|
|
|
|
|
|
|
#1 Ashland
|
|
|
|
|
|
State Bracket Available:
DIVISION 3
WIAA STATE TOURNAMENT
Thursday, June 18 Semifinals
Sectional #1 vs. #2
7 p.m.
|
|
|
|
|
|
#1 Xavier
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
#1 Ashland
|
|
|
|
|
|
|
#1 Xavier
|
|
|
5:00 PM
@Ashland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
@Xavier
6:30 PM
|
#8 Spooner/Shell Lake
|
|
11-0
|
|
#1 Ashland
(20-3-1)
|
|
|
#1 Xavier
(14-5-2)
|
|
10-0
|
|
#8 Ripon
|
|
|
|
|
|
|
|
|
@Ashland
|
|
|
|
|
@Xavier
|
|
|
#5 Somerset
|
|
4:00 PM
|
|
2-0
|
|
|
|
2-1
|
|
7:00 PM
|
|
#5 Freedom
|
|
|
#4 Hayward
|
|
|
|
|
#4 Fox Valley Lutheran
|
|
|
4:30 PM
@Hayward
|
|
|
|
|
|
|
@Fox Valley Lutheran
4:30 PM
|
#4 Hayward
|
|
2-0
|
|
@Ashland
|
|
|
|
|
3-0
|
|
#4 Fox Valley Lutheran
|
|
|
|
#1 Ashland
(21-3-1)
|
|
#1 Xavier
(15-5-2)
|
|
@Xavier
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
#3 Baldwin-Woodville
|
|
|
|
4:30 PM
|
|
2-0
|
|
1-0
|
|
5:00 PM
|
|
|
|
#3 Winneconne
|
|
|
#3 Baldwin-Woodville
|
|
|
|
|
|
|
|
#3 Winneconne
|
|
|
5:00 PM
@Baldwin-Woodville
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
@Winneconne
4:30 PM
|
#6 Osceola
|
|
2-0
|
|
#2 Rice Lake
(10-9-2)
|
|
|
|
|
|
#2 Seymour
(13-4-3)
|
|
10-0
|
|
#6 Little Chute
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
@Rice Lake
|
|
|
|
|
|
|
|
@Seymour
|
|
|
#7 Amery
|
|
2:00 PM
|
|
2-0
|
|
|
|
|
|
4-3
|
|
10:00 AM
|
|
#7 Berlin
|
|
|
#2 Rice Lake
|
|
|
|
|
|
|
|
#2 Seymour
|
|
|
7:00 PM
@Rice Lake
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
@Seymour
6:30 PM
|
#2 Rice Lake
|
|
6-1
|
|
|
|
|
|
8-0
|
|
#2 Seymour
|
|
|
#1 Ashland
|
|
#1 Notre Dame
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6-1
|
|
3-0
|
|
|
|
|
|
|
#1 New London
|
|
@Rice Lake
|
|
@Plymouth
|
|
#1 Notre Dame
|
|
|
|
|
|
4:00 PM
|
|
3:30 PM
|
|
|
|
|
|
|
|
#1 New London
(12-9-1)
|
|
|
|
|
|
#1 Notre Dame
(17-5-3)
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
@New London
|
@Notre Dame
|
#5 Amherst/Iola Scandinavia
|
|
10:00 AM
|
|
11-1
|
|
|
|
|
|
7-1
|
|
12:00 PM
|
|
#5 Plymouth
|
|
|
#5 Amherst/Iola Scandinavia
|
|
|
|
|
|
|
|
#4 Marinette
|
|
|
7:00 PM
@Waupaca
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
@Marinette
5:00 PM
|
#4 Waupaca
|
|
2-1
|
|
@New London
|
|
#1 New London
(13-9-1)
|
|
#1 Notre Dame
(18-5-3)
|
|
|
|
1-0
|
|
#4 Marinette
|
|
|
|
|
|
@Notre Dame
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
#3 Mosinee
|
|
|
|
5:00 PM
|
|
5-0
|
|
5-0
|
|
5:00 PM
|
|
|
|
#3 Sheboygan Falls
|
|
|
#3 Mosinee
|
|
|
|
|
|
|
|
#3 Sheboygan Falls
|
|
|
5:00 PM
@Mosinee
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
@Sheboygan Falls
5:00 PM
|
#6 Medford
|
|
6-1
|
|
#3 Mosinee
(12-7-3)
|
|
|
#3 Sheboygan Falls
(12-3-3)
|
|
7-0
|
|
#6 Denmark
|
|
|
|
|
|
|
|
|
@Lakeland
|
|
|
|
|
@Wrightstown
|
|
|
#7 Antigo
|
|
11:00 AM
|
|
3-1
|
|
|
3-3 (5-4)
|
|
1:00 PM
|
|
#7 Luxemburg-Casco
|
|
|
#2 Lakeland
|
|
|
|
|
#2 Wrightstown
|
|
|
5:00 PM
@Lakeland
|
|
|
|
|
|
|
@Wrightstown
5:00 PM
|
#2 Lakeland
|
|
4-0
|
|
|
|
|
|
|
5-0
|
|
#2 Wrightstown
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|