|
|
|
|
|
|
|
#1 Columbus
|
|
|
|
|
|
State Bracket Available:
DIVISION 4
WIAA STATE TOURNAMENT
Thursday, June 18 Semifinals
Sectional #3 vs. #4
12 Noon
|
|
|
|
|
|
#1 The Prairie School
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
#1 Columbus
|
|
|
|
|
|
|
#1 The Prairie School
|
|
|
6:00 PM
@Columbus
|
|
|
|
|
|
|
|
|
@ The Prairie School
6:30 PM
|
#8 Prairie du Chien
|
|
10-0
|
|
#5 River Valley
(12-3-1)
|
|
|
#1 The Prairie School
(10-7-5)
|
|
10-0
|
|
#8 Clinton
|
|
|
|
|
|
|
|
|
@Columbus
|
|
|
|
|
@ The Prairie School
|
|
|
#5 River Valley
|
|
1:00 PM
|
|
1-0
|
|
|
|
10-0
|
|
2:00 PM
|
|
#5 Kenosha Christian Life
|
|
|
#5 River Valley
|
|
|
|
|
#4 Kenosha St. Joseph
|
|
|
5:00 PM
@Wisconsin Heights/Barneveld
|
|
|
|
|
|
|
@ Kenosha St. Joseph - Anderson Park
5:00 PM
|
#4 Wisconsin Heights/Barneveld
|
|
2-1
|
|
@Lake Mills
|
|
|
|
|
2-1
|
|
#4 Kenosha St. Joseph
|
|
|
|
#3 Lake Mills
(10-6-4)
|
|
#2 Racine St. Catherine's
(14-2-6)
|
|
@ The Prairie School
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
#3 Lake Mills
|
|
|
|
7:00 PM
|
|
4-2
|
|
0-0 (4-2)
|
|
6:00 PM
|
|
|
|
#3 Shoreland Lutheran
|
|
|
#3 Lake Mills
|
|
|
|
|
|
|
|
#3 Shoreland Lutheran
|
|
|
7:00 PM
@Lake Mills
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
@Shoreland Lutheran
7:00 PM
|
#6 Lakeside Lutheran
|
|
2-1
|
|
#3 Lake Mills
(9-6-4)
|
|
|
|
|
|
#2 Racine St. Catherine's
(13-2-6)
|
|
2-1
|
|
#6 Palmyra-Eagle
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
@Watertown Luther Prep
|
|
|
|
|
|
|
|
@ Racine St. Catherine - Carthage
|
|
|
#7 Richland Center
|
|
1:00 PM
|
|
2-0
|
|
|
|
|
|
2-0
|
|
1:00 PM
|
|
#7 Racine Lutheran
|
|
|
#2 Watertown Luther Prep
|
|
|
|
|
|
|
|
#2 Racine St. Catherine's
|
|
|
5:00 PM
@Watertown Luther Prep
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
@ Rac St. Cat's - SCORe Field
4:30 PM
|
#2 Watertown Luther Prep
|
|
10-0
|
|
|
|
|
|
7-2
|
|
#2 Racine St. Catherine's
|
|
|
#1 Lake Country Lutheran/University Lake School
|
|
#1 Brookfield Acad.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
#1 Lake Country Lutheran/University Lake School
|
|
|
|
1-0
|
|
1-0
|
|
|
|
#1 Brookfield Acad.
|
|
|
#1 Lake Country Lutheran/University Lake School
|
|
@Central Wisconsin Christian
|
|
@ The Prairie School
|
|
#1 Brookfield Acad.
|
|
|
5:00 PM
@Lake Country Lutheran/University Lake School
|
|
|
7:00 PM
|
|
3:00 PM
|
|
|
@Brookfield Acad.
5:00 PM
|
#8 Central Wis. Christian
|
|
10-0
|
|
#1 Lake Country Lutheran/University Lake School
(14-4-1)
|
|
|
|
|
|
#1 Brookfield Acad.
(16-2-2)
|
|
10-0
|
|
#8 Carmen
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
@Lake Country Lutheran/University Lake School
|
@Brookfield Acad.
|
#5 Mayville
|
|
11:00 AM
|
|
2-0
|
|
|
|
|
|
2-1
|
|
7:00 PM
|
|
#5 Dominican
|
|
|
#4 Hustisford
|
|
|
|
|
|
|
|
#4 Kettle Moraine Luth.
|
|
|
7:00 PM
@Hustisford
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
@Kettle Moraine Luth.
5:00 PM
|
#4 Hustisford
|
|
3-2
|
|
@Lake Country Lutheran/University Lake School
|
|
#1 Lake Country Lutheran/University Lake School
(15-4-1)
|
|
#1 Brookfield Acad.
(17-2-2)
|
|
|
|
2-1
|
|
#4 Kettle Moraine Luth.
|
|
|
|
|
|
@Brookfield Acad.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
#3 St. Mary's Springs
|
|
|
|
5:00 PM
|
|
3-2
|
|
5-0
|
|
7:00 PM
|
|
|
|
#3 University School
|
|
|
#3 St. Mary's Springs
|
|
|
|
|
|
|
|
#3 University School
|
|
|
7:00 PM
@St. Mary's Springs
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
@University School
4:30 PM
|
#6 Lomira
|
|
3-1
|
|
#2 Winnebago Lutheran
(9-10-4)
|
|
|
#2 Martin Luther
(10-5-2)
|
|
9-2
|
|
#6 Heritage Christian
|
|
|
|
|
|
|
|
|
@ Fond du Lac Soccer Complex
|
|
|
|
|
@Martin Luther
|
|
|
#7 Campbellsport
|
|
7:00 PM
|
|
3-1
|
|
|
4-1
|
|
1:00 PM
|
|
#7 Living Word Lutheran
|
|
|
#2 Winnebago Lutheran
|
|
|
|
|
#2 Martin Luther
|
|
|
7:00 PM
@Winn Luth - FDL Soccer Complex
|
|
|
|
|
|
|
@Martin Luther
7:00 PM
|
#2 Winnebago Lutheran
|
|
2-0
|
|
|
|
|
|
|
12-0
|
|
#2 Martin Luther
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|