- WIAA 2014 Boys Baseball Tournament - Division 2


Division 1
Sectional Matchups:
1 vs 6
| 2 vs 5
3 vs 8 | 4 vs 7
Division 2
Sectional Matchups:
1 vs 3
| 2 vs 4
Division 3
Sectional Matchups:
1 vs 3
| 2 vs 4
Division 4
Sectional Matchups:
1 vs 3
| 2 vs 4

    SECTIONAL #1
SECTIONAL #3
REGIONALS SECTIONALS SECTIONALS REGIONALS
Tue, Jun 3   Wed, Jun 4   Fri, Jun 6   Tue, Jun 10   Tue, Jun 10   Tue, Jun 10   Tue, Jun 10   Fri, Jun 6   Wed, Jun 4   Tue, Jun 3

    #1 HAYWARD

 


#1 PRAIRIE DU CHIEN  

  #1 HAYWARD  
#1 PRAIRIE DU CHIEN
 

   
#5 SIREN/ WEBSTER     @HAYWARD                 @PRAIRIE DU CHIEN   #5 PLATTEVILLE
                   
  05:00 PM   13-3 (6)  
#1 HAYWARD
   
#2 RIVER VALLEY
  10-0 (5)   05:00 PM  
05:00 PM
@BARRON
  #4 BARRON #5 PLATTEVILLE   05:00 PM
@RICHLAND CENTER

#4 BARRON
  12-2 (5) @HAYWARD @PRAIRIE DU CHIEN 4-3   #4 RICHLAND CENTER
#3 SPOONER                   #3 DODGEVILLE
                   
  #3 SPOONER 4-3 3-2 #6 MOUNT HOREB  
05:00 PM
@SPOONER
  #2 ASHLAND   #2 RIVER VALLEY   05:00 PM
@DODGEVILLE

#6 NORTHWESTERN / SOUTH SHORE
  10-1 7-3   #6 MOUNT HOREB
    @ASHLAND             @RIVER VALLEY  
               
  04:30 PM   12-2 (5)             7-3   05:00 PM  

  #2 ASHLAND @Bement Field, Cinder City Park-Altoona @ Evansville #2 RIVER VALLEY  

   
        #2 SOMERSET
  #2 RIPON
       
                         
  #1 ARCADIA 11:00 AM 2-0 5-0 #1 WAUTOMA  

 
#4 OSCEOLA

#4 WESTFIELD AREA
 

   
#5 SAINT CROIX FALLS   @ARCADIA                       @WAUTOMA   #5 BERLIN
                         
  04:30 PM   2-0   #2 SOMERSET
          #2 RIPON
  7-4    

@OSCEOLA
  #4 OSCEOLA #4 WESTFIELD AREA  
@WESTFIELD AREA

#4 OSCEOLA
  2-1 @SOMERSET   @RIPON 10-5   #4 WESTFIELD AREA
#3 AMERY #3 WISCONSIN DELLS
                         
  #3 AMERY 05:00 PM 6-5   7-5 04:30 PM #3 WISCONSIN DELLS  
05:00 PM
@AMERY
  #2 SOMERSET #2 RIPON  
@WISCONSIN DELLS

#6 SAINT CROIX CENTRAL
  4-3 (8) 15-7   #6 ADAMS - FRIENDSHIP
  @SOMERSET @RIPON  
                     
  05:00 PM   3-0                   4-1   04:30 PM  

  #2 SOMERSET                       #2 RIPON  

                         
      Sectional Champion
  Sectional Champion          
          #1 VIROQUA  
  #2 RIPON  
         
  #1 ELLSWORTH
#1 ELLSWORTH
10-6 9-1 #1 LODI  

  @Bement Field, Cinder City Park-Altoona @ Evansville
#1 LODI
 

  04:00 PM 04:30 PM  
#5 ALTOONA   @ELLSWORTH                       @Dane   #5 MARSHALL
                         
  01:00 PM   4-1  
#1 ELLSWORTH
         
#1 LODI
  2-1   04:45 PM  
05:00 PM
@BLOOMER
  #5 ALTOONA #4 EDGEWOOD SACRED HEART   07:30 PM
@Warner Park-Madison

#4 BLOOMER
  7-4 (8) @ELLSWORTH @Dane 7-2   #4 EDGEWOOD SACRED HEART
#3 BLACK RIVER FALLS                       #3 COLUMBUS
                         
  #6 BALDWIN - WOODVILLE 05:00 PM 5-4 (8)   2-1 04:45 PM #3 COLUMBUS  
05:00 PM
@BLACK RIVER FALLS
  #2 PRESCOTT #2 MCFARLAND   04:45 PM
@Fireman''s Park

#6 BALDWIN - WOODVILLE
  6-4 6-1   #6 EVANSVILLE
  @PRESCOTT                   @MCFARLAND  
                     
  05:00 PM   3-0                   4-0   04:45 PM  

  #2 PRESCOTT @Bement Field, Cinder City Park-Altoona @ Evansville #2 MCFARLAND  

   
        #1 VIROQUA
  #1 BIG FOOT
       
                         
  #1 VIROQUA
#1 VIROQUA
01:30 PM 2-0 3-2 01:30 PM #1 BIG FOOT  

 
#1 BIG FOOT
 

       
#5 MAUSTON   @VIROQUA                       @BIG FOOT   #5 MONROE
                         
  04:30 PM   4-3 (9)               #1 BIG FOOT
  11-1 (5)   04:45 PM  
05:00 PM
@GALE - ETTRICK - TREMPEALEAU
  #4 GALE - ETTRICK - TREMPEALEAU
#4 CLINTON   04:45 PM
@CLINTON

#4 GALE - ETTRICK - TREMPEALEAU
  10-9 @VIROQUA @BIG FOOT 10-4   #4 CLINTON
#3 NEKOOSA       #1 VIROQUA
            #3 TURNER
                   
  #3 NEKOOSA 8-0 7-2 04:45 PM #3 TURNER  
05:00 PM
@NEKOOSA
  #2 WEST SALEM #2 EDGERTON   04:45 PM
@TURNER

#6 SPARTA
  9-1 10-0 (5)   #6 BRODHEAD / JUDA
  @WEST SALEM             @EDGERTON  
               
  05:00 PM   5-2             4-3 (8)   04:45 PM  

  #2 WEST SALEM #2 EDGERTON