- WIAA 2014 Boys Baseball Tournament - Division 3


Division 1
Sectional Matchups:
1 vs 6
| 2 vs 5
3 vs 8 | 4 vs 7
Division 2
Sectional Matchups:
1 vs 3
| 2 vs 4
Division 3
Sectional Matchups:
1 vs 3
| 2 vs 4
Division 4
Sectional Matchups:
1 vs 3
| 2 vs 4

    SECTIONAL #1
SECTIONAL #3
REGIONALS SECTIONALS SECTIONALS REGIONALS
Tue, Jun 3   Wed, Jun 4   Fri, Jun 6   Tue, Jun 10   Tue, Jun 10   Tue, Jun 10   Tue, Jun 10   Fri, Jun 6   Wed, Jun 4   Tue, Jun 3

    #1 CUMBERLAND

 


#1 NEILLSVILLE  

  #1 CUMBERLAND  
#1 NEILLSVILLE
 

   
#5 GRANTSBURG     @CUMBERLAND                 @NEILLSVILLE   #5 COLBY
                   
  05:00 PM   2-0  
#1 CUMBERLAND
   
#1 NEILLSVILLE
  15-7   05:00 PM  
05:00 PM
@CLAYTON / TURTLE LAKE
  #4 CLAYTON / TURTLE LAKE #4 MELROSE - MINDORO   05:00 PM
@MELROSE - MINDORO

#4 CLAYTON / TURTLE LAKE
  3-1 @CUMBERLAND @NEILLSVILLE 11-4   #4 MELROSE - MINDORO
#3 UNITY                   #3 WHITEHALL
                   
  #3 UNITY 05:00 PM 2-0 15-3 (5) 05:00 PM #3 WHITEHALL  
05:00 PM
@UNITY
  #2 LUCK / FREDERIC   #3 WHITEHALL   05:00 PM
@WHITEHALL

#6 CAMERON
  5-1 10-0 (5)   #6 ABBOTSFORD
    @LUCK / FREDERIC             @SPENCER  
               
  05:00 PM   8-4             5-2   05:00 PM  

  #2 LUCK / FREDERIC @ Cumberland @ Riverdale #2 SPENCER  

   
        #1 CUMBERLAND
  #1 NEILLSVILLE
       
                         
  #1 CHEQUAMEGON 10:30 AM 4-2 8-0 11:00 AM #1 AQUINAS  

 
#1 CHEQUAMEGON

#1 AQUINAS
 

   
#5 LAKE HOLCOMBE / CORNELL   @CHEQUAMEGON                       @AQUINAS   #5 NECEDAH
                         
  05:00 PM   10-0 (6)   #1 CHEQUAMEGON
          #2 WESTBY
  4-3   05:00 PM  

@LADYSMITH
  #4 LADYSMITH #4 LUTHER  
@LUTHER

#4 LADYSMITH
  6-5 @CHEQUAMEGON   @AQUINAS 2-0   #4 LUTHER
#3 RIVERDALE
                         
  #3 HURLEY 05:00 PM 6-2   3-2 05:00 PM #3 RIVERDALE  

  #2 PHILLIPS #2 WESTBY  
@RIVERDALE

  7-0   #6 BOSCOBEL
  @PHILLIPS @WESTBY  
                     
    6-5                   12-3    

  #2 PHILLIPS                       #2 WESTBY  

                         
      Sectional Champion
  Sectional Champion          
          #4 MONDOVI  
  #1 WISCONSIN HEIGHTS  
         
  #1 CHETEK - WEYERHAEUSER
#1 CHETEK - WEYERHAEUSER
9-1 12-3 #1 LANCASTER  

  @ Cumberland @ Riverdale
#1 LANCASTER
 

  04:30 PM 03:30 PM  
#5 BOYCEVILLE   @CHETEK - WEYERHAEUSER                       @LANCASTER   #5 IOWA - GRANT
                         
    7-4  
#3 STANLEY - BOYD
         
#1 LANCASTER
  11-1 (6)   04:30 PM  

@COLFAX
  #4 COLFAX #5 IOWA - GRANT   04:30 PM
@DARLINGTON

#4 COLFAX
  10-0 @CHETEK - WEYERHAEUSER @LANCASTER 4-2   #4 DARLINGTON
#3 STANLEY - BOYD                       #3 CUBA CITY
                         
  #3 STANLEY - BOYD 05:00 PM 7-5   5-4 04:30 PM #3 CUBA CITY  

@STANLEY - BOYD
  #3 STANLEY - BOYD #3 CUBA CITY   04:30 PM
@CUBA CITY

#6 CADOTT
  6-2 3-0   #6 FENNIMORE
  @ELK MOUND                   @MINERAL POINT  
                     
    2-1 (8)                   5-3   04:30 PM  

  #2 ELK MOUND @ Cumberland @ Riverdale #2 MINERAL POINT  

   
        #4 MONDOVI
  #1 WISCONSIN HEIGHTS
       
                         
  #1 OSSEO - FAIRCHILD
#4 MONDOVI
01:30 PM 9-4 7-0 01:15 PM #1 WISCONSIN HEIGHTS  

 
#1 WISCONSIN HEIGHTS
 

       
#5 FALL CREEK   @OSSEO - FAIRCHILD                       @WISCONSIN HEIGHTS   #5 BELLEVILLE
                         
  05:00 PM   10-9               #1 WISCONSIN HEIGHTS
  5-1   04:45 PM  
05:00 PM
@MONDOVI
  #4 MONDOVI
#4 PARKVIEW   04:45 PM
@PARKVIEW

#4 MONDOVI
  6-3 @SPRING VALLEY @WISCONSIN HEIGHTS 7-4   #4 PARKVIEW
#3 REGIS       #4 MONDOVI
            #3 CAMBRIDGE
                   
  #3 REGIS 05:00 PM 3-1 8-1 04:45 PM #3 CAMBRIDGE  
05:00 PM
@Bolinger Field
  #2 SPRING VALLEY #2 DEERFIELD   04:45 PM
@CAMBRIDGE

#6 DURAND
  6-1 5-1   #6 NEW GLARUS
  @SPRING VALLEY             @DEERFIELD  
               
    2-1             8-0   04:45 PM  

  #2 SPRING VALLEY #2 DEERFIELD