn #3 Hillsboro
                         
  #3 Washburn 05:00 PM 13-1 (5)   8-3 05:00 PM #3 Hillsboro  

@Washburn
  #2 Mellen #3 Hillsboro  
@Hillsboro

#6 Bayfield
  7-0 (Forfeit) 10-2   #6 Wonewoc-Center
  @Mellen @New Lisbon  
                     
    9-8                   10-9    

  #2 Mellen                       #2 New Lisbon  

                         
      Sectional Champion
  Sectional Champion          
          #2 McDonell Central  
  #2 Ithaca  
         
  #1 PEPIN / ALMA
#1 PEPIN / ALMA
18-2 (5) 4-2 #1 Brookwood  

  @ Shell Lake @ Brookwood
#1 Brookwood
 

  04:30 PM 04:00 PM  
#5 Plum City   @PEPIN / ALMA                       @Brookwood   #5 Weston
                         
    7-1  
#1 PEPIN / ALMA
         
#2 Ithaca
  13-5    

@Clear Lake
  #5 Plum City #4 De Soto   05:00 PM
@De Soto

#4 Clear Lake
  12-2 (6) @PEPIN / ALMA @Brookwood 2-1   #4 De Soto
#3 Elmwood                       #3 La Farge
                         
  #6 Glenwood City 7-0   5-2 05:00 PM #3 La Farge  

@Elmwood
  #6 Glenwood City #2 Ithaca   05:00 PM
@La Farge

#6 Glenwood City
  5-4 (8) 11-1 (6)   #6 Kickapoo
  @Prairie Farm                   @Ithaca  
                     
    8-7 (8)                   2-0   05:00 PM  

  #2 Prairie Farm @ Shell Lake @ Brookwood #2 Ithaca  

   
        #2 McDonell Central
  #2 Ithaca
       
                         
  #1 Greenwood
#1 Greenwood
02:00 PM 8-1 10-1 12:30 PM #1 Cassville  

 
#1 Cassville
 

       
#5 Thorp   @Greenwood                       @Cassville   #5 Seneca
                         
    15-0 (5)               #1 Cassville
  2-1   05:00 PM  

@Owen-Withee
  #4 Owen-Withee
#5 Seneca   05:00 PM
@River Ridge

#4 Owen-Withee
  4-3 @Greenwood @Cassville 11-5   #4 River Ridge
#3 Eau Claire Immanuel Luth.       #2 McDonell Central
            #3 North Crawford
                   
  #3 Eau Claire Immanuel Luth. 05:00 PM 9-0 3-2 05:00 PM #6 Wauzeka-Steuben  

@Carson Park
  #2 McDonell Central #2 Potosi   05:00 PM
@North Crawford

#6 Gilman
  9-3 5-4   #6 Wauzeka-Steuben
  @ Casper Park             @Potosi  
               
  05:00 PM   5-0             8-5   05:00 PM  

  #2 McDonell Central #2 Potosi